anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR83A90J - zawieszanie się TV

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

XR83A90J - zawieszanie się TV

Mam od początku czyli od około roku od zakupu problem z zawieszaniem się TV OLED A90J. W przypadkowych momentach co kilka dni zamraża się obraz najczęściej na materiale 4k - brak reakcji z pilota lub/i klawisza z tyłu TV. Telewizor sam się ponownie nie uruchomi do momentu gdy nie odłączy się zasilania 230V i ponownie nie podłączy. Czy ktoś ma podobny problem w serii OLED A90J lub innym telewizorze z roku modelowego 2021.
Serwis MIK RADOM wymienił płytę główną na nową, były robione ustawienia fabryczne i póki co brak pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Zawieszenia następują na aplikacjach Bravia Core, You Tube, Netflix, Canal+ zdarza się też w samym menu GoogleTV. Zdarza się, że TV zawiesi się po kilku godzinach a czasami po kilku minutach od włączenia.

63 ODPOW. 63
profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Trzymam kciuki aby się coś udało, bo niestety realia są takie że ta firma to jest nieśmieszny żart...

 

W moim przypadku jeden zjebany telewizor co jakiś czas nie ma dźwięku, pomaga tylko restart urządzenia, była wymieniana płyta główna, sam zdiagnozowałem że telewizor ma jebnięty kondensator który hałasuje no ale co z tego jak gwarant z tytułu gwarancji ma to w dupie, a rękojmia w zasadzie również została wywalona do kosza :wink: 

U mnie hitem jest to, że sony polska przyznała się mailowo że problem jest znany, potem próbowali to odkręcić że jednak nie, i podobnie serwisanci na żywo XD No mówie Ci istny cyrk... Niestety przez losowość życia nie miałem czasu udać się jeszcze do rzecznika praw konsumenta z tym tematem(na szczęście na to jest do 2 lat nawet) 

Nie mniej słyszałem, że nawet to nie pomaga i zrzucają ten organ na drzewo... argumentując to faktem, że nie da się odwzorować warunków domowych w serwisie i znaleźć wady, albo instalacje elektryczną czy inne pierdoły które widzę powiela już właśnie Darcus nawet tu... 

 

Daj znać, mam nadzieje że się uda!

profile.country.PL.title
ZIOMAL
Użytkownik

Dzięki 

Napewno dam znać.A co do Darcus to moze jakiś troll🤣🤣🤣

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

ZIOMAL "Wyłącza się samoczynnie od tak" możesz coś więcej napisać, czy to jest ponowne uruchamianie, czy zawieszanie, że nie reaguje na nic, czy TV po prostu się wyłącza jak do styndby?

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@ZIOMAL  napisał(a):

Dzięki 

Napewno dam znać.A co do Darcus to moze jakiś troll🤣🤣🤣

Pozdrawiam


Zdecydowanie @ZIOMAL to troll 😡

profile.country.PL.title
ZIOMAL
Użytkownik

Witam

Wyłącza się od tak o różnych porach,może pracować cały miesiąc i dzieję nic,ale są dni że potrafi wyłączyć się kilka razy.Wyłącza się i startuje od początku pokazuję się logo Google TV i wraca do tego co było przed wyłączeniem trwa to ok.plus minus 40-50sek.

Odpowiedz serwisu na reklamację z tytułu rękojmi wszystkie parametry ok,proszę sprawdzić okablowanie i podłączony sprzęt w tym wypadku Ultraboxa.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

heh, jakbym widział swój telewizor... ba do dziś nic z tym nie zostało zrobione, a problem został zmieciony pod dywan pomimo nagrania prezentującego z 10 filmików, podobną przypadłość mam z randomowym brakiem dźwięku... w różnych aplikacjach

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

A co do serwisu, oni mają ujebane w głowie cos z tym okablowaniem u mnie próbowali zwalać to na ten sam problem, dopiero odjebali się od tego gdy im zaprezentowałem że instalacja w mieszkaniu jest nowiusieńka, potem próbowali zwalić winę co do podpiętej konsoli przez hdmi ps5, najpierw że port w którym jest podpięta (hdmi2.1) jest niewłaściwy, a potem że sama konsola jest popsuta (mimo że nie skarżyłem się nigdy na nią) pomijam fakt że mam filmiki gdzie ten cały szajs dzieje się również gdy konsola jest odpięta...  ten kraj z kartonu to żart, a ta firma próbująca być "premium" to imo tego potwierdzenie że klienta ma sie tutaj równo w dupie

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Chyba takim pisaniem o złej firmie nic nie zwojujemy.

Firma jet OK  bo zapewnia Nam serwis , tego nikt nie zaprzeczy.

To serwis nie daje rady w rozwiązaniu problemu i tyle.

Do firmy trzeba kierować skargi na serwis to może go zmienią

lub sam serwis zacznie działać lepiej.

profile.country.PL.title
Maciej952
Użytkownik

Weź człowieku odejdź z tymi mądrościami wyciągniętymi nie wiadomo skąd… 

 

Ja i jak widać wiele innych osób próbowało reklamacji zarówno u gwaranta jak i u sklepu u którego maja prawo rekojmi, powiedz mi w jaki sposób firma jest niewinna skoro umywa od tego ręce, ba nawet w przypadku reklamacji wprost u gwaranta to Sony podejmuje ostateczna decyzje co z przedmiotem nie serwis. Już pominę fakt ze nie stosują się do zapisów w rozszerzonej gwarancji, bądź pomijają fakt przyznania sie ( przynajmniej w moim przypadku) do posiadania wiedzy o zaistniałej wadzie….

 

prosze Cię dlatego raz jeszcze skończ *****, i oszczędź czytanie tego twojego szajsu… jak widziałem nie tylko w tym temacie próbujesz zabrylować i bronić „marki”

profile.country.PL.title
ZIOMAL
Użytkownik

Mnie nie zapewnia serwisu,reklamacji trzy razy byli i na czwarty raz wystawili ekspertyzę o za wysokim napieciu to Sontronic z Poznania a Radom że okablowanie mam sobie sprawdzić tylko że kabel  kupiłem od serwisanta z Poznania.Więc przestań opowiadać jakie to dobre to Sony.