anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

779 ODPOW. 779
profile.country.PL.title
johnnoo
Użytkownik

Jeśli gwarancja trwa 2 lata to u mnie niestety jest już po chociaż też miałem kiedyś wymienianą płytę 

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

A jak długo było OK po wymianie płyty?

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Dokładnie rok.
profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Nie do wiary, że taka firma jak SONY, posprzedawała takie buble i rozwiązuje problem tymczasowo kolejnymi bublami. A wydawałoby się, że to Japończycy, a u nich honor droższy pieniędzy 😂

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Japoński to on jest tylko z pochodzenia :slight_smile: dekodery DVB C , T, S są zwarte w SOC tajwańskiej firmy MediaTek , panel LCD to matryca MVA od koreańskiego LG a całość zmontowana w Chinach :)))) 

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Mnie, klienta nie interesuje skąd pochodzą podzespoły, i gdzie zostały zmontowane. Ja kupuję produkt firmowany przez SONY i spodziewam się zadowolenia z niego, przepłacacjąc za markę. I tu się rozczarowałem.

 

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Wkleiłem nasz wątek na japoński FB reklamującym TV. Ciekawe czy ktoś odpowie? https://www.facebook.com/sony.jpn/posts/pfbid025dTeE6T2wGbvLhJDxgxLT48XvPwr6jjK7tv8TcYFjHZQ41XnWcpsG...

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

I tu masz rację , nas klientów powinno tylko obchodzić przełączanie kanałów a nie dochodzenie o co kaman z tym modułem i co się odebało z Sony . Wszyscy tu jesteśmy rozczarowani przede wszystkim tym jak Sony olało problem 

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Mnie się wydaje, że tu jest typowa sytuacja, jak we wszystkich korpo. Problem jest zamiatany, a właściciel nie wie, że istnieje. Nie wierzę, że taka firma pozwoliłaby sobie na takie zniechęcenie do wizerunku.

profile.country.PL.title
asd123
Poszukiwacz

Mi się wydaje że do gwarancji można spokojnie dodać 1 rok rękojmi ponieważ jest to wada ukryta telewizorów. Producent doskonale wiedział o problemie już w momencie sprzedaży ale nie poinformował klienta. Ja kupiłem telewizor pod koniec 2022 roku i tez ma pikselozę. Z wpisów na tym forum wynika, że problem był już powszechnie znany co najmniej rok wcześniej. Wada występowała już w momencie zakupu ale ujawniła się później. W takim przypadku ochrona konsumenta jest dłuższa niż 2 lata gwarancji.