anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera Sony DCR SX30 Jak robi sie długie filmy

webster007-----
Początkujący

Kamera Sony DCR SX30 Jak robi sie długie filmy

Czy ktos wie jak sie ustawia zeby nagrywac jeden długi film a nie krótkie filmiki w Kamerze Sony DCR Sx 30.Chodzi o to ze jak nagrywam a pozniej nacisną stop to przy ponownym właczeniu nagrywania zaczyna sie nowy filmik a dalszy ciąg pierwszego.Czy ktos wie jak sie to ustawia.

6 ODPOW. 6
boston-----
Początkujący

w zapisie cyfrowym, każdy fragment zapisuje się na osobnym pliku, tak też jest w mojej kamerze i nie sądzę (no chyba, ze się mylę ale raczej nie), żeby można było to zmienić. Nie ma natomiast problemu by plik złączyć w jeden na etapie postprodukcji. Wtedy wystarczy połączyć wszystkie sceny i nagrać nowy plik.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Z tego co zdążyłem wyczytać takie rozwiązanie ma na celu ułatwienie obróbki filmów. Nie mam od dawna kamery, ale już co nie co rozgryzłem. Nagrywając w ten sposób co piszesz (kontynuacja filmu po wyłączeniu stop), narażasz film na bałagan. Próbowałem obrobić parę materiałów i może nei jest to trudne, ale czasochłonne. Im dłuższy materiał, tym gorzej. Co do połączenia, tak jak napisał boston, tak samo jest i u mnie w XR520. Zlepienie kilku materiałów w jeden, jest łatwiejsze, niż wycinanie z długiego materiału....

HINCMEJK
Początkujący

Chciałbym się dowiedzieć jak połączyć kilka filmików w jeden długi film . Dopiero zaczynam i mam problemy z tym rozwiązaniem . Mam program dołączony do kamery -Picture Motion Browser ver. 3.0.00 i tam jest wszystko po angielsku a ja nie za bardzo.... Proszę o pomoc -kamera ''SONY DCR-SR35''

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

W PMB nie znalazłem opcji łączenia (cały czas byłem święcie przekonany że gdzieś jest). Żeby scalić filmy możesz albo wykorzystać program Pinnacle, albo Windows Movie Maker. Żeby skorzystać z darmowego WMM, musisz skonwertować pliki video do formatu WMV. Robisz to w programie PMB, zaznaczasz wybrane filmy, klikasz prawym przyciskiem, wybierasz "Convert to WMV and Save" i zapisujesz. Niestety, tracisz dużo na jakości i rozdzielczości.
Za to korzystając z Pinnacle, klikasz na "nowy Projekt" i tam w łatwy sposób przeciągasz wybrane kawałki.
Polecam zajrzenie na stronę:

http://www.domore.sony.pl/#/?p=Handycam ... MOJE_WIDEO

wybranie "moje video", później po lewej stronie "programy do edycji" (napisane w pionie), jak to wybierzesz u góry będziesz miał przykładowe programy (PMP, Pinnacle, WMM), na dole tematy do programów. Tematy są ładnie i prosto opisane, można dowiedzieć się fajnych rzeczy.
Jak będziesz miał jakieś problemy, to śmiało pytaj na forum.

adam.malysz
Początkujący

Kamerka zapisując filmiki w oddzielnych plikach ułatwia ci pracę nad nagranym materiałem. Moim zdaniem dzięki temu unikasz bałaganu, a dzięki temu tracisz mniej czasu. Do obróbki materiału moim zdaniem najlepszy jest SONY VEGAS, chociaż dla użytkowników domowych w zupełności wystarczy PMB. Webster007 troszkę pokręcisz i dojdziesz do podobnych wniosków.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Adamie, kiedyś pisałeś, ze lepiej nagrywać długie kawałki, co się zmieniło? CO do PMB, świetny do katalogowania, wycinania, zgrywania i nagrywania filmików, ale ma jedną wadę. Nie mogę znaleźć i chyba nie ma opcji łączenia filmików... Czasami przydaje się taka możliwość.