anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

360VE vs 260VE vs HDR-PJ30VE , która lepsza???

makgajwer-----
Początkujący

360VE vs 260VE vs HDR-PJ30VE , która lepsza???

Witam wszystkich forumowiczów jako, że jestem tutaj nowy chociaz produktów Sony
uzywam od wieeeeelu lat.
Teraz staję przed wyminą kamery, która kupowałem (Sony) ok. 11 lat temu i do tej pory mi służyla do filmów robionych głownie podczas wycieczek.
Zainteresowały mnie 2 modele: HDR-CX260VE oraz starsza HDR-CX360VE
Nie chce wydawać na sprzet wiecej niż 2-3 tys., który obecnie bardzo szybko się rozwija i "starzeje", dlatego uważam, że do amatorkich filmów nie ma co wybierać kamery z tzw. górnej połki.
Swoją drogą tą poprzednią kupowałem za ok. 5500 a był to najdroższy model w tym czasie głownie za sprawą wejścia i wyjścia AV albowiem zależało mi wtedy na edecji i ponownym zgrywaniu na taśme (płyt DVD wtedy niestety nie było)
Proszę o opinię fachowców, bo z tego co widze w porównywarce http://www.sony.pl/comparison/hdrcx260v ... x360ve.cen" target="_blank różnice nie są tak duże miedzy innymi pierwsza ma wiekszy zoom optyczny, mniejsza wbudowana pamięc, brak lampy, brak pilota reszta ta sama co CX360VE
dlatego wg mnie różnica w cenie ok. 500-600 zł
Wg Was jakośc filmó taka sama??
Głównie zależy mi na GPS-ie i dobrej jakości filnow; jakość foto zupełnie mnie nie interesuje bo mój kompakt z pewnościa robi lepsze foty.

Qcze okazało się, że 360VE juz nie jest dostępna t.j. była do końca stycznia.
Wg mnie podobna parametrami jest HDR-PJ30VE
Proszę o pomoc fachowców

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Widzę, że kwestia wyboru kamery jest przesądzona (a przynajmniej mam taką nadzieję :c20), jednak chciałbym jeszcze nawiązać do tego, co napisałeś o podejściu do zakupu kamery. To według mnie ciekawy temat do dyskusji.

Z jednej strony muszę przyznać Ci rację, bowiem z biegiem czasu technologie mocno się "starzeją" - najbardziej spektakularnym tego przykładem jest wyparcie standardowej telewizji przez HD i panoramiczne ekrany, a ostatnio rozwój techniki 3D. Jeszcze kilka miesięcy temu, używając modelu HDR-CX700VE byłem przekonany, że w temacie konsumenckich kamer nie da się już wymyślić niczego bardziej doniosłego. Tymczasem nadeszły modele z udoskonaloną stabilizacją obrazu, bogatszym oprogramowaniem, ciekawym wyposażeniem dodatkowym (projektory, GPS). Na szczęście okazało się, że się myliłem :)

Z drugiej strony, ta sama HDR-CX700VE nie jest "stara" tak, jak moglibyśmy dzisiaj powiedzieć na przykład o CCD-F380E. Przewiduję też, że jeszcze długo się nie zestarzeje - przynajmniej dopóki telewizja HD nie zostanie wyparta przez coś "mocniejszego" (może będzie to 4K, może 8K) - czyli przez kilka dobrych lat. Współczesne, konsumenckie kamery HD osiągnęły bowiem górną granicę jakości, czyli 50 klatek na sekundę w 28 Mb/s.

Tutaj wracamy do kwestii rozwoju. Moim zdaniem tym, co będzie dalej decydować o jakości (i cenie) kamer, będą wszelkiego rodzaju dodatkowe funkcje oraz szczegółowe parametry (ogniskowa obiektywu, nagrywanie dźwięku przestrzennego itp.). Dlatego uważam, że póki HD jest stosunkowo "świeżym" standardem, warto zainwestować w bardziej zaawansowaną kamerę. Posłuży nam ona długo, a do tego dostarczy więcej twórczych możliwości.
Pozdrawiam.

makgajwer-----
Początkujący

Tutaj wracamy do kwestii rozwoju. Moim zdaniem tym, co będzie dalej decydować o jakości (i cenie) kamer, będą wszelkiego rodzaju dodatkowe funkcje oraz szczegółowe parametry (ogniskowa obiektywu, nagrywanie dźwięku przestrzennego itp.). Dlatego uważam, że póki HD jest stosunkowo "świeżym" standardem, warto zainwestować w bardziej zaawansowaną kamerę. Posłuży nam ona długo, a do tego dostarczy więcej twórczych możliwości.Pozdrawiam.


dzki komentarz, z którym w 100% zgadzam się, dlatego klamka zapadła i kupuję HDR-PJ580VE czyli w miarę zaawansowaną, ale nie z tzw. górnej półki, której możliwości i tak nawet w 70% nie wykorzystam. Być może jak będę na emeryturze i będę miał więcej czasu wtedy bardziej skupie się na twórczym filmowaniu np. wnuków i cudów natury i sprawie sobie kamerkę topową, na która mam nadzieję będzie mnie stać :-)

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

No to cieszę się i proszę, abyś podzielił się wrażeniami po zakupie :)