anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

DCR-HC19E

GRZEGORZ
Początkujący

DCR-HC19E

WITAM WSZYSTKICH.Kupiłem kamere DCR-HC19E w 2005r listopad.Problem miałem taki iż po około trzech miesiącach od kupna pękła mi obudow przy (gniezdzie akcesoriów).Oczywiście oddałem do naprawy na gwarancji i została pomyslnie naprawiona,co mnie bardzo :D ucieszyło lecz nie długo :cry: w serwisie stwierdziłem że jest wciśnięta zaslepka od wejścia serwisowego no i przy okazji odklejały sie przyciski z boku wyświetlacza LCD.Oczywiście zosyało to tez naprawione.Kamere urzywałem moze ze dwadzieścia razy od kupna,ostatnio zauważyłem że obudowa znowu jest pęknięta w ten sam sposób i w tym samym miejscu.Czy ktoś z urzytkowników tez miał,lub ma takie problemy z tym,lub podobnymi modelami kamer serii mini DV?Chyba że sama firma sony odpowie mi na mój problem? E-MAIL gpnina@op.pl dzieki za informacje

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
RASTX.
Użytkownik

Witaj,

Przykro mi, że kamera ponownie uległa uszkodzeniu. W tym przypadku proponuje bezpośredni kontakt z Centrum Serwisowym Sony, w którym sprzęt był wcześniej sprawdzany i naprawiany. W ten sposób uzyskasz pełną informację o obecnym i poprzednim stanie kamery. Być może punkt serwisowy będzie mógł podpowiedzieć z jakich powodów wystąpiło identyczne uszkodzenie.

Pozdrawiam,
Radek

-----------------------------------------------------------------------------
Sony Europe Limited ( Sp. z o.o. ), Oddział w Polsce;
GRZEGORZ
Początkujący

Witam wszystkich jeszcze raz.Konsultowałem się w sprawie kamery tak jak polecił mi RASTX-lecz w między czasie znalazłem następne pęknięcie na obudowie pod baterią.No i teraz wszystko po kolei jak to było-pani w punkcie serwisowym w Gdańsku powiedziała mi że mam się skonsultować z serwisem Sony w Poznaniu telefonicznie.Tak więc zadzwoniłem i opisałem całą sprawę,pani w Poznaniu mi powiedziała że nie może w tej sprawie nic zrobić i dał mi nr.na infolinię 0801 500 500 do Sony Poland do Szczecina,tak więc zadzwoniłem no i jeszcze raz następnemu gościowi opisuje całą sytuację,no i dowiaduję się że mogę kamerę oddać w punkcie serwisowym do ekspertyzy (zaznaczam że dowiedziałem się też od tego pana że ekspertyza jest bezpłatna) tak więc też tak zrobiłem i tego samego dnia zgłosiłem się do punktu serwisowego.No i oczywiście śpiewka od nowa w punkcie w Gdańsku że dzwoniłem na info do Szczecina i mogę oddać kamerę do ekspertyzy by ją wysłali,pani mówi mi że na mój koszt będzie ekspertyza robiąc wielkie oczy że co kolwiek jest w Szczecinie-ja twierdzę że się dowiedziałem że jest bezpłatna.Pani wykonała tele do Poznania rozmawiała z panią w Poznaniu z którą ja wcześniej rozmawiałem nie mogła się porozumieć i oddała mi słuchawkę i opisuję pani z Poznania rozmwę ze Szczecinem od początku.Po mojej rozmowie krótka rozmowa pani z Poznania z panią z punktu z Gdańska,okazuje się że kamera jedzie do poznania na ekspertyzę bezpłatną na koszt sony(gdzie wcześniej miała jechać na mój koszt i gdzie się zgadzałem na pokrycie kosztów wysyłki).No i pojechała :thumbsup: :thumbsup: .Po paru dniach dostaje tele z Poznania od serwisanta i tu się zaczynają najlepsze skecze-pan twierdzi że naprawa będzie kosztowała około 400zł,ja temu panu mówię że wysłałem do ekspertyzy kamerę i pytam się co pan stwierdził że co jest powodem pękania obudowy w tym samym miejscu i w następnym.Mówi mi że nie wie (twierdzi że mogła mi spaść,albo tak mocno ją trzymałem że zaczeła pękać)pytam się,a jak pan to stwierdził?Mówi mi że ją oglądał i widzi że jest pęknięnta (ekspertyza godna pochwały,to to ja już sam stwierdziłem wcześniej że jest pęknięta i dlatego ją oddałem :c4 :c4 )(Z miłą chęcią bym się zatrudnił w Sony na takiego fachowego i kompetetnego eksperta szczegulnie w dobie kryzysu :thumbsup: :thumbsup: ).Po rozmowie z serwisantem,serwisant mi mówi żebym zadzwonił jeszcze raz do Szczecina i z nimi rozmawiał co dalej w sprawie kamery.Też tak zrobiłem,rozmawiałem z panem z info poprosił o kontakt nr seryjny kamery no i reszte danych miał bo sprawdził przy mnie historie sprzętu (wcześniejszej naprawy na gwarancji-podkreślam że była to pęknięta obudowa,w moim temacie wcześniejszym jest wszystko opisane).Poprosiłem pana czy mógł zająć się moją sprawą i czy uszkodzenia są wadą sprzętu (typu zle spasowane obudowy i jest to wada fabryczna kamery).Pan z info powiedział że się zajmie moją sprawą,będzie dzwonił w tej sprawie do serwisu w Poznaniu i żeby przysłali mu zdjęcia uszkodzeń i oddzwoni.Po paru dniach braku jakich kolwiek info udałem się do punktu w Gdańsku dokładnie wczoraj,pani zadzwoniła do Poznania,a w Poznaniu nic nie wiedzą na temat jakego kolwiek telefonu z info (krótko mówiąc gość mnie olał ciepłym moczem :c3 :c6 :c9 ).Dzisiaj dzwonie na info i rozmawiam z panią opowiadając sytuacje zaistniałą,no i pani mówi że jeszcze dzisiaj oddzwoni.No i fajnie tele dostaję po niecałych może 3 min od skończonej rozmowy z info i mówi że naprawa na mój koszt i to wszystko :flushed: Teraz zostało mi czekanie na powrót kamery z serwisu jestem ciekawy jakie mnie będą czekały przeboje z odbiorem,jak będzie ciekawie to opiszę.........

GRZEGORZ
Początkujący

Witam wszystkich.Jeśli chodzi o zgrywanie kasetek mini DV do kompa z systemem operacyjnym VISTA to nie trzeba instalować dodatkowych programów typu wynalazki dołanczane przez Sony na płytce Picture Motion Browser 1.5 bo nie działają w VIŚCIE.Trzeba i tak ściągać nowszą wersję tego programu która zajmuje kupę miejsca i osoby które nie mają takiej płytki będą miały problem bo potrzebny jest nr umieszczony na płytce CD.Wystarczy Windows Movie Maker który jest już zainstalowany w VIŚCIE i działa doskonale z identyczną jakością obrazu jak Picture.Tylko trzeba dokupić kabel- i.Link , IEEE1394 lub SB1394 nie zalerznie czy będziecie korzystać z PMB czy zWMM.Te trzy nazwy to jest jeden i ten sam kabel.Proszę zwrucić tylko uwagę na wejście w kompie i kamerze bo występują 4 pinowe i 6 pinowe kable,więcej info na tej stronie na temat kabelka http://pl.wikipedia.org/wiki/FireWire

GRZEGORZ
Początkujący

WITAM WSZYSTKICH.No cóż trochę śmiesznie było przy odbiorze sprzętu z punktu serwisowego,ale nie będę opisywał z tego powodu iż zają się moją sprawą RASTX.No i cóż,zostało mi już tylko serdecznie podziękować za zajęcie się moją sprawą rozpatrzoną pozytywnie dla mnie :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: .Uważam że chociaż w moich oczach jako klienta i innych użytkowników sprzętu SONY czytających moje posty zostało nadszarpnięte dobre imię firmy SONY przez nie kompetentnych pracowników o których pisałem wcześniej.Są pracownicy w SONY tacy jak RASTX i pan który kontaktował się zemną telefonicznie za pośrednictwem RASTX-a w mojej sprawie,gdzie kompetencje i sposób podejścia do klienta nie jest na poziomie wysokim,lecz na BARDZO SUPER WYSOKIM POZIOMIE :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: . Gdybym od początku miał styczność z takimi osobami jak RASTX i jego kolega w tej sprawie to bym już dawno zapomniał że jakiś problem ze sprzętem miałem i cieszył bym się z użytkowanie kamerki . Szefom tych panów życzę więcej takich pracowników,a do pracy będą przychodzić tylko i wyłącznie odpocząć,bo będą wiedzieli że mają załogę odpowiedzialną :c4 :c4 :c4 :thumbsup: . JESZCZE RAZ WIELKIE I SERDECZNE DZIĘKI RASTX-owi I OSOBĄ ZAANGAŻOWANYM W MOJEJ SPRAWIE :c4 :c4 :c4 :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :c10 :c10 :c10