anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A350 - dobór obiektywów

lennox-----
Początkujący

A350 - dobór obiektywów

Witam
Zdecydowałem się przejść z DSC-H2 na lustrzankę A350.
Generalnie mam problem z doborem obiektywów, nikt z moich znajomych nie ma żadnej lustrzanki więc proszę o jakąś radę :(
Chciałbym dobrać 2 obiektywy do robienia extra fotek wewnątrz pomieszczeń z bliska i oczywiście na zewnątrz na tle np. budowli lub obiektów podczas wyjazdów.
Proszę również o wyjaśnienie jak to jest z tym oznaczeniem np. dajmy na to że oznaczenie obiektywu jest takie DT 18 - 70 mm F 3.5 - 5.6 - nie wiem jak to odczytać.

Proszę o podpowiedź.

15 ODPOW. 15
Bartosz-----
Początkujący

A ja mam pytanie i prośbę. Mianowicie na jaką odległość można zbliżyć obiektywem z zakresem ogniskowych 75-300?? A prośbę mam taką, czy mógłby ktoś wstawić (posiadacz obiektywu 75-300) zdjęcia na najmniejszej ogniskowej i największej. Z góry dzięki i pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

dynaxx7 napisał(a):

Pavelo napisał(a):

I taka uwaga na koniec Sigma na 300mm, bardzo traci na jakości obrazu.

:D...mam apo macro /złoty pasek/ i rzeczywiście w zakresie 200-300 nie jest najlepiej i w analu czy cyfrze... :D


A ja mam sigmę 70-300 APO macro ( czerwony pasek ;)) i jeśli rzeczywiście w pobliżu 300 jest nieco słabsza, to jednak ma o te 90 mm więcej niż flinta no i macro 1:2.
A od flinty jest zdecydowanie szybsza :)

------------------------------
fotoamator
dynaxx7
Początkujący

:D...w Ojcowie bylo ,,machniom,, - czerwona Twoja do mojego anala, a moja ze złotym - do 5D lub 7D /nie pamiętam/ chodziło o to czy ,,złoty pasek ,,działa z cyfrą bo z moją 7 /niecyfrą/ pokazała ...Kozakiewicza gest...może została Ci jakaś fota zrobiona tym obiektywem to możnaby koledze pokazać...macro w tych obiektywach jak na moje potrzeby jest jakościowo wystarczające... 8-)

witmann
Początkujący

Bartosz napisał(a):

A ja mam pytanie i prośbę. Mianowicie na jaką odległość można zbliżyć obiektywem z zakresem ogniskowych 75-300?? A prośbę mam taką, czy mógłby ktoś wstawić (posiadacz obiektywu 75-300) zdjęcia na najmniejszej ogniskowej i największej. Z góry dzięki i pozdrawiam


Tamron ma na swojej stronie fajny flashowy porównywacz ogniskowych: http://www.tamron.com/lenses/learning_c ... arison.php

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Bartosz napisał(a):

na jaką odległość można zbliżyć obiektywem z zakresem ogniskowych 75-300??


Nie rozumiem pytania ???

dynaxx - mam parę fotek z Ojcowa, ale które Twoją sigmą ??
Rozpoznaję tylko te z lustra 500/8 :) Bodajże Zbycha to było?

------------------------------
fotoamator
dynaxx7
Początkujący

:smileyredface: