anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-TG3 - pytanie do SONY /bardzo/ techniczne

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

HDR-TG3 - pytanie do SONY /bardzo/ techniczne

Kamera o której piszę- HDR-TG3 - reklamowana jest przez SONY jako kamera FULL HD
Jednoczesnei wiadomo, iż sprzet obsługujacy pełną rozdzielczość HD musi mieć zdolność zapisu 2.07 mln pixeli. Tymczasem kamera HDR-TG3 posiada jedynie 1.43 mln efektywnych pixeli a zatem- NIE JEST kamerą spełniajacą założenia standardu HD

Owszem, kamera rejestruje materiał w rozdzielczości 1920x1080 z przeplotem, jednak jest to najwyraźniej materiał interpolowany wewnętrznie przez kamerę /ale w jakim celu skoro może to uczynić telewizor?/ Nielogicznym jest zatem wprowadzenie przez producenta zapisu z bitrate'm wynoszącym 16 megabitów/sec i próbkowanie z taką prędkoscią materiału interpolowanego. Nieświadomy Klient marnotrawi w ten sposób miejsce na karcie pamieci Optimum wydaje się 9 megabitów, obsługujące natywną rozdzielczosć kamery...a więc 720p

Mylę się ?

8 ODPOW. 8
oldguest
Początkujący

Przetworniki CMOS są trochę innej konstrukcji i tam każdy pixel jak wyliczany (bo jest więcej detektorów np. zielonego koloru niż niebieskich czy czerwonych) i dlatego pomimo tego że nie ma 2 efektywnych MPix to i tak zapisuje Full HD i to nie jest taki sam upscaling jak na komputerze. Dlatego też co ciekawe CMOS-y są troche mniej ostre niż CCD, ale mają inne plusy jak lepsza dynamika, robienie zdjęć podczas nagrywania czy lepsze odwzorowanie kolorów. Z bitrate ten zapis 16Mbps jest prawie bez kompresyjnym zapisem (bardzo mało stratnym) to taka odpowiedz na kamery HDV po prostu lepiej ten materiał nadaje się do obróbki.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Czyli jednak interpolacja /jak nie na poziomie DSP to na poziomie samego przetwornika/

BTW mam także kamerę konkurewncji /Canona/ i tam jest jednak pełne pokrycie tzn 1920x1080 /matryca także CMOS/ - i rysuje jak żyletka

spolHopkirk1uewvj
Początkujący

mobor, jeśli interesuje Cię ilość efektywnych pikseli to nie interesuj się modelem HDR-TG3, który z racji swojej budowy jest bardziej zabawką niż kamerą z prawdziwego zdarzenia.
Spójrz raczej na modele Sony HDR-CX11E, HDR-SR11E czy HDR-SR12E.

Ja mam ten ostatni model - matryca także CMOS - obraz ostry jak skalpel.

oldguest
Początkujący

mobor - E tam jak interesuje Cie rysowanie i dynamika to polecam PWM-EX1 tam 3 przetowniki 1/2 cala i do tego optyka Fujinona daje obraz idealnie ostry + nagrywanie bez szumów przy 0,14 luxa (sprawdzone efekt taki że zgaszone światło a kamera ustawiła przysłonę na F4 bo miała za jasno). Ale kwestia tego co kto potrzebuje.

Hopkirk - tam jeszcze optyka jest drastycznie większa i co bardzo ważne wielkość przetwornika większa + stabilizacja optyczna.

Chciałem jeszcze na marginesie zauważyć że co druga kamera w Polsce to Sony. Dodatkowo każda składana w Japonii a awaryjność jest taka że za prawie 2 lata istnienia CS Bielsko żadna nie wróciła na gwarancję.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Mam zarówno Canona jak i SONY - SONY TG3 kupiłem dlatego żeby mieć sprzęt kieszonkowy. Do celów zarobkowych mam obecnie DSR250 ale juz wkrótce się to zmieni - myślę o Z7
Seria EX odpada za CHORE ceny nośników....

O co mi chodzi z TG3 ? Mam pretensje o to że SONY wprowadza ludzi w błąd podajac informacje o kamerze- rzekomo FullHD- w sytuacji gdy ta takowa zwyczajnie nie jest

oldguest
Początkujący

Zapis jaki odbywa się na nośniku MS to 1920x1080i więc nie ma wprowadzania w bład.

spolKolcFILM1xjkmn
Początkujący

Definicja Full HD odnosi się jedynie do ilości linii poziomych 1080.
Kamery, które nagrywają w rozdzielczości 1440x1080 są również kamerami Full HD i nikt nikogo nie okłamuje, zapewniam.
Wszystkie kamery konsumencki nagrywają z przeplotem. Niektóre takie jak HDR-FX1000 mogą odtwarzać obraz progresywnie, ale zapisuje również z przeplotem.
Zgadzam się co do jednego kamera HDR-TG3 jest wyśmienita, maleńką kamerą konsumencka ale z pewnością nie może mierzyć się ze sprzętem profesjonalnym (czytaj : do zarabiania pieniędzy)
;o)

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Kamera rzeczywiscie nagrywa w 1920x1080 - chodzi o to że przetwornik tej kamery ma rozdzielczosć 1440x1080 wiec OPTYCZNA rozdzielczosc tego obrazu na pewno nie bedzie wyzsza niż wspomniane 1440x1080
Mało tego ! Podobną politykę "naciągania parametrów" SOny stosuje też w wypadku kamer profesjonalnych np HDR-Z7 również wewnetrznie skaluje obraz... Dopiero od modelu PDW-Ex1/3 przetworniki mają natywną rozdzielczosć HD tj 3x 1920x1080

Z tego co widzę u konkurencji /canon/ - firma ta rzetelniej wyposarza swoje kamery. Wszystkie kamery HD mają przetworniki HD z prawdziwego zdarzenia tzn 1920x1080 co zreszta jest opisane nawet na pudełkach jako "FULL HD CMOS"