anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-32EX711 - pomieszane nazwy gniazd HDMI?

profile.country.PL.title
Manitrzyk
Poszukiwacz

Sony KDL-32EX711 - pomieszane nazwy gniazd HDMI?

Witam serdecznie
Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

Przedstawię dokładnie, co się stało z Moim TV Sony KDL-32EX711, ze złączem HDMI (tak wiem, że już wiekowy TV, ale służy Mi do podłączania starszych sprzętów).


Otóż, zakupiłem Konwerter (przejściówka) z RCA (Chinch) na HDMI (+zasilanie pobiera drugim kabelkiem ze złącza USB w telewizorze), zakupiłem, aby móc podłączyć starszy sprzęt do HDMI, a dokładniej odtwarzacz VHS, ponieważ urządzenie to skalowało do 1080i - Chiński kabelek, bardziej dla ciekawości.
I ostatnio zadziały się cuda, że Moje HDMI nr 1 (są 4x HDMI) przestało reagować na wszystko inne, niż tylko wyżej wspomniany Konwerter RCA do HDMI - On się włącza i puszcza sygnał do HDMI 1, więc zakładam, że złącze jest sprawne.

Więc podjąłem próbę - podłączenia do HDMI 1, odtwarzacza Blu-ray, czy konsoli PlayStation, gdzie zawsze wszystko śmigało i działało przez sprzężenie zwrotne itp.


Teraz podpinając urządzenia (w różne wejścia i konfiguracje), np.
HDMI 1 - nagrywarka VHS/DVD
HDMI 2 - konsola Playstation
HDMI 3 - odtwarzacz Blu-ray

I wejdę w listę urządzeń podpiętych -> TV pokazuje, że HDMI 1 i 2 są to oba urządzenia HDMI 2 (dołączam foto), a każde wiadomo jest osobno do innego gniazda.


HDMI 1 jest zblokowane, tak jakby ten Chiński konwerter, coś wgrał do sterowania TV i nie pozwala odpalić nic innego na tym złączu. Na złączach 2-3-4 działa OK.

Zakładam, że nazwy 2x HDMI 2 się zdublowały i TV zwariował i nie wie jak ma rozróżniać to HDMI 1.

Bardzo proszę o sugestie - co można zrobić, aby to wróciło do normalności.
Dodam też, że zaktualizowałem Firmware do nowszej wersji = NIC TO NIE DAŁO
Przywróciłem ustawienia fabryczne TV = NIC TO NIE DAŁO

Czy jest jakaś ukryta opcja, gdzie można by było podejrzeć przypisanie nazw i ogólne ustawienia HDMI, co jest tam pomieszane?
Tryb serwisowy TV, który pozwala zerknąć, co jest nie tak?

HDMI problem.jpg

0 ODPOWIEDZI 0