anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowości w rodzinie aparatów Cyber-shot H - HX400V i H400

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Nowości w rodzinie aparatów Cyber-shot H - HX400V i H400

W dniu dzisiejszym do rodziny Cyber-shot dołączyły nowe modele aparatów.

 

Zapowiadają się interesująco, poniżej informacja prasowa:

 

Cyber-shot HX400V

 

Nowy aparat Cyber-shot™ HX400V z 50-krotnym zoomem optycznym

 
content_detail_strTxt47 Sony Cyber-shot HX400V
 
 
  • Przetwornik CMOS Exmor R® o rozdzielczości 20,4 megapiksela i procesor BIONZ X
  • Niezwykłe zbliżenia zapewniane przez obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T* z 50-krotnym zoomem optycznym i funkcję Clear Image Zoom 100x
  • Stabilizator obrazu Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym: ostrzejsze i stabilniejsze filmy
  • Obsługa jak w lustrzance cyfrowej, wizjer elektroniczny i funkcje ręcznego wyboru parametrów ujęcia w niedużej obudowie
  • Technologie Wi-Fi i NFC do bezprzewodowej transmisji za jednym dotknięciem i zdalnego sterowania przy użyciu smartfona lub tabletu
  • Możliwość dodawania nowych funkcji z serwisu PlayMemories Camera Apps
 
W najbliższych tygodniach do sklepów trafi nowy aparat Sony DSC-HX400V, wyróżniający się niezwykłymi możliwościami i stosunkowo małą wagą.

Urządzenie doskonale nadaje się dla osób, które nie chcą zabierać ze sobą, ani dźwigać, wymiennych obiektywów. Konstruktorzy wyposażyli go w niewymienny obiektyw z imponującym, 50-krotnym zoomem optycznym, który sprawdzi się w każdej sytuacji: od fotografowania krajobrazów, spotkań rodzinnych i występów na żywo po mocne zbliżenia sportu i dzikiej przyrody. 

Sony Cyber-shot HX400

 

 

Wymagającym użytkownikom z pomocą przychodzi funkcja Clear Image Zoom 100x, jeszcze bardziej przybliżająca odległe obiekty. Stabilizator obrazu Optical SteadyShot z inteligentnym trybem aktywnym pomaga uzyskać ostre i stabilne filmy Full HD nawet przy nastawionym dużym zbliżeniu, przy którym nawet minimalne drgnienia ręki objawiają się zazwyczaj przykrymi w oglądaniu skokami obrazu filmowego.

 

Duża szczegółowość obrazów to zasługa zaawansowanego obiektywu ZEISS Vario-Sonnar T*, wykonanego w technologii BSI przetwornika obrazu CMOS Exmor R™ o efektywnej rozdzielczości 20,4 megapiksela oraz szybkiego procesora BIONZ X, trzykrotnie wydajniejszego od swego poprzednika.

 

Model HX400V wykorzystuje najnowsze technologie firmy Sony i wyznacza nowe standardy jakości obrazu z aparatu kompaktowego. Podobnie jak aparat Cyber-shot™ RX10 i pełnoklatkowy korpus α7, jest wyposażony w technologie reprodukcji szczegółów i strefowej redukcji szumu. Ich połączenie zapewnia większą czystość i bardziej naturalny wygląd zdjęć — z pięknymi kolorami, mocnym kontrastem i wiernie oddanymi fakturami, nawet przy słabym oświetleniu.

Sony Cyber-shot HX400

 

Aparat DSC-HX400V usatysfakcjonuje każdego, kto jest zainteresowany lepszą jakością zdjęć. Jego starannie ukształtowana obudowa przypomina wyglądem lustrzankę i wygodnie leży w ręku. W urzeczywistnianiu twórczych wizji pomaga pierścień ręcznej regulacji zoomu/ostrości, przełącznik trybu ręcznej regulacji ostrości/DMF, pokrętło sterujące, przyciski funkcji użytkownika i pamięć ustawień. Całości dopełniają znane użytkownikom lustrzanek tryby ekspozycji P/A/S/M, dostępne także przy nagrywaniu filmów Full HD.

 

Do komponowania ujęć i kontroli ostrości służy kontrastowy wizjer OLED Tru-Finder™ o dużej jasności. Alternatywę stanowi uchylny ekran Xtra Fine LCD 7,5 cm (3,0"), który ułatwia rejestrację obrazu znad samej ziemi i sponad głów tłumu oraz pozwala na oglądanie zdjęć i filmów.

 

Aparat jest wyposażony w technologię Wi-Fi, która pozwala na przesyłanie zdjęć i filmów bezpośrednio do smartfona lub tabletu. Dzięki technologii NFC łączenie współpracujących z nią urządzeń sprowadza się do ich zetknięcia. Telefon może także pełnić rolę pilota — co bardzo przydaje się przy zdjęciach grupowych z własnym udziałem.

 

Oglądając obrazy, można skorzystać z funkcji Motion Shot Video, która tworzy sekwencję nałożonych na siebie obrazów i umożliwia dokładne prześledzenie całej akcji. To interesujące narzędzie pozwala na przykład przeanalizować swoje serwy, wymach podczas gry w golfa itp.

 

Po skończonych zdjęciach aparat można podłączyć do telewizora 4K i oglądać niezwykle realistycznie wyglądające obrazy na dużym ekranie. Dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS łatwo będzie natomiast prześledzić podróż na mapie elektronicznej w komputerze — i szybko sprawdzić, gdzie powstały poszczególne zdjęcia i filmy.

Sony Cyber-shot HX400

 

Wyposażenie urządzenia obejmuje również stopkę Multi Interface, przeznaczoną do podłączania dodatkowych urządzeń, takich jak lampa błyskowa lub zewnętrzny mikrofon. W miarę zdobywanego doświadczenia i rosnącego apetytu na dodatkowe możliwości można zwiększać funkcjonalność aparatu aplikacjami z serwisu PlayMemories Camera Apps, od efektów artystycznych po wygodne narzędzia. Więcej informacji na www.sony.net/pmca/. Oprócz tego, aparat DSC-HX400V jest zgodny z opracowanym przez Sony interfejsem API Camera Remote API[i].

 

Aparat DSC-HX400V można już zamawiać na stronie www.sony.pl, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w marcu 2014 r.

 


Najważniejsze cechy: DSC-HX400V

 

Obiektyw

ZEISS Vario-Sonnar T*

Zoom optyczny / Clear Image Zoom

50x / 100x

Przetwornik obrazu

CMOS Exmor R o efektywnej rozdzielczości 20,4 megapiksela

Procesor obrazu

BIONZ X

Stabilizacja obrazu

Fotografie: Optical SteadyShot

Filmy: Optical SteadyShot (z inteligentnym trybem aktywnym)

Filmy HD

Full HD 1920x1080/50p, 50i, 25p, 24p

Wizjer elektroniczny

TFT, około 201 tys. punktów

LCD

3-calowy, Xtra Fine (o regulowanym kącie), około 921 tys. punktów

Tryby ekspozycji P/A/S/M

Tak (fotografie i filmy)

Efekty zdjęciowe

Tak (13 trybów)

Motion Shot Video

Tak

Wi-Fi/NFC

Tak

Reprodukcja fotografii w formacie 4K (HDMI)

Tak

Współpraca z serwisem PlayMemories Camera Apps

Tak

GPS

Tak

TRILUMINOS Colour

Tak

Wydajność akumulatora

Około 300 zdjęć (norma Camera & Imaging Products Association)

Wymiary (szer. x wys. x gł.)

129,6 x 93,2 x 103,2 mm

(w przybliżeniu)

 

 

 

SONY Cyber-shot H400

 

 Cyber-shot™ H400 z największym w historii*, 63-krotnym zoomem optycznym

 

content_detail_strTxt47 Sony Cyber-shot H400

 

  • Szczegółowe zdjęcia i filmy HD z przetwornika obrazu o rozdzielczości 20,1-megapiksela
  • Olbrzymi, 63-krotny zoom optyczny i stabilizator Optical SteadyShot ułatwiający uzyskanie dokładnych zbliżeń
  • Wygoda użycia dzięki wzorowanemu na lustrzankach korpusowi, wizjerowi elektronicznemu, inteligentnej automatyce i osobnemu przyciskowi filmu
  • Akumulator litowy o dużej pojemności: więcej wykorzystanych szans na niepowtarzalne zdjęcia

 

Są aparaty z mocnym zoomem. I jest nadzwyczajny Sony Cyber-shot™ H400 z nadzwyczajnym, 63-krotnym zoomem optycznym — największym w historii cyfrowych aparatów kompaktowych.

 

Zastosowany w hybrydowym modelu Cyber-shot™ H400 obiektyw pokrywa zakres ogniskowych od 24,5 mm do 1550 mm (w przeliczeniu na format 35 mm), czyli od szerokiego kąta do superteleobiektywu. Oznacza to możliwość wykonania zdjęć w praktycznie każdej sytuacji.

 

Nowy model sprawdzi się zarówno przy wykonywaniu grupowych zdjęć rodzinnych i fotografowaniu plenerów, jak i przy obserwacji z odpowiedniego dystansu ptaków i zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Sony Cyber-shot H400

Zamazywaniu się obrazu i powstawaniu skoków w nagrywanym filmie, nawet przy dużym zbliżeniu i trzymaniu aparatu w wyprostowanej ręce, zapobiega stabilizator obrazu Optical SteadyShot.

 

Wykonywane fotografie o rozdzielczości 20,1 megapiksela cechują się bogactwem szczegółów. Użytkownik ma również do dyspozycji osobny przycisk „Movie”, który rozpoczyna nagrywanie ujęcia wideo HD przeznaczonego do wyświetlenia na telewizorze lub do publikacji w Internecie.

 

Potencjał fotograficzny nie jest bynajmniej okupiony brakiem komfortu ani prostoty obsługi. Ukształtowana na wzór lustrzanki obudowa znakomicie leży w ręce, a jej ergonomiczny uchwyt z powodzeniem mógłby znaleźć zastosowanie w większym i droższym aparacie. Dokładne komponowanie ujęć ułatwia wizjer elektroniczny, który zapewnia znakomitą widoczność obrazu nawet podczas zdjęć w pełnym słońcu.

Sony Cyber-shot H400

 

Inteligentna automatyka aparatu DSC-H400 zapewni optymalne rezultaty bez zgadywanek ani zdawania się na łut szczęścia. Samoczynnie rozpoznaje cały wachlarz sytuacji i automatycznie dostosowuje do nich ekspozycję i inne ustawienia. W rezultacie użytkownik może się w spokoju skupić na tym, co dzieje się przed aparatem.

 

Źródłem energii w aparacie jest wydajny akumulator litowy z serii X. Po jego pełnym naładowaniu można wykonać około 300 zdjęć — i nie martwić się ryzykiem zmarnowania niepowtarzalnych okazji w podróży i przy fotografowaniu na co dzień.

 

Bawiąc się w gronie przyjaciół, można włączyć tryb „Impreza”. Urządzenie automatycznie koryguje wówczas czułość, ekspozycję i kolorystykę obrazu, zapewniając żywy zapis wieczoru w klubie itp. Zaawansowana lampa błyskowa automatycznie zwiększa czułość aparatu, a tym samym zasięg błysku. Funkcja ta przydaje się podczas fotografowania w pomieszczeniach i po zmroku, gdy standardowe lampy błyskowe często nie są w stanie doświetlić sceny.

Aparat z mocnym zoomem DSC-H400 można już zamawiać na stronie www.sony.pl, a jego sprzedaż w Europie rozpocznie się w kwietniu 2014 r.

 

* Według stanu w dniu publikacji. Wśród cyfrowych aparatów fotograficznych z zoomem optycznym.

 

Najważniejsze cechy: DSC-H400

Obiektyw

Obiektyw Sony

Zoom optyczny

63x (odpowiednik 24,5 – 1550 mm w przeliczeniu na format 35 mm).

Przetwornik obrazu

Super HAD CCD o efektywnej rozdzielczości 20,1 megapiksela

Stabilizacja obrazu

Optical SteadyShot

Film HD

HD 720p

LCD

3,0" ClearPhoto

Zaawansowana lampa błyskowa / tryb „Impreza”

Tak / Tak

Efekty zdjęciowe

Tak (4 tryby)

Wydajność akumulatora

Około 300 zdjęć (norma Camera & Imaging Products Association)

Wymiary (szer. x wys. x gł.)

129,6 x 95,0 x 122,3 mm (w przybliżeniu)

26 ODPOW. 26
rainlow
Poszukiwacz

 

Miejsce gdzie chwytamy aparat prawą ręką też sugeruje, że mocniejsze zduszenie naruszy trwałość obudowy 😞 

 

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Przykro mi, że uszkodził Ci się aparat, ale co masz na myśli pisząć, że dokreciłeś szybkozłączkę zgodnie z zasadami? Wegług mnie zrobiłeś to na siłe i niestety plastik wokół gwintu statywowego nie wytrzymał. 

rainlow
Poszukiwacz

Aby nie pisać referatów, mój poprzedni wpis ograniczyłem do minimum.

Fakt, w tekście obok "I zanim ktoś napisze "..jakość statywu uszkodziła aparat"" nie dodałem, że statyw dokręciłem zgodnie ze sztuką, statyw z przykręconym aparatem używałem zgodnie... itp,itd..

Ale i po takich opisach, znalazło by się coś co może podważyć moją opinię o bardzo słabej jakościowo obudowie.

 

Dodam tylko, że sprzęt av nie jest mi obcy i nie mam 13 lat :wink: ..i jestem zwolennikiem dbania o posiadany sprzęt.

 

Serwis mógł chociaż pofatygować się i zadzwonić/napisać do mnie czy nie chcę odpłatnie naprawić tej zabawki.

 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Co do serwisu to masz racje powinni wysłać Ci wycene odpłatnej naprawy...

profile.country.PL.title
stbrat
Nowicjusz

Czy są jakieś przecieki a`propos następcy HX400V. Może ktoś gdzieś cokolwiek usłyszał na ten temat. Planuję zakup tego modelu ale zastanawiam się jeszcze czy SONY nie planuje w najbliższym czasie jakiś nowości w tym segmencie.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Niestety nie słyszałem nic o nowym HXie. Jeśli interesują cię plotki to śledź stronę sony alpha rumours.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja tylko dodam, że raczej nie nastąpi jakaś rewolucja w fotografii i nowy model (o ile wyjdzie) to zasadniczo nie będzie się różnił od HX400. Wg mnie czekanie na nowy model jest stratą czasu.