anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-PJ580VE - pierwsze wrażenia

makgajwer-----
Początkujący

HDR-PJ580VE - pierwsze wrażenia

klamka zapadła i po długich poszukiwaniach chyba zdecydowałem się na ten model, jednakże ciekaw jestem, czy już ktoś zakupił ten model albowiem w necie jest mało filmików prezentujących możliwości tego sprzętu a nurtuje mnie kwestia:
1. łapania ostrości tej kamerki t.j. z braku manualnego ustawienia tylko automatyki jak wygląda ta kwestia t.j. jak się sprawuje w praktyce
2. jak z jakością filmów w słabym oświetleniu? Wiem, że nie ma ten model night shota zresztą dotychczasowym modelem prawie nigdy nie kręciłem w ciemności ale ciekawio mnie jakość np. o zmierzchu względnie w pomieszczeniach np. mieszkaniu.

9 ODPOW. 9
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

makgajwer, ponieważ model HDR-PJ580VE niedawno wszedł do sprzedaży, nie można znaleźć zbyt wielu nakręconych nim filmów, a co dopiero rzetelnych testów. Niemniej jednak, po lekturze parametrów technicznych można wywnioskować, że jest to swego rodzaju następca modelu HDR-PJ30VE - a ten już znam.

Myślę więc, że powinieneś się spodziewać, iż prędkość autofokusa i jakość nagrań w słabym świetle uzyskana HDR-PJ580VE będzie przynajmniej tak dobra, jak u poprzednika. Możliwe, że oglądałeś nagrania testowe z HDR-PJ30VE; myślę, że jest to dobry punkt odniesienia. Powiem tylko, że używając wspomnianej kamery przez kilka tygodni, nie zdarzyło się, żeby "zgubiła" ostrość.

Chciałbym przypomnieć, że HDR-PJ580VE ma do dyspozycji lampę wideo, dzięki której możesz doświetlić ciemne miejsca, a w krytycznych sytuacjach (sprawność automatycznej ostrości jest zależna głównie właśnie od oświetlenia) można ustawić ostrość ręcznie - polega to na... dotknięciu palcem wybranego punktu na ekranie ;)

makgajwer-----
Początkujący

dzki za info i wskazówki
Filmy i Twój "test" z JP30 widziałem i jest ich w sieci rzeczywiście sporo.
Jeśli w 580 będzie podobnie to będzie gicior :-)

makgajwer-----
Początkujący

@oneGabryś: wszystko jest tak jak pisałeś na kanwie testu PJ30VE t.j.: jeśli raz zasmakujesz opcji projektora to już zawsze będziesz go chciał używać.
Właśnie od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tej kamerki i powiem krótko: łaaaaał
Jestem pod wrażeniem możliwości tego gadżetu. Cały dzień bawiłem się ustawieniami, grzebaniem w menu, testowaniem kamery, aparatu i używania przeróżnych opcji.
Wykrywanie twarzy, uśmiechów i robienie w tym momencie zdjęcia uśmiechniętej twarzyczki zajefajne Nie wiem jak oni to zrobili ale działa super. Wszystko można ustawić bardzo intuicyjnie bez zaglądania do instrukcji. Automatyka wykrywania scen, ustawiania ostrości działą b. sprawnie. Na razie bawiłem się w pomieszczeniach z racji brzydkiej pogody ale jak warunki poprawią się z pewnością wyjdę w plener i tam pokręcę więcej.
Tutaj mała uwaga do Sony: moglibyście odpuścić sobie dodawanie nastu książeczek w innych językach bo te zajmują dokładnie połowę opakowania a i tak każdy wywali je do kosza. Nie sądzę, aby w Chinach, gdzie wyprodukowano kamerkę papier był za grosze a jeśli dodano to w Europie to tym bardziej duże przegięcie. Za to macie u mnie minus :-( bo można byłoby to inaczej rozwiązać.
Mile natomiast mnie zaskoczyło dodanie w standardzie kompletu kabli: USB, HDMI SVideo oraz osłony przeciwsłonecznej na obiektyw, z która swoją drogą kamerka wygląda dziwacznie, ale może się przydać w skrajnych przypadkach.
Nie jestem osobą o dużych dłoniach ale z racji małych gabarytów kamery po wsadzeniu ręki w uchwyt swoboda operowania dźwignią zoomu oraz przyciskiem uruchamiającym nagrywanie jest ograniczona. Wprawdzie to samo mamy na ekranie dotykowym ale ja osobiście wolę używać sprzętowych. Więc osoby o dużych łapkach mogą mieć problemy.
Operować tą dźwigienka należy płynnie bez gwałtownego puszczanie albowiem mikrofon jest na tyle czuły, że wychwytuje tę dźwięki w formie pstrykania.
Szkoda, że w przypadku ustawień w menu Sony nie wykorzystało rozwiązania ze starych modeli, w których było małe zębate kółeczko obracaniem którego można było wybrać odpowiednia opcję a dociśnięciem kółka zatwierdzić Mam nadzieję, że starsi użytkownicy kamer Sony wiedzą o czym mówię.
Dla wyjaśnienia załączam fotkę mojej poprzedniej kamery (DCR TRV330E), gdzie na dole po lewej stronie widoczne jest to małe kółeczko.
Dodam, że używając poprzedniej kamery w 90% głównie używałem wizjera, którego tutaj brak, dlatego ciężko mi się przyzwyczaić bo stale go szukam. Ekran LCD jest b. dobrej jakości (021 tys. pikseli) a obraz na nim prezentowany wyraźny, soczysty i ostry jak żyleta.
Dokupiłem też dedykowaną torbę LCS-U10, w której można zmieścić kamerkę z akumulatorem, filtrami względnie kablem USB, HDMI. Ładowarka z kablem już raczej nie wejdzie, ale tego i tak nie zamierzam targać ze sobą na wypady w torbie, a wyjeżdżając i tak można ją wsadzić do walizki. Cyba, że ktoś preferuje noszenie wszystkiego, wtedy musi kupić model wyższy i większy np. LCS-U30, ale to już locha w porównaniu do U10. Można też wybrać mniejszą LCSU5, która jest niewiele większa od samej kamery.
Pozostaje jeszcze kupić akumulator i tu mam pytanko do "fachowców", ponieważ zamierzam kupić zamiennik NP-FV50http://www.ramtech.pl/records/records/view/4304 lecz nie wiem, czy kamera będzie wyświetlała informacje o stanie naładowania używając ten model.
Oryginalna bateria jest niestety koszmarnie droga stąd taki wybór.

Zapomniałem jeszcze dodać, że ten model ma wbudowane szczegółowe mapy NAVTEQ naprawdę fajna rzecz.
Tak poza tym na razie nie mogę się do niczego przyczepić bo kamerka jest SUPER!!!

Lukasz1911
Początkujący

Witam, otóż również jestem zainteresowany kamerką Sony HDR-PJ580VE i mam kilka pytań.
makgajwer widzę już zakupiłeś ten sprzęcik i czy mógłbyś powiedzieć mi jak wygląd tu funkcja Bezpośrednie kopiowanie czy da się zgrywać filmy z tej kamerki na dysk twardy,
jak na tej kamerce wychodzą zdjęcia jeśli dałbyś rade to wstaw pare

makgajwer-----
Początkujący

jestem teraz przez parę dni poza Wwą i bez kamerki
W pamięci kamery masz preinstalowane oprogramowanie PMH, które instalujesz jak 1szy raz podłączysz kamerę z kompem. Za pomocą tego programu odpalasz filmy, archiwizujesz. Możesz też podłączyć bezpośrednio do kamery zewn. dysk i zgrywasz na niego filmy bez ingerencji kompa po prostu z menu na ekranie lcd wybierasz kopiuj i po krzyku. Nie robiłem jeszcze tego, bo po prostu prawie nic fajnego nie nagrałem ale wiem to bo czytałem instrukcję, która możesz sobie zassać z neta i zobaczyć jak to wygląda.
Jak ędo domu i oczywiście będzie dobra pogoda zrobię parę fotek i wrzucę. Chociaż powiem szczerze, że nie zamierzam do zdjęć używać tej kamerki bo mój olek zrobi lepsze, a ponadto tam mam możliwość ingerencji we wszystkie parametry, tu niestety nie

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

@makgajwer: Dzięki za tak rozbudowany opis, bardzo się cieszę, że HDR-PJ580VE przypadła Ci do gustu.
Nawiązując do "sprzętowego" poruszania się po menu i kadrowania przez wizjer - wiem, jak silne potrafią być przyzwyczajenia związane z obsługą elektroniki - mam nadzieję, że szczegółowy wyświetlacz (ekran o takich samych parametrach miałem w HDR-CX700VE, więc wiem, o jakim poziomie jakości piszesz :c20) oraz precyzyjny dotyk pozwolą Ci szybko zaadaptować się do nowej kamery.
Co do akumulatorów, raczej przestrzegałbym przed zamiennikami. Z reguły mają fatalną żywotność; po jakimś czasie gwałtownie tracą pojemność. W dodatku, odpowiadając na Twoje pytanie, nie ma gwarancji, że kamera będzie poprawnie wyświetlać pozostały czas pracy.

@Lukasz1911: makgajwer fajnie objaśnił Ci jak wygląda w praktyce współpraca HDR-PJ580VE z komputerem i zewnętrznym dyskiem. Używając menu kamery, można (za pośrednictwem przewodu VMC-UAM1) skopiować filmy i zdjęcia na dysk USB bez komputera. Szczegółowa instrukcja, jak przeprowadzić tę operację, znajduje się w instrukcji online:
http://pdf.crse.com/manuals/4416295411/PL/contents/06/03/01/01.html

Pozdrawiam.

makgajwer-----
Początkujący

Lukasz1911 napisał(a):

jak na tej kamerce wychodzą zdjęcia jeśli dałbyś rade to wstaw pare


to tutaj masz parę zmniejszonych wiec jakość ciut gorsza niż w rzeczywistym rozmiarze
ustawienia zdjęć: rozmiar 16:9M (10 M) rzeczywisty plik ma 4224x2376 pixeli, wielkość od 3,9 do 6,9 MB

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Naprawdę ładne - bardzo żywe kolory, przyzwoita ostrość! Jestem pewny, że na odbitkach fotografie z tej kamery wychodzą w takiej jakości, jak z aparatu kompaktowego, czyli mamy takie dwa w jednym :)

makgajwer-----
Początkujący

zdjęcia rzeczywiście wychodzą bardzo dobrze nawet makro ale jest jedyny minus:
nie można ustawić takich parametrów jak przysłona czy czas migawki aby przynajmniej pobawić się tłem, czy też głębią ostrości. Do zrobienia pamiątkowych fotek z wakacji i widoczków w sam raz nic ponadto, dlatego u mnie jakość fotek czy też ilość megapikseli nie miała żadnego znaczenia przy wyborze kamery bo mój olek robi o niebo lepsze.