anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A200 czy A350 dla początkującego fotografa?

MATRIX------
Początkujący

A200 czy A350 dla początkującego fotografa?

Witam serdecznie. Zastanawiam się nad zakupem alfy. Mój problem polega na tym, iż nie mogę się zdecydować, który model będzie dla mnie lepszy. W grę wchodzi 200 i 350. Ogólnie jestem amatorem jeżeli chodzi o fotografię. To będzie moja pierwsza lustrzanka. Jutro wybieram się do centrum sony. Oczywiście bardzo szybko się uczę. W przeszłości korzystałem jedynie ze zwykłych kompaktów. Pomóżcie bardzo proszę! :rolling_eyes:

66 ODPOW. 66
profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

Dobre wiadomości!
Płacić ponad 4 setki za wyświatlacz to nie dla mnie, a tak zakup bardzo się przybliżył! :D

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

mi się LV Z odchylanym wyświetlaczem przydaje

profile.country.pl_PL.title
Filipski-----
Początkujący

A do czego okazał się przydatny w praktyce?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Filipski napisał(a):

A do czego okazał się przydatny w praktyce?


Nawet nie wiesz ile można znaleźć zastosowań dla LV. A odchylany ekran to bajka, szczególnie w miejscach gdzie nie ma jak "klasycznie" się złożyć do zdjęcia. Nie każdy ma możliwość położenia się na ulicy żeby np. uzyskać fotografię z perspektywy małego psa. Zdecydowanie łatwiej kadrować na koncercie, nad ludźmi. Super sprawdza się w trybie makro.

Czasami boleśnie odczuwam brak takiej możliwości :)

ed602-----
Początkujący

potwierdzam , ja mam a200 , wcześniej miałam fuji s9600 z LV i przydawał się często, ale jakość zdjęć a200 o niebo lepsza, poza tym LV to tak trochę dla leniuszków :))

profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

jak sie zastanawialem nad kupnem lustra to bralem pod uwage 300, 350, d90 nikona i a700 - no pomijajac cene a700. wybralem jednak a700 poniewaz jesli mialem kupic te same oko do 300 badz 350 to cena wynioslaby mnie porownywalna do a700p czyli zestawu. natomiast na poczatku bylem zdecydowany bardziej do a300, poniewaz mniej "szumiala" przy wisokim ISO co do swojego konkureta 350. jesli cos to polecalbym a300. dokonajcie sami wyboru - mi sie mozg przewracal jak mialem wybrac tej moj ... ale warto bylo pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

Metalczyk napisał(a):

natomiast na poczatku bylem zdecydowany bardziej do a300, poniewaz mniej "szumiala" przy wisokim ISO co do swojego konkureta 350.


Hmm, ciekawie prawisz - dysponujesz gdzieś porównaniem szumów z obu modeli? Poza stwierdzeniami, że 'tak musi być', nie widziałem nigdy danych potwierdzających ten fakt. Jedyne w czym ma przewagę A300, co do mojej wiedzy, to to, że jest tańsza i produkuje trochę mniejsze pliki i przy taniej optyce nie zyskuje się nic z dodatkowej rozdzielczości.

Co do LV - samo bez wychylanego ekranu rzeczywiście jest bardziej bajerkiem niż przydatną rzeczą. Zazwyczaj tam gdzie patrzy się prosto na ekran, można również spojrzeć przez wizjer, ale, za Lajamem, w sytuacjach czajenia się na w pozycji żaby czy strzelania 'znad głowy' LV (ten w wykonaniu Sony - przez dodatkowy sensor nad wizjerem) + wychylany ekran pozwolą lepiej i wygodniej wykonywac swoje zadania. LV w wersji A3x0 nie jest tylko bajerem i MA zastosowanie praktyczne.

Emil-----
Początkujący

gnembon napisał(a):

Metalczyk napisał(a):

natomiast na poczatku bylem zdecydowany bardziej do a300, poniewaz mniej "szumiala" przy wisokim ISO co do swojego konkureta 350.


Hmm, ciekawie prawisz - dysponujesz gdzieś porównaniem szumów z obu modeli? Poza stwierdzeniami, że 'tak musi być', nie widziałem nigdy danych potwierdzających ten fakt.



Fotopolis robił testy Sony i można sobie porównać ISO :) i szumy.
A200 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7075&p=6 " target="_blank
A350 http://www.fotopolis.pl/index.php?n=7307&p=6 " target="_blank

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

chodzi tu o bezpośrednie porównanie - te analizy dzieli czas, choc laboratorium jest takie same. Widać, że różne były również ustawienia w aparatach (zdjęcia A200 sa ciemniejsze, a to w cieniach szumy najbardziej wyłażą). Poza tym testy powinny być robione na RAWach, bo akutar algorytmom odszumiania w Alfetkach bym nie ufał. Watpię też, czy uzyto tych samych obiektywów.

Niemniej, dzieki za linka.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

gnembon aleś jest wrażliwy w tym temacie :slight_smile:

po pierwsze po co w RAWach, skoro znaczna większość użytkowników tych aparatów nie korzysta z tego dobrodziejstwa jakim jest RAW ;) ?

po drugie, nie smuć się - to, że 350tka bardziej szumi nie oznacza końca świata, bo wiadomo szum jest trudny do zobaczenia na odbitkach ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer