anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka jest różnica między A300 a A350?

m4rYjUsh3k
Początkujący

Jaka jest różnica między A300 a A350?

Witam. Moje pytanie to takie jak w temacie. Bardzo proszę o porównanie, różnicę ponieważ chcę przeznaczyć od 2500 - 3000 zł za aparat i nie wiem jaki. Wiem tyle że mpix się różnią a czym jeszcze?. Interesują mnie najmniejsze szczegóły. Proszę również waszą opinię na temat tych aparatów oraz kto jaki ma.

139 ODPOW. 139
profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

a300 ma matryce 10 milionów pikseli, natomiast a350 ma matryce z 14,2 milionów pikseli.
a300 robi 3 klatki na sekundę, a350 2,5 klatki na sekundę
innych różnic niema

a350 będzie trochę więcej szumiał na wysokich ISO, za to będzie oddawał więcej szczegółów.
Co chcesz fotografować tym aparatem?

m4rYjUsh3k
Początkujący

Panoramę, trochę makro, trochę portretów, imprez takich jak 18-nastki, wesela, przyjęcia, no i krajobrazy.

m4rYjUsh3k
Początkujący

to lepsza 350 czy 300, i o co chodzi z tymi szumami bo ja trochę ciemny jestem.

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

No to a350 powinna spełnić twoje oczekiwania. No chyba że kupisz a300 i dołożysz trochę do jakiegoś jasnego szkła np. SAL 50 f1.4 bo z kitem będzie ci na pewno światła brakowało gdy warunki będą mniej sprzyjające.
To będzie twoje pierwsze lustro?

Szumy hmm na pewno jak kiedyś robiłeś zdjęcie w kiepskim świetle to potem były na nim takie kolorowe "Ciapki" to są szumy. Powstają one gdy matryca jest ustawiona na wysoką czułość którą określa się w skali ISO.

http://www.e-cyfrowe.pl/poradniki.php?id=715 fajny poradnik foto poczytaj :)

m4rYjUsh3k
Początkujący

Tak to będzie pierwsza moja lustrzanka. Na dzień dzisiejszy mam Nikona S10 kompakta. A czy dobrze bym zrobił jak bym kupił: http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=29563

profile.country.pl_PL.title
JasioS
Początkujący

Mam ten zestaw i jest on bardzo fajny jak na początek. Jednak przeszedł bym się do najbliższego fotojokera bo pewnie tam taniej znajdziesz i będziesz mógł pomacać przed zakupem

m4rYjUsh3k
Początkujący

Dzisiaj byłem właśnie w fotojokerze w Częstochowie w Tesco i ceny są takie jak na stronie internetowej. A nie ukrywam że nie chcę sprowadzanego ze stanów (chodź mam możliwość) czy też kupowania na allegro bo chciałem wziąć na raty. Jeszcze się zastanawiam nad Nikonem D80 ale chyba wezmę A350.

m4rYjUsh3k
Początkujący

Teraz jest promocja od jutra w Media markt A350 + obiektyw za 1900zł ale opinie są że w Media nie jest dobry sprzęt

m4rYjUsh3k
Początkujący

A do czego i po co jest grip?