anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ograniczenie długości filmu

mateusz88
Początkujący

ograniczenie długości filmu

Jak przeczytałem, aparaty Nex-5 mają ograniczenie długości pojedynczego nagrania do 29 min. Mam pytanie - co się dzieje po przekroczeniu tego czasu? Czy nagranie po prostu się zatrzymuje, czy uruchamia się automatycznie nowe nagrywanie?

Z góry dziękuję za pomoc.

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Nagranie zostaje przerwane .Musisz znów sam uruchomić tę funkcję.Niestety .

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

konrado1973 napisał(a):

Nagranie zostaje przerwane .Musisz znów sam uruchomić tę funkcję.Niestety .


Ty jako doświadczony użytkownik chyba wiesz dlaczego tak się dzieje.

NEX to nie kamera. To aparat z funkcją nagrywania filmów. W UE jeśli urządzenie nagrywa więcej jak 29minut i 59sekund automatycznie staje się kamerą i podlega większemu ocleniu.

Swoją drogą 29minut to i tak długo. Jeszcze wiele aparatów DSLR tego nie potrafi (np.przez ograniczenie wielkości pliku do max 2GB).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
mateusz88
Początkujący

Bardzo dziękuję za pomoc.

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

kris napisał(a):

W UE jeśli urządzenie nagrywa więcej jak 29minut i 59sekund automatycznie staje się kamerą i podlega większemu ocleniu.



Również dziękuję za tę informację...
:shock: Chyba jestem totalnie zielony, wydawało mi się, że spowodowane to jest powodami technicznyno-marketingowymi...tj aparat to aparat, kamera to kamera...użytkownik chcący np. nagrać koncert czy inne dłuższe wydarzenie raczej nie zrobi tego aparatem, potrzebuje kamerę...A tak można tylko załamać ręce... :(

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

kris napisał(a):

konrado1973 napisał(a):

Nagranie zostaje przerwane .Musisz znów sam uruchomić tę funkcję.Niestety .


Ty jako doświadczony użytkownik chyba wiesz dlaczego tak się dzieje.

NEX to nie kamera. To aparat z funkcją nagrywania filmów. W UE jeśli urządzenie nagrywa więcej jak 29minut i 59sekund automatycznie staje się kamerą i podlega większemu ocleniu.

Swoją drogą 29minut to i tak długo. Jeszcze wiele aparatów DSLR tego nie potrafi (np.przez ograniczenie wielkości pliku do max 2GB).


Pewnie że wiem.... :c10

przemopzm
Początkujący

kris napisał(a):

W UE jeśli urządzenie nagrywa więcej jak 29minut i 59sekund automatycznie staje się kamerą i podlega większemu ocleniu.



Również dziękuję za tę informację...
:shock: Chyba jestem totalnie zielony, wydawało mi się, że spowodowane to jest powodami technicznyno-marketingowymi...tj aparat to aparat, kamera to kamera...użytkownik chcący np. nagrać koncert czy inne dłuższe wydarzenie raczej nie zrobi tego aparatem, potrzebuje kamerę...A tak można tylko załamać ręce... :(


Ciekawe czy kamera z ograniczeniem czasowym stałaby się od razu aparatem ;)

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

dziś nagrywałem powyżej tych 29min i oczywiście mi się wyłączyło po tych 29min ;)
ale tego to się spodziewałem ;)
tylko że jak nagrywałem te 40min prawię to się tak nagrzał że nie mogłem go prawie wziąć do ręki :(
czy to jest wada mojego modelu czy tak się dzieje ? :)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

wolak napisał(a):

dziś nagrywałem powyżej tych 29min i oczywiście mi się wyłączyło po tych 29min ;)
ale tego to się spodziewałem ;)
tylko że jak nagrywałem te 40min prawię to się tak nagrzał że nie mogłem go prawie wziąć do ręki :(
czy to jest wada mojego modelu czy tak się dzieje ? :)


To standardowe. Zwróć uwagę, że obraz był CAŁY CZAS przez 40minut sczytywany z matrycy, obrabiany i zapisywany z prędkością kilkudziesięciu klatek na sekundę! Ma prawo się aparat zgrzać. Zresztą NEX w przypadku możliwości przegrzania najpierw ostrzega ikonką, a później przerywa nagrywanie. Jest to dobre podejście projektantów, bo lepiej, żeby aparat w odpowiednim momencie przestał, niż miałby się np. spalić :c20

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego mój nex często wyłącza się po 23 minutach a drugi raz po 29min.....?I wcale się nie przegrzewa bo to informuje w inny sposób.