anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

788 ODPOW. 788
profile.country.PL.title
Persu87
Użytkownik

a to nie jakas stara ze stycznia? 

profile.country.PL.title
Slawomir-M1977
Poszukiwacz

Tak to jest chyba z 26 stycznia , więc nowa. Poprzednia była chyba w połowie listopada 2021 😉

profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

Ja dzwoniąc dzisiaj dostałem  informację od support sony że aktualizacja eliminująca klatkowanie ma sie pojawić 15-16 luty.Panowie ale mam też pytanie kolega kupił 95j,tv zainstalował w trybie podstawowym a nie google tv ponieważ ma oprogramowanie PKG6.3790.0473 zrobił to z premedytacją  bał się że jak zainstaluje tv w trybie google tv(tv musi być podłączony do internetu) to telewizor sam z automatu bez jego zgody zainstaluje najnowsze oprogramowanie które powoduje klatkowanie czy ktoś może pamięta jak to wygląda? i czy da radę to jakoś zrobić bo ja za bardzo nie pamiętam jak instalowałem tv w trybie google tv czy się sam bez mojej wiedzy zaktualizował.

 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

W każdym bądź razie w XH9096 jest wybór czy chcesz przeprowadzić aktualizację, raczej nie spotkałem się, a mam telewizory Sony od kilkunastu lat, żeby sam sam się zaktualizował. No chyba że zaznaczę automatyczne aktualizacje, ale i tak finalnie pyta czy zainstalować pobraną aktualizację.

profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

Kurde tak szukam w w swoim menu gdzie wyłączyć aktualizację i nie widzę, mam tylko aktualizacja oprogramowania ale tam mi tylko wyszukuje czy jest nowa aktualizacja i mam też automatycznie sprawdzaj dostępność aktualizacji ja mam to na off czy jest gdzieś indziej coś jeszcze?

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Jak masz na off sprawdzanie to telewizor sam się nie zaktualizuje, nawet nie będziesz wiedział że wyszła jakaś. No chyba że wejdziesz na sony.pl i sprawdzisz.😁. Ja miałem sprawdzanie zaznaczone i jak telewizor pobrał i wyskoczyła informacja że aktualizacja jest gotowa do instalacji to jest opcja odłóż na później czy jakoś tak albo zainstaluj. Odłożyłem, wszedłem w ustawienia i odznaczyłem sprawdzanie i nawet pobrana wisiała ileś czasu bo zapomniałem o niej, i nic mi nie przypominało.

profile.country.PL.title
tedy111
Poszukiwacz

stanley50 Dzięki przekaże koledze że może w pełni zainstalować google tv ale jest tak ze....y że nie wiem czy się odważy boi się klatkowania jak u mnie wmówił sobie że mu się tv sam zaktualizuje a mówiłem mu żeby nie kupował sony jak chce kartę cam.Ale co by nie mówić jak dla mnie 95j pod względem obrazu bije na głowę 94j.

profile.country.PL.title
ARBUS69
Użytkownik

Cześć Kolego. I ci masz aktualizację? Ktoś coś dostał? 

profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

U mnie aktualizacji brak - podobno miała być 14 lub 15-16 lutego. Czyli nadal czekamy 😞

profile.country.PL.title
tomasz.jarmuszczak
Poszukiwacz

dzisiaj nic nie ma