anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Folia na wyswietlaczu

profile.country.pl_PL.title
eqs-----
Początkujący

Folia na wyswietlaczu

Witam

Jako nowa osoba na forum z gory przepraszam jezeli pytanie sie powtorzy.

Dla pewnych osob pytanie moze wydac sie cyt. idiotyczne ale jednak mnie nurtuje

Kupilem 2 miesiace temu sony nex-3

Jako ze bardzo malo fotografuje ostatnio zauwazylem ze na wyswietlaczu w okolicy tej czarnej ramki dokladnie z w prawnym gornym rogu zaczelo robic sie jakby pecherzyki powietrza jakby wytarta farba z tej ramki.

Po dokladym przygladnieciu sie wyswietlaczowi wydaje sie ze jest na nim naklejona folia ochronna. Jednak folia ta nie przypomina foli stosowanej tylko do zabezpieczenia aparatu w czasie transportu do sklepu.

Wydaje sie ona grubsza i zamocowana specjalnie w celu ochrony wyswietlacza.

Czy ktos z uzytkownikow spotkal sie z tym ? Jest to torche dziwne i wyglada na to ze folia zaczyna poprostu odchodzic. W kilku innych miejscach dopatrzylem sie rowniez takich malych defektow.

Nie wim czy mam to reklamowac ? Czy ta folia jest do usuniecia.

Jako ze jestem z natury dosc pedantyczny to taka "wada" bardzo mnie irytuje.

Dzieki i pozdrawiam moge ewentulanie wyslac zdj.

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

na 99% jest to folia zabezpieczająca ekran, którą w zasadzie powinno się ściągnąć zaraz po zakupie, tak było u mnie w a33, po kilku dniach szukania zamiennika dla tej foli, kupiłem hartowaną szybkę dedykowaną do nex5 właśnie, sprawuję się doskonale, obraz nie pogorszył się, a i praktycznie szybka po za napisem nex5 wygląda jak oryginalna.
Dzięki temu nie muszę się martwić o zarysowanie czy lekkie uderzenie np o zamek kurtki etc.

Poszukaj na allegro, ja moją kupiłem za ok 40zł

profile.country.pl_PL.title
eqs-----
Początkujący

Dzieki

Jutro postaram sie zrobic zdj.

Zdziwilo mnie to troche poniewaz takie folie zazwyczaj schodza dosc latwo. Tak jednak jest dosc mocno przymocowana. Jest jakby specjlana folia ktora ma za zadanie chronic wyswietlacz.

Nie wiem czy mam to na sile zdrapywac - dziwne ze nie ma zadnego wtpustu ktory moze pomoc w ewentulanym sciagnieciu.

Dzieki jeszcze raz za rade.

Jezeli ktos moze potwierdzic czy tak jest to lece rwac ;)

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

rezasurmar napisał(a):

na 99% jest to folia zabezpieczająca ekran :cry:


mój nex foli żadnej nie miał...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

pawelszymanski6 napisał(a):

mój nex foli żadnej nie miał...


I ja nie przypominam sobie o jakiejkolwiek folii w NEX-ie.

Prawdopodobnie u Kolegi eqs następuje ścieranie się powłoki antyodblaskowej. Takie są moje obawy co do tego zjawiska.

Polecam jak najszybciej zaopatrzyć się w specjalną szybkę ze szkła hartowanego.

profile.country.pl_PL.title
tomek76k7
Początkujący

mój też foli nie miał i żaden nie ma tylko pomarańczowa naklejka z boku wyświetlacza ;)

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz

Jeżeli to wygląda tak źle, wysłałbym do serwisu.

profile.country.pl_PL.title
eqs-----
Początkujący

Dzieki wiellkie za kazda z powyzszych opini.

Macie racje byla tylko ta pomaranczowa naklejka ktora miala chyba opis na temat wsywietlacza.

Tej oczywiscie pozbylem sie na dzien dobry

Jednak jezeli czesc z Was moze przyjrzec sie dokladnie (w waszych nex'ach) wyglada jakby byla taka duza naklejka przeciwko rysowaniu sie badz tak jak kolega powyzej napisal antyodblaskowa.

U mnie jest to widoczne jak dobrze sie przygladne na tych czarnym pasku (obramowce) wyswietlacza.

Wyglada to jakby ktos zerwal kawalek takiej zabezpieczajacej folii a pozniej przylepil ale juz z pecherzykami powietrza.

Zaczyna sie to dziac w drugim rogu.

Aparat jak pracowal z 1h to max wiec nie jest to od uzytkowania. Lezy tez schowany w suchej torbie. Z mojej strony nie moglo wsytapic porysowanie czy starcie tej powloki.

Boje sie ze zacznie sie dziac cos wiecej. Do tego sony to juz marka soba cos reprezentujaca wiec taki "badziew" nie powinien wystepowac.

Dzieki za wsparcie jezeli mozecie kuknijcie do siebie.

Nie chcialem od razu wysylac na gwarancje zeby nie wyjsc na glupka (bo moze to jakas pierdola)

Dzieki jeszcze raz za wszelkie info :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Podobny wątek w dziale C.S.I :smileyarrow:

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

mam tak samo w 5 tylko na dole po lewo :)
jak zaczelo sie pojawiac to zakupilem sobie ta szybke w sklepie za 40zł :)
Pozdro