anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nex 3 i HDR

BORUBAR
Początkujący

Nex 3 i HDR

witam, mam pytanko czemu przy funkcji hdr aparat robi 2 fotki zamiast 3?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

BORUBAR napisał(a):

witam, mam pytanko czemu przy funkcji hdr aparat robi 2 fotki zamiast 3?


bo jedna fotka to ta która jest bez funkcji HDR a druga już przetworzona i złożona z trzech

BORUBAR
Początkujący

ok chyba rozumiem, myślałem ze w tym trybie aparat robi 3 różne zdjęcia które później trzeba poskładać w programie...

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj
Na tym polega sens funkcji HDR w aparatach Sony (NEX, :c56 ), że wszystko dokonuje się w aparacie.
Oczywiście zawsze można ustawić aparat na statywie, wykonać kilka zdjęć wg własnego pomysłu i potem to poskładać.

------------------------------
fotoamator
BORUBAR
Początkujący

ok teraz już wszystko rozumiem byłem przekonany żeza jednym naciśnieciem spustu aparat wykona trzy zdjęcia o różnym naświetleniu do poskładania. :c18 pewnie w instukcji o tym jest ale gdzieś sie schowała...

dziękuje za wyjaśnienie tej kwestii.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

BORUBAR napisał(a):

byłem przekonany żeza jednym naciśnieciem spustu aparat wykona trzy zdjęcia o różnym naświetleniu

I to się zgadza. Tylko, że składa je sam.
Przyznasz, że bez statywu, nie zrobisz trzech zdjęć, nawet w serii, idealnie nakładających sie na siebie, więc składanie typowym programem do HDR też byłoby utrudnione. Algorytmy aparatu potrafią sobie poradzić z tym minimalnym przesunięciem :smileythumbsup:
A jak chcesz ręcznie składać, zawsze pozostaje tradycyjna metoda ze statywem :c20

------------------------------
fotoamator