anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kamera Sony HDR SR11E pytanie...

2raz-----
Początkujący

Kamera Sony HDR SR11E pytanie...

Witam wszystkich! Jestem zielony jeżeli chodzi o kamery HD i mam kilka pytań...
Chodzi o to, że w instrukcji obsługi jest napisane, że kamera nie może byc użytkowana na wysokościach powyżej 3000m.n.p.m ponieważ można uszkodzić dysk twardy. W kamerze jest również slot na karty i pytanie brzmi, czy można w tej kamerze nagrywać tylko na kartę? Czy wtedy z dyskiem nic się nie stanie? Czy w ogóle mozna taką kamerę zabrać wyżej niż 3000m.n.p.m (bez używania)?
Bedę wdzięczny za każdą pomoc!
POzdrawiam!

4 ODPOW. 4
nagdob
Początkujący

Mam osobiście HDR-SR12E. Ta sama kamera tylko z wiekszym dyskiem. W styczniu byłem na nartach w Austrii. Kamera działa badzo dobrze, nawet na Hintertuksie (3250 m.n.p.). Kręciłem na dysku twardym.

tomajk
Początkujący

W instrukcji pisze też by używać w temperaturze od 0 do 40"C i CO z tego ? nie wyjdziesz z nią na zewnątrz zimą ?
Gdyby zmienić gwałtownie ciśnienie, może to być problem, ale normalne wejście nie sądzę by było groźne dla dysku.
Co innego gwarancja, jeśli coś się stanie a udowodnią, że byłeś wyżej niż 3000mnpm no to już pozamiatane ;)

nagdob
Początkujący

Z kamerą jeździłem na nartach cały dzień, było ok. -8 st. C. Kamerę miałem na pasku, na szyi, nawet nie w torbie. Praktycznie co kilka minut włączałem ją i wyłączałem, by nagrywać ciekawe miejsca. Wszystko było ok.

2raz-----
Początkujący

Dzieki wielkie za podpowiedzi.
Pozdro!