anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaka kamerka z dużym zoomem

oldguest
Początkujący

Jaka kamerka z dużym zoomem

Witam szukam kamerki z dużym zoomem, w okolicach 30x, Oczywiście Full HD, ze stabilizacją obrazu. W cenie do 1500 zł. Wcześniej nagrywałem filmy Sony A33. Pozdrawiam

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Najlepsze propozycje, które spełniają podane przez Ciebie kryteria, to HDR-CX130E oraz HDR-CX160E; ten drugi model wydaje mi się szczególnie korzystnym wyborem.

HDR-CX160E ma dokładnie taką wartość optycznego zoomu, jaką wymieniłeś, czyli 30x oraz wydajną, optyczną stabilizację. Funkcja zoomu rozszerzonego, który uzyskujemy przy włączeniu "Aktywnego" trybu SteadyShota, umożliwia osiągnięcie 42x przybliżenia.

System zapisu to pliki AVCHD z bitrate sięgającym 28 Mb/s i - uwaga - możliwością rejestracji 50 pełnych klatek na sekundę - w :c56 33 możliwości filmowania kończą się na 17 Mb/s w trybie 50i.

Zastosowany w tej kamerze obiektyw to Sony G Lens o jasności F 1,8 – 3,4 i odpowiedniku ogniskowych 29,8 - 894 mm (przyzwoity szeroki kąt!), z którego obraz przechwytuje 1/4" przetwornik Exmor R CMOS.

Na początku wspomniałem jeszcze o HDR-CX130E. Obie zaproponowane przeze mnie kamery posiadają bliźniacze obiektywy, przetworniki i oprogramowanie. Różnią się w zasadzie dwiema rzeczami. HDR-CX160E jest wyposażona w:
- 16 GB wbudowanej pamięci;
- gniazdo miniJack na zewnętrzny mikrofon.

Ze względu na to jest droższa od HDR-CX130E. Pozostaje zdecydować, czy dopłacić do lepiej wyposażonego modelu, czy zrezygnować z wejścia na mikrofon i kupić kartę pamięci.
Pozdrawiam.

(Link do HDR-CX160E: http://www.sony.pl/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx160e)

oldguest
Początkujący

Dzięki właśnie tego szukałem. Mam jeszcze jedno pytanko czy sony posiada jakaś kamerkę z podobnymi właściwościami która przy okazji posiada podczerwień. Pytam gdyż posiadam aparat H50 który umożliwia nagrywanie w podczerwieni, a jest to całkiem niezła frajda. I w dodatku przydatna rzecz. Pozdrawiam

P.S - Właśnie podczas wakacji coś o takiej kamerce z podczerwienią wspominał mi mój kolega, który żałował iż jej nie kupił

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

W kamerach HD Sony funkcja NightShot jest dostępna od modelu HDR-CX560VE (jeśli mówimy o nowych kamerach). W zasadzie tylko Handycam'y z wyższej półki (cenowej i jakościowej) umożliwiają nagrywanie w podczerwieni.
Pozdrawiam.