anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A700 + Grip + 2 akumulatorki

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

A700 + Grip + 2 akumulatorki

Mam pytanie, czy jeśli podczas naświetlania (dłuuugi czas) rozładuje się pierwszy akumulator, to czy aparat przełączy się na drugi bez zrywania ekspozycji i tym podobnych dowcipów?
Pytam bo nie chcę sprawdzać empirycznie - kiedyś w ten sposób pozbawiłem na jakiś czas autofokusa moją D7D... jak się wyłaczyła podczas naświetlania...

28 ODPOW. 28
profile.country.pl_PL.title
Mycroft.
Nowicjusz

Jeszcze nigdy nie zdażyło mi się, co by A700 miała przerwę w dostawie prądu... Bez obaw!

Mycroft
.emes.
Poszukiwacz

czyli to działa tak, że zuzywa najpierw jeden, potem drugi akumulator?
myślałem, że korzysta z obu "na raz"

ps.
czy bateria z A100 będzie smigać w A700?

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

emes napisał(a):

czyli to działa tak, że zuzywa najpierw jeden, potem drugi akumulator?
myślałem, że korzysta z obu "na raz"


też tak myślałem, ale najpierw jedna później druga

emes napisał(a):

czy bateria z A100 będzie smigać w A700?


tak... to jest ten sam model baterii NP-FM500H

profile.country.pl_PL.title
filek-----
Początkujący

emes napisał(a):

czy bateria z A100 będzie smigać w A700?


tak... to jest ten sam model baterii NP-FM500H

czy aby na pewno? akumulatory z A100 nie mają rowka wzdłuż "ciałka". z A100 dodawano akumulator FM55H, w A350/700 są już nowe akusy FM500H

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

filek napisał(a):

czy aby na pewno? akumulatory z A100 nie mają rowka wzdłuż "ciałka". z A100 dodawano akumulator FM55H, w A350/700 są już nowe akusy FM500H


a to przepraszam za wprowadzenie w błąd... sugerowałem się tym co napisali przy FM500H

profile.country.pl_PL.title
Mycroft.
Nowicjusz

zazwyczaj jest tak, że bateria rozładowuje się do końca i działa jeszcze przez kilkanaście fotek nawet jak już jest pusta i ma znaczek przekreślonej - czyli zużytej całkowicie. a potem aparat robi sobie myk i przerzuca się na drugą. I już. Wszystko płynnie. I zdaje się, że dzięki temu, iż akumulatory mają naprawdę sporo elektroniki w środku.

Mycroft
profile.country.pl_PL.title
filek-----
Początkujący

Jacek80 napisał(a):

filek napisał(a):

czy aby na pewno? akumulatory z A100 nie mają rowka wzdłuż "ciałka". z A100 dodawano akumulator FM55H, w A350/700 są już nowe akusy FM500H


a to przepraszam za wprowadzenie w błąd... sugerowałem się tym co napisali przy FM500H



co do FM500H to masz rację, ona jest kompatybilna w dół, i z A100 będzie działać. natomiast akumulator z A100 do A350/A700 nawet się nie wsunie. :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

filek napisał(a):

co do FM500H to masz rację, ona jest kompatybilna w dół, i z A100 będzie działać. natomiast akumulator z A100 do A350/A700 nawet się nie wsunie. :)



jako user i tego i tego typu baterii potwierdzam
bateria z a100 nie pasuje nigdzie indziej - tylko do a100
natomiast te nowe czyli baterie z a200/300/350/700/900 można używać w a100 :)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

Mycroft napisał(a):

a potem aparat robi sobie myk i przerzuca się na drugą. I już. Wszystko płynnie.



No właśnie czy płynnie... ? Nie chodzi mi o przełączenie akumulatorów pomiędzy zdjęciami, tylko w trakcie naświetlania...