anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pytania o nex'a :P

Miko120Rt
Początkujący

Pytania o nex'a :P

Siemka wiem że to głupie pytanie ale mam nex'a 5A z 16mm , firmware 4.
I chciałęm się dowiedzieć gdzie (w jakim trybie i na jakich ustawieniach af itp) kręci sie obiektywem bo na końcu 16mm jest takie pokrętełko ???

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj.
Jak zawsze w takim wypadku, polecam lekturę instrukcji obsługi. Można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć :c20

A wracając do pytania - jest to pierścień ręcznego ustawiania ostrości, czyli działa w trybie MF (ręczne ostrzenie) i DMF (doostrzanie ręczne po ustawieniu ostrości przez AF).

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Siema :) , pierścień znajdujący się na obiektywie służy do manualnego ostrzenia , w ustawieniach wejdź do APARAT, następnie wybór AF/MF. Jeżeli chcesz manualnie ustawiać ostrość wybierz MF.

Miko120Rt
Początkujący

j.w

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Matryca zarejestruje "coś" o ile włączysz w menu wyzwalanie bez obiektywu.

Tylko pytanie co z takim obrazem zrobić skoro nic tam nie widać?
To kompletny bezsens.

Ponieważ założyłeś już trzeci wątek z banalnymi pytaniami, postanowiłem połączyć je w jeden.

Miko120Rt
Początkujący

Siemka czy da sie w nex-5 nagrywać i robić zdjęcia w tym samym czasie

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Nie można.

ania456-----
Początkujący

To ja dołączę do serii niemądrych pytań o nexa ale mnie to nurtuje po około 20 minutach używania aparatu nagrzewa się korpus w aparacie. Pod wyświetlaczem jest co prawda informacja. że jeśli korpus się nagrzewa i to nie jest żadna wada pod warunkiem, że aparat pozostaje długo włączony ale 20 min to niedużo. I zastanawiam się czy wszystko jest w porządku

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

20 minut czego? Nic nie robienia? Czy nagrywania filmu? Bo jeśli to drugie, to nic dziwnego (ilość informacji jakie aparat czyta z matrycy + buforowanie + ciągłe zapisywanie = bardzo duże obciążenie dla procesora i matrycy, które to wydzielają dużo ciepła).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
ania456-----
Początkujący

20 min robienia zdjęć