anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A55 - dzwięk ?

redlupota
Początkujący

A55 - dzwięk ?

Dzisiaj dołączyłem do grona posiadaczy Sony A55 . Poza kitowym obiektywem zakupiłem od razu 55-200 . Jestem bardzo zadowolony z zakupu ale mam jeden problem. Chodzi o dźwięk do filmów. Na razie na szybko zrzuciłem 2 filmiki do kompa i na każdym z nich rwie mi dźwięk.
Czy to jest sprawa kodeków czy jednak jakaś usterka ? Film odtwarza się bardzo dobrze ( Allplayer) . I od razu spytam czy to wejście na mikrofon w aparacie jest uniwersalne czy musi być jakiś specjalny mikrofon ?

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

redlupota napisał(a):

Dzisiaj dołączyłem do grona posiadaczy Sony A55 . Poza kitowym obiektywem zakupiłem od razu 55-200 . Jestem bardzo zadowolony z zakupu ale mam jeden problem. Chodzi o dźwięk do filmów. Na razie na szybko zrzuciłem 2 filmiki do kompa i na każdym z nich rwie mi dźwięk.
Czy to jest sprawa kodeków czy jednak jakaś usterka ? Film odtwarza się bardzo dobrze ( Allplayer) . I od razu spytam czy to wejście na mikrofon w aparacie jest uniwersalne czy musi być jakiś specjalny mikrofon ?




gratuluję zakupu :smileythumbsup:


wejście jest ogólnym standardem i jest to tzw. mini jack
zaś co do "Rwania" dźwięku - może to być kwestia kodeków, może to być kwestia parametrów Twojego komputera. U mnie nic nie rwie. Śmiga, aż miło :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
redlupota
Początkujący

Za 2 dni stawiam Windows 7 na SDD. Na razie jest stary XP . Ale co do kompa to i5 750 więc raczej spoko ....

Aha własnie wrzuciłem nowe kodeki ( ffdshow) i jednak to samo znów.
A czym Ty odtwarzasz swoje filmy na kompie ?

pawelpp-----
Początkujący

ja nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem dźwięku/filmów na stacjonarnym (ale tam mam Win 7 64bit na AMD Phenom II 940, 4GB RAM, Radeon 5750 1GB - każdy player nawet systemowy daje radę ...najczęściej chyba używam allplayer'a i kodeków które on sciąga), niestety na netbooku tnie i obraz i dźwięk ...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

pawelpp napisał(a):

kodeków które on sciąga), niestety na netbooku tnie i obraz i dźwięk ...


AVCHD wymaga mocnego procesora, najlepiej żeby miał przynajmniej 2 rdzenie.

Z drugiej strony program PMB dostarczony wraz z aparatem na płycie jest zoptymalizowany do odtwarzania filmów na słabszej sprzętowo konfiguracji.

pawelpp-----
Początkujący

Lajam napisał(a):


Z drugiej strony program PMB dostarczony wraz z aparatem na płycie jest zoptymalizowany do odtwarzania filmów na słabszej sprzętowo konfiguracji.



na netbooku i tak pewnie nie pójdzie ... ale obiecuję (jak znajdę chwilę wolnego ... mam nadzieję że w tym roku :) ...to wyjmę płytkę z pudełka mojej A55 i przetestuje...)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

pawelpp napisał(a):

Lajam napisał(a):


Z drugiej strony program PMB dostarczony wraz z aparatem na płycie jest zoptymalizowany do odtwarzania filmów na słabszej sprzętowo konfiguracji.



na netbooku i tak pewnie nie pójdzie ... ale obiecuję (jak znajdę chwilę wolnego ... mam nadzieję że w tym roku :) ...to wyjmę płytkę z pudełka mojej A55 i przetestuje...)


Na moim netbooku, a nie jest to żaden wypas - zwykły Eee 12", pod PMB (najnowszym) chodzi bez zarzutu - żadnego szarpania, nic się nie rwie.

------------------------------
fotoamator
redlupota
Początkujący

Dzisiaj postawiłem Windows 7 64bit i wszystko naprawdę hula bez problemu .

profile.country.PL.title
Power-----
Nowicjusz

kris napisał(a):

redlupota napisał(a):

... I od razu spytam czy to wejście na mikrofon w aparacie jest uniwersalne czy musi być jakiś specjalny mikrofon ?




... wejście jest ogólnym standardem i jest to tzw. mini jack
...



Kris - Jesteś pewien ... ?
Pytam, bo mam parę mikrofonów zewn. ale nie chciałem podpinać, żeby nie mieć jakiejś nieprzyjemniej niespodzianki, a dźwięk silnika AF mnie zabija. Druga sprawa - mikrofon dedykowany odstrasza ceną, więc szukam alternatywy 8-) . Wiem, że ma on wbudowany jakiś [rzedwzmacniacz, ale nie doszukałem się jeszcze nigdzie schematu, itp ... .

Pozdro
Power

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Power napisał(a):


Kris - Jesteś pewien ... ?
Pytam, bo mam parę mikrofonów zewn. ale nie chciałem podpinać, żeby nie mieć jakiejś nieprzyjemniej niespodzianki, a dźwięk silnika AF mnie zabija. Druga sprawa - mikrofon dedykowany odstrasza ceną, więc szukam alternatywy 8-) . Wiem, że ma on wbudowany jakiś LINK

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer