anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A55 -Filmy HD i przegrzewanie się Aparat

profile.country.pl_PL.title
Coder-----
Początkujący

A55 -Filmy HD i przegrzewanie się Aparat

Tak jak w temacie max nagrałem 14 min filmu HD i wyskoczyła informacja o przegrzewaniu się i aparat wyliczył się by ostygnąć ma ktoś tak podobnie? obiektyw standard 18-55 popróbuję jeszcze z inna karta ale to masakra 15min i koniec nagrywania >???

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Gucio50 napisał(a):

Film AVCHD
Karta SanDisk 16GB Extreme III, speed 30GB/s


bo ja niedawno robiłem taki test, puściłem nagrywanie i dotarłem do 29 minut.....karta SONY MS-HX

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Gucio50
Początkujący

kris napisał(a):

bo ja niedawno robiłem taki test, puściłem nagrywanie i dotarłem do 29 minut.....karta SONY MS-HX



Może jest tak, grzenie się zależy od "natężenia" stabilizacji obrazu.
Jak sie macha rękami z aparatem to grzeje sie szybciej, jak aparat lezy na stole to nieco wolniej. :smileythumbsup:

przemopzm
Początkujący

Przydałyby się z trzy takie karcioszki ;) Jeśli chodzi o samo nagrywanie filmów, to normalną sprawą jest samo nagrzewanie. Przed ostatnimi wyborami na prezydenta miasta zorganizowano debata. Mój kolega z jednej z lokalnych gazet nagrywał wszystko canonem 5d mII i jak wyjął kartę po wyłączeniu aparatu to mielismy miniaturowego grilla. Szkoda tylko że kiełbasek nikt nie miał :c20 Cieszę się, ze lustra nagrywają w bardzo dobrej jakości, jednak (tak jak napisał Kris) wciąż są to aparaty fotograficzne i nie można o tym zapominać. Jeśli już ktoś ma tak duże ciśnienie na nagrywanie, to lepszym rozwiązaniem byłby chyba Nex ;)

schnizer540
Początkujący

Panowie,nie chodzi by wymagac od aparatu jakosc kamery bo to oczywiste ze A55 to aparat z funkcja nagrywania a nie odwrotnie.Zrobilem testy mojej 55 i nie udalo mi sie nagrac z reki z wl. stabilizacja wiecej jak 6 min z wyl. 10 min w temp ok 20 stopni.Piszecie o kartach jakich uzywacie ,czy ma to jakis wplyw na dlugosc nagrania (grzania)?Zastanawia mnie czy w temp. 30-35 stopni (nie trzeba jechac do Egiptu bo u nas w lipcu takie mamy)chodzac z wl. aparatem i robieniu zdjec grzanie nie bedzie mialo wplywu na jakosc fotek..A na urlopie w Egipcie dobrze by wiedziec czy wogole wlaczyc nagrywanie ktore po minucie wylaczy nam aparat na kilka minut co spowoduje ze zdjecia piramid zamiast w albumie poogladam na Discovery :c20 Zalezy mi na tym by poznac jego ograniczenia i maksymalnie wykozystac mozliwosci.

Gucio50
Początkujący

schnizer540 napisał(a):

Panowie,nie chodzi by wymagac od aparatu jakosc kamery bo to oczywiste ze A55 ... ... ...



Napisz jaki masz aparat. Czy niestety A55 czy tez martwisz się o innych :c22


Potraktuj mój post, jako zart.

A55 jest jaki jest. Ja swoje nieszczęście niosę z godnością.
Z technologia nie ma dyskusji. Mozna nie lubic aparatu, są jeszcze sklepy gdzie np KODAK-a sprzedadzą Ci po promocyjnej ... ...

Swoja drogą, zrobiłem ostatnio dla testów głębi ostrosci kilka zdjęć.
Oczywiscie nie na ludziach ale na zwierzętach.
Konkretnie na kotach. Podobne testy, ze względu na zbyt małą wiedzę w temacie, na portrecie posągu Fredry zakończyłem niepowodzeniem.

To fajny aparat. Testy są w mojej galerii. Są tam zdjęcia słabe, kiepskie i nieciekawe.
Złe starałem sie wywalić. :c29

schnizer540
Początkujący

Jaki mam to wynika z postu i stety mam :c56 55.Ja z godnoscia mam zamiar robic jak najlepsze zdjecia ,by tak bylo trzeba poznac sprzet i byc swiadomym jego wad i ograniczen a nie podniecac sie jaki to on najnowszy i najlepszy.Co do KODAKA to ktory model polecasz?chyba z Kodaka byl skok do :c56 55,co ?zart... :c20

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tak sobie czytam te Wasze egipskie rozważania - zakładacie, że tam będzie ciepło...ale nie zakładacie, że to ciepło bierze się ze Słońca......będzie więc i jasno :flushed:

Jak można obawiać się o przegrzanie matrycy przy czasach rzędu 1/1000 i krótszych :question:

Logiki trochę brakuje...ja w Tunezji byłem i musiałem bardzo często przymykać zoomy o stałym świetle f/2.8 bo niestety przejarka wychodziła....a migawka w A700 ma 1/8000.

schnizer540
Początkujący

I na taka odpowiedz czekalem :thumbsup: brak logiki pewnie z braku doswiadczenia ,dzieki