anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Filmowanie a580 , ręczne ostrzenie ?

Par_Dez
Początkujący

Filmowanie a580 , ręczne ostrzenie ?

Witam !
Nie bardzo rozumiem w jaki sposób odbywa się ustawienie ostrości w A580 w czasie filmowania.
Wszędzie czytam że dostępny jest tylko tryb manualny.Czyli odbywa się to mniej więcej tak:
1) ustawiam aparat na filmowanym obiekcie i ręcznie muszę ustawić ostrość kręcąc pierścieniem
obiektywu ?
2) to znaczy że gdy ustawię aparat na obiekcie i wcisnę do połowy spust migawki to autofokus nie będzie działał ?
Może mnie ktoś dokładnie oświecić w tym temacie , bo nie bardzo rozumiem.

3 ODPOW. 3
TMiN-----
Początkujący

kręcisz pokrętłem ostrości , cała filozofia. Po 5 minutach treningu osiągasz już wprawę :-)

Par_Dez
Początkujący

TMiN napisał(a):

kręcisz pokrętłem ostrości , cała filozofia. Po 5 minutach treningu osiągasz już wprawę :-)


Filozofia "cała" , ale to trochę upierdliwe - przecież gdy przykładowo kręcę najpierw osoby będące w ruchu i na nie ustawiam ostrość (oczywiście zagadnienia głębi ostrości w stosunku do zastosowanej przysłony są mi znane) i potem chcę przejść do filmowania rozległego pejzażu to nie zrobię tego automatycznie , tylko muszę na nowo ustawiać ostrość.
Czyli do filmików - może nie lepsza - ale wygodniejsza A55/33.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

skoro już wiesz czym jest manualne ostrzenie, to teraz docenisz pomysł SLT, czyli półprzepuszczalnego lustra dzięki któremu jest AF podczas kręcenia filmów.
Jeśli komuś zależy właśnie na tym => a33, a55
Jeśli komuś nie zależy na filmowaniu z AFem, a np. na większym chwycie (grip) lub tradycyjnym wizjerze => a580
Dobrze, że jest wybór :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer