anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

A700 + Grip + 2 akumulatorki

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

A700 + Grip + 2 akumulatorki

Mam pytanie, czy jeśli podczas naświetlania (dłuuugi czas) rozładuje się pierwszy akumulator, to czy aparat przełączy się na drugi bez zrywania ekspozycji i tym podobnych dowcipów?
Pytam bo nie chcę sprawdzać empirycznie - kiedyś w ten sposób pozbawiłem na jakiś czas autofokusa moją D7D... jak się wyłaczyła podczas naświetlania...

28 ODPOW. 28
profile.country.pl_PL.title
filek-----
Początkujący

bronek napisał(a):

Mycroft napisał(a):

a potem aparat robi sobie myk i przerzuca się na drugą. I już. Wszystko płynnie.



No właśnie czy płynnie... ? Nie chodzi mi o przełączenie akumulatorów pomiędzy zdjęciami, tylko w trakcie naświetlania...



musiałbyś chyba empirycznie sprawdzić. albo zapytać Rafikiego, jak szybki jest czas przełączania źródeł zasilania. jakich czasów używasz?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

koledze chyba chodzi o sytuacje, że robi w bulbie czas jakieś 3h i w połowie pada bateria nr 1 - co sie dzieje?


;)
ja nigdy nie testowałem w ten sposób, choć często mam tak, że bateria 1 jest przekreślona już, a druga jeszcze nie jest podświetlona

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

kris napisał(a):

koledze chyba chodzi o sytuacje, że robi w bulbie czas jakieś 3h i w połowie pada bateria nr 1 - co sie dzieje?



Dokładnie to miałem na myśli pod pojęciem dłuuugie czasy.
Pewnie sprawdzę empirycznie, choć trochę się boję bo jak pisałem w pierwszym poście moja D7D źle zniosła jak jej bateria padła podczas naświetlania.

Kupiłem jakiś czas temu A700 z gripem za złotówke, jeśli grip z druga baterią pomoże w takich przypadkach to zostanie. Jeśli nie to go sprzedaję, bo nie potrzebuje.

profile.country.pl_PL.title
filek-----
Początkujący

bronek napisał(a):


Dokładnie to miałem na myśli pod pojęciem dłuuugie czasy.
Pewnie sprawdzę empirycznie, choć trochę się boję bo jak pisałem w pierwszym poście moja D7D źle zniosła jak jej bateria padła podczas naświetlania.

Kupiłem jakiś czas temu A700 z gripem za złotówke, jeśli grip z druga baterią pomoże w takich przypadkach to zostanie. Jeśli nie to go sprzedaję, bo nie potrzebuje.



niczego się nie bój, tylko SSS (AntyShake)wyłącz ;)
ps jak będziesz sprzedawał gripa to daj znać. bo tęsknie za tym kawałkiem metalu i gumy ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jeju
jak tak można mówić
ło jejeu
ola boga i inne takie tam 😛


of course rozumie, że dla niektórych to potrafić być zbędne, ale ja sobie nie wyobrażam jakiegokolwiek body bez gripa - no chyba, że kompakta :nauseated_face:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

kris napisał(a):

Jeju
jak tak można mówić
ło jejeu
ola boga i inne takie tam 😛


of course rozumie, że dla niektórych to potrafić być zbędne, ale ja sobie nie wyobrażam jakiegokolwiek body bez gripa - no chyba, że kompakta :nauseated_face:



Wiesz, oprócz zdjęć przyrodniczych ze statywu, gdzie grip tylko przeszkadza, robię czasem zdjęcia rodzinne ale te traktuje raczej jako pstryki. I tu jakoś mi na gripie nie zależy... :-)

profile.country.pl_PL.title
filek-----
Początkujący

bronek napisał(a):

kris napisał(a):

Jeju
jak tak można mówić
ło jejeu
ola boga i inne takie tam 😛


of course rozumie, że dla niektórych to potrafić być zbędne, ale ja sobie nie wyobrażam jakiegokolwiek body bez gripa - no chyba, że kompakta :nauseated_face:



Wiesz, oprócz zdjęć przyrodniczych ze statywu, gdzie grip tylko przeszkadza, robię czasem zdjęcia rodzinne ale te traktuje raczej jako pstryki. I tu jakoś mi na gripie nie zależy... :-)



Bronek, czy Ty jesteś ten bronek z KKM? pamiętam takiego gościa, z Wrocławia bodajże, fajne pejzażyki robił.

.emes.
Poszukiwacz

filek napisał(a):

bronek napisał(a):


Dokładnie to miałem na myśli pod pojęciem dłuuugie czasy.
Pewnie sprawdzę empirycznie, choć trochę się boję bo jak pisałem w pierwszym poście moja D7D źle zniosła jak jej bateria padła podczas naświetlania.

Kupiłem jakiś czas temu A700 z gripem za złotówke, jeśli grip z druga baterią pomoże w takich przypadkach to zostanie. Jeśli nie to go sprzedaję, bo nie potrzebuje.



niczego się nie bój, tylko SSS (AntyShake)wyłącz ;)
ps jak będziesz sprzedawał gripa to daj znać. bo tęsknie za tym kawałkiem metalu i gumy ;)


ja chętnie przyjmę akumulator :D

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

filek napisał(a):


Bronek, czy Ty jesteś ten bronek z KKM? pamiętam takiego gościa, z Wrocławia bodajże, fajne pejzażyki robił.



Tak. Ale z Poznania bodajże, choć czasem się zastanawiam czy nie z Warszawy biorąc pod uwagę częstotliwość moich pobytów w tym mieście. A czy fajne te pejzażyki były to już nie wiem. Dawno zdjęć na KKM nie pokazywałem... jakoś co się zebrałem żeby wstawić, to coś mnie rozpraszało i na czytaniu się kończyło.

profile.country.pl_PL.title
filek-----
Początkujący

bronek napisał(a):

filek napisał(a):


Bronek, czy Ty jesteś ten bronek z KKM? pamiętam takiego gościa, z Wrocławia bodajże, fajne pejzażyki robił.



Tak. Ale z Poznania bodajże, choć czasem się zastanawiam czy nie z Warszawy biorąc pod uwagę częstotliwość moich pobytów w tym mieście. A czy fajne te pejzażyki były to już nie wiem. Dawno zdjęć na KKM nie pokazywałem... jakoś co się zebrałem żeby wstawić, to coś mnie rozpraszało i na czytaniu się kończyło.



czekam więc na Twój album tu :)