anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DCR-DVD105E pokrywa płyty nie otwiera się

xanakin
Początkujący

DCR-DVD105E pokrywa płyty nie otwiera się

Nagrywałem film nad jeziorem przed burzą, jednak ani kropla nie dostała się do kamery. Nagrałem płytę do końca, wyłączyłem kamerę. Po krótkim czasie chciałem wymienić płytę. Niestety pokrywa płyty nie otwiera się. Na środku ekranu miga żłóty wskaźnik informujący że pokrywa jest otwarta (mały poziomy prostokąt z kreską pod kątm 45º i strzałką na łuku skierowaną w dół). Poczytałem w instrukcji, ale nie znalazłem rozwiązania. Dzwoniłem do serwisu, i miła Pani powiedziała że może trzeba będzie odblokować mechanizm, a może go wymienić. Może jednak miał już ktoś do czynienia z podobnym przypadkiem i da się to zrobić we własnym zakresie? Z góry dziękuję za pomoc ...

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Nie miałem czegoś podobnego, ale spróbuj przedmuchać otwór gdzie jest ten mechanizm jakimś prężonym powietrzem. Pamiętaj, żeby nie dmuchać tam, gdzie nie powinno się. Czyli nie do żadnych mikrofonów, przy przysłonie itd. Jeśli dostał się jakiś syf, powinno pomóc. Jak nie to przejdź się z kamerą do sklepu, może oni coś na miejscu poradzą. Tylko też nie pozwól im rozbierać kamery, pójdą plomby i koniec z gwarancją.