anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Testy A900

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz
48 ODPOW. 48
oldguest
Początkujący

Nie przeczytalem wnikliwie calości ale moim zdaniem doszukiwanie sie minusow typu:

# złe rozmieszczenie przycisków WB i ISO,
# niepełne uszczelnienia,
# mało skuteczny system czyszczenia matrycy

jest trochę naciągane a dobiło mnie to:

# słaba jakość zdjęć JPEG w trybie APS-C

kto w ogóle zakłada do aparatu za 8000zł obiektyw APS-C??

rich72
Początkujący


kto w ogóle zakłada do aparatu za 8000zł obiektyw APS-C??



Testerzy płaceni przez N i C :smileyhappy:

czorny-----
Początkujący

ten test i tak nie jest tak tragiczny, jak wszystkie inne wobec Sony. Za to komentarze mądralińskich powalają :slight_smile: Momentami szczyt głupoty jakiej trudno szukać gdziekolwiek.

Swoją drogą, to tylko test i jaki by on nie był, nie warto się nim przejmować. Jak to ktoś kiedyś napisał na "zaprzyjaźnionym forum" - testem, którym należy się przejąć jest jedynie test ciążowy....

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Jeżeli dobrze pamiętam wypowiedź Rafikiego na warszawskiej prezentacji to trybu APS-C można także używać z obiektywami pełno klatkowymi. Jest wtedy wykorzystywana tylko część matrycy.Według mnie jest to bardzo ciekawa funkcja i chętnie zobaczyłbym jakieś przykładowe zdjęcia zrobione właśnie w tym trybie z obiektywem 70-300G lub 70-200G.
Ktoś może służyć pomocą? :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

sadam napisał(a):

trybu APS-C można także używać z obiektywami pełno klatkowymi.chętnie zobaczyłbym jakieś przykładowe zdjęcia zrobione właśnie w tym trybie z obiektywem 70-300G lub 70-200G.
Ktoś może służyć pomocą? :)


Pytanie tylko po co oglądać wycinek obrazu (APS-C) z matrycy FF :smileyquestion:

Mogę Ci pokazać zdjęcia np. z A700+70-200/2.8 G lub A100+70-200 G
Oba aparaty mają matrycę APS-C więc chyba będzie ok :)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Powiedzmy, że bardzo chcesz zrobić jakieś zdjęcie ale nie możesz podejść bliżej a nie wziąłeś dłuższego obiektywu i godzisz się, że nie wykorzystasz całego potencjału FF - ale zrobisz zdjęcie. A dodatkowo jeżeli jest taka opcja to czemu jej nie wykorzystać? ;)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

sadam napisał(a):

Powiedzmy, że bardzo chcesz zrobić jakieś zdjęcie ale nie możesz podejść bliżej a nie wziąłeś dłuższego obiektywu i godzisz się, że nie wykorzystasz całego potencjału FF - ale zrobisz zdjęcie. A dodatkowo jeżeli jest taka opcja to czemu jej nie wykorzystać? ;)


Naprawdę wierzysz, że po przełączeniu na APS-C będziesz miał obiekt bliżej?? :shock:
To samo uzyskasz po wykadrowaniu na komputerze, a jest z czego kadrować w przypadku obrazka z A900.

Przelicznik crop stosowany do ogniskowych na APS-C dotyczy tylko kąta widzenia obiektywu.

.emes.
Poszukiwacz

rich72 napisał(a):

... zaczynam odczuwać lęki przy otwieraniu lodówki :shock: czy aby w niej A900 nie zastanę 8-) ...

czy ja wiem... ja bym chętnie A900 w lodówce znalazł, szczególnie, gdybym jej tam uprzednio nie wkładał :D

profile.country.GB.title
Krzysztof-----
Nowicjusz
czorny-----
Początkujący

Dotyczy nie tylko a900 i nie tylko Sony ale z racji takiego właśnie tematu (testów) wrzucę tutaj. Jak dla mnie dość ciekawe zestawienie. Niestety z powodu braku znajomości angielskiego na poziomie technicznym trudno jest mi określić na ile metodologia badań jest rzetelna by wyniki testów były miarodajne i odzwierciedlały rzeczywistość. Może ktoś zainteresowany z dużą wiedzą techniczna potrafiłby ustosunkować się do tego co zrobili panowie właśnie tu:

http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor/Camera-rankings


EDIT:
E3 olympusa z tak daleką pozycja rankingową mrozi moją krew w żyłach....