anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Firmware 4.0

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Firmware 4.0

Witam :c37

"20 czerwca zostanie wydana aktualizacja wewnętrznego oprogramowania aparatów NEX-5, NEX-3. Jej zainstalowanie pozwoli użytkownikom na korzystanie z takich samych twórczych efektów zdjęciowych, jak w aparacie NEX-C3. Kolejnym dodatkiem będzie ułatwiająca uzyskanie żądanej ostrości funkcja wyróżniania fragmentów obrazu, na które jest nastawiona ostrość. "


Pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
89 ODPOW. 89
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Może zamknijmy temat na tydzień, bo aktualnie do niczego nie prowadzi. :c31

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

KarolG napisał(a):

Mam tylko jedno pytanie, kupowałeś Nexa do kręcenia filmów? Jeżeli tak, to nie lepiej było kupić jakąś kamerę, która jest ku temu dedykowana? Fajnie że aparat ma możliwość kręcenia filmów, ale pamiętajmy, że to przede wszystkim aparat ...


Powtarzasz jak papuga to co inni juz napisali.Nex5 to nie jest sprzet dla amatora lecz dla bardziej ambitnego użytkownika.Dlatego uważam że nie mozna takiego użytkownika traktowac jak debila któremu starczy naduszenie guzika REC.Kupiłem nexa do focenia oraz do filmowania moich rodzinnych wypocin bo obie te funkcje oferuje.Nie może być tak że foci super a materiał wideo ma gorszy od małpki za kilka stów.Przeciez w tym aparacie jest zarąbiascie wielki przetwornik aps-c(taki sam jak w lustrzankach) a to co dostajemy na gotowo to jakośc z komórki.No coś chyba tu jest nie tak.Nie będę się z wami wdawał w dyskusje bo macie w pompie ruchomy obrazek.Was tylko interesuje bokech i inne pierdoły nie związane z wideo.Macie w wiekszości klapki na oczach bo dla was ważne jest tylko focenie.Dla mnie wazne jest wszystko w tym sprzecie.Jeżeli producent oferuje opcje wideo to chce aby ta opcja była rowniez dopracowana a nie włożona na zasadzie jest bo jest i to im musi wystarczyć.

Ps.Wkurza mnie ta opcja wideo głównie dlatego bo wiem że w nex-e 5 drzemią niewykorzystane możliwości i tyle.Mam tylko nadzieje że nowe FW to zmienią i już.Tylko jak czytam niektóre wypowiedzi że to mi wystarcza ,jest super że to nie kamera to mnie krew zalewa...

Pozdrówka :c20

spolnemesis1paejw
Początkujący

konrado1973 napisał(a):

Powtarzasz jak papuga to co inni juz napisali

Mam wrażenie, że robisz dokładnie to samo, plus powtarzanie (jak papuga?) własnych słów.

konrado1973 napisał(a):

.Nex5 to nie jest sprzet dla amatora

Kto Ci naopowiadał takich głupot? Sama konstrukcja wskazuje (trzy użytkowe przyciski + spust, rec i przeglądanie), a reszta w menu, że to aparat tak amatorski, jak to tylko możliwe. Zgoda, że skierowany do amatorów, których ogranicza matryca 1/2,3", którzy chcieliby mieć w aparacie o prostocie kompakty większą głębię ostrości i lepszą jakość obrazu. A matryca APS-C to zapewnia.
Fakt, że umożliwia podpięcie obiektywów różnych producentów, spowodował, że zainteresowali się nim inni: artyści i kreatywni amatorzy. Fotografowie.

Ponadto NEX, jest pierwszym aparatem Sony (z matrycą APS-C), który umożliwia kręcenie filmików. Dobrze, że dodano tę funkcję - czasem się przydaje. Zresztą typowy (z założenia) użytkownik NEXa, czyli amator, używający kompaktu, jest przyzwyczajony do tego, że swoim aparatem zrobi zdjęcie i nakręci filmik, więc ta funkcja znalazła się w NEXie niejako z automatu. Wymagania nadzwyczajnych funkcji filmowych to przesada.
NEX to jest po prostu kompakt - zwykły kompakt, który ma dużą matrycę i wymienne obiektywy.

A to:

konrado1973 napisał(a):

w tym aparacie jest zarąbiascie wielki przetwornik aps-c(taki sam jak w lustrzankach) a to co dostajemy na gotowo to jakośc z komórki.

, to zwyczajne nadużycie i nieprawda.

konrado1973 napisał(a):

.Wkurza mnie ta opcja wideo głównie dlatego bo wiem że w nex-e 5 drzemią niewykorzystane możliwości i tyle.Mam tylko nadzieje że nowe FW to zmienią i już.

Jeśli sprzęt Cię wkurza, to wystarczy używać innego - doskonalszego - który wkurzać nie będzie. Jak napisałęm wyżej i co Ci zapewne umknęło, NEX jest pierwszym aparatem Sony, z matrycą APS-C, którym mozna kręcić filmy. I zapewne, w którymś z kolejnych modeli, a pewnie takie będą, może NEX7, a może 9, albo 11 będą dodatkowe funkcje usprawniajace filmowanie. NEX 5 (i 3), są jakie są i żadne narzekanie tego nie zmieni.

konrado1973 napisał(a):

Tylko jak czytam niektóre wypowiedzi że to mi wystarcza ,jest super że to nie kamera to mnie krew zalewa...

Bo to są wypowiedzi świadomych użytkowników po prostu, którzy wiedzieli co i po co kupupują.
A na krwawienie to tampon się przydaje... :c20

Pozdrawiam i życzę więcej pogody ducha i realizmu zamiast chciejstwa :smileythumbsup:

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Sama konstrukcja wskazuje (trzy użytkowe przyciski + spust, rec i przeglądanie), a reszta w menu, że to aparat tak amatorski, jak to tylko możliwe.


I tu się mylisz kolego. I to mocno.Jest wręcz przeciwnie.Profesjonalista czy zaawansowany hobbysta decydując się na nex5 nie musi mieć więcej niż pare guzików bo i tak zrobi dobre zdjęcia gdyż zna sie na tej robocie i wie po co go kupił.Kupił go pewnie dlatego aby wziąć w kieszeń mały aparat z dużą matrycą i zrobic gdzieś gdzie będzie świetne zdjęcie porównywalne jakościowo ze swoją lustrzanką .Niestety chcąc nagrać piękny materiał wideo HD, jest juz tylko zmuszony do naciśnięcia guzika REC i praktycznie to wszystko.Może jedynie rozjasnić bądz ściemnic ekspozycję.

Właśnie amator potrzebuje całej masy udogodnień,peakingów,bajerów, presetów,gotowców by mógł cokolwiek osiągnąć.No i znów muszę się powtórzyć bo jak zwykle wyolbrzymiasz.Nikt nie wymaga aby funkcja wideo była tak rozbudowana jak w normalnych kamerach.Uważam tylko, że kilka funkcji spokojnie mogło by sie znaleźć które pomagają lepiej zarejestrować materiał zwłaszcza w trudnych warunkach oświetleniowych i tyle + oczywiscie wybór opcji w menu czy ma nagrywać progresiv czy z przeplotem i spróbowac coś zrobic aby materiał był lepszej jakości bo w tej chwili do przyjęcia są tylko statyczne ujęcia i to nie do końca bo trzeba podczas edycji je troche wyostrzyć.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

konrado1973 napisał(a):

I tu się mylisz kolego. I to mocno.Jest wręcz przeciwnie.Profesjonalista czy zaawansowany hobbysta nie musi mieć więcej niż pare guzików

No, to trafiłeś, jak kulą w płot. Może tak jest w przypadku kamer, ale jeśli chodzi o fotografię, to niestety Ty się mylisz.

konrado1973 napisał(a):

.Właśnie amator potrzebuje całej masy udogodnień,peakingów,bajerów, presetów,gotowców by mógł cokolwiek osiągnąć

A tu zaprzeczasz sam sobie, przecież Twoim zdaniem:

konrado1973 napisał(a):

.Nex5 to nie jest sprzet dla amatora


Mam wrażenie, że starasz się po prostu zaprzeczać każdemu i wszystkim, głosząc "własne" zdanie, które musi być inne od zadowolonych użytkowników i przeciwne temu, co ktoś przed Tobą napisał :c9

Chyba czas skończyć tę bezsensowną "dyskusję", która do niczego konstruktywnego nie prowadzi.
NEX jest - jednych zadowala, innych nie. Zawsze też będą tacy, którym się nic nie podoba - ci zazwyczaj wołają najgłośniej. Istniejących modeli nie zmienimy czczym gadaniem, upgrady mogą wprowadzać kosmetyczne zmiany (bajery). Być może kolejne modele będą bardziej zaawansowane i będzie kolejna okazja dla forumowych marudów, żeby wytykać ich wady i "wady".

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Nie będę się z tobą wdawał w dyskusje .....ale powinnismy jakoś zdefiniowac ten sprzęt i dla kogo został stworzony.Uważam ze Nex 5 to aparat dla bardziej zaawansowanego użytkownika który według sony ma głęboko gdzieś funkcje wideo :c20 ,no tak z tego co ten sprzęt potrafi wychodzi.

FW 4.0 jest lepszy od 3.0 i to fakt.Wprawdzie zmiany to czysta kosmetyka choć packing się w wielu sytuacjach przyda i to też fakt.Reasumując-Nex5 to bardzo dobry aparat z mocno kulejącą(mam nadzieje jak narazie) opcją wideo i to niestety też fakt.

Gienek322
Początkujący

Czy komuś z was co użytkują Neksy nie przeszkadza np wertowanie po wykonanych fotkach, które są na karcie pamięci włożonej w aparat? Bo mi np tak.
Jeśli chodzi o modernizacje frimware, to bardzo potrzebne byłoby coś takiego, że możnaby przeskakiwać pomiędzy katalogami. Tego właśnie nie ma. Nie ma również możliwości usunięcia katalogów na karcie pamięci, z poziomu aparatu.
Zaś nowy katalog zakłada się momentalnie po wyjściu w zakładkę, bez dodatkowego potwierdzenia o założeniu katalogu. Więc niepotrzebne pochopne kliknięcie w zakładkę "nowy katalog" założy go momentalnie, a usunąć się go już z poziomu aparatu nie da.
Ja np w takim przypadku przekładam kartę do małpki DSC-TX7 i w niej likwiduję te katalogi co mi np Nex nadmiarowo poprodukował, gdy sobie czasem tam niepotrzebnie kliknąłem.

Kondziu
Początkujący

Witam Wszystkich.
Kupiłem ostatnio aparat NEX-5.
Posiado on oprogramowanie tylko w wersji angielskiej.
Chciałbym wgrać sobie polskie menu. Jest jakaś możliwość?

Pozdrawiam!

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj
Każdy aparat sprzedawany w Europie, posiada język Polski. Jeśli go brak, to znaczy, że kupiłeś sprzęt wyprodukowany dla innej strefy geograficznej.
Niestety nie ma możliwości zmiany języka aparatu - to kwestia sprzętowa :c63

------------------------------
fotoamator
Zoltar
Początkujący

Witam, jestem na forum pierwszy raz. Od jakiegoś roku Nex'a używam do filmowanie i po załadowaniu nowego FW brakuje mi tylko opcji blokowania ekspozycji podczas filmowania. Przeważnie filmuję obiektywami manualnymi.
Blokada ekspozycji w Nex'ie jest możliwa podczas filmowania, po przez przytrzymanie przycisku wyzwalania migawki. Jednak jest to trochę upierdliwe, wtedy nie mogę puścić aparatu. Muszę stosować gumkę, owijając aparat i podkładając w miejsce przycisku starą bateryjkę od zegarka. Czasem zdarza się że podczas kręcenia sceny bateryjka się obsunie i cała scena się rozjaśnia – robi się tzw. „japa”. Chciałbym aby ta funkcja działa w taki sposób że: wprowadzam wartość ekspozycji przed kręceniem sceny i w momencie włączenia przycisku Movie ona jest niezmienna.
Być może że chodzi mi o ISO, które automatycznie się ustawia. Jeśli to ISO to czy jest jakaś możliwość ustawienia jednej wartości ISO tak aby była nie zmienna podczas filmowania? Dzięki takiej opcji można uzyskać ciekawszą plastykę obrazu i klimat. Mam nadzieje że za bardzo nie pokręciłem :)
Pozdrawiam