anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Kilka pytań dot. kamery SONY DCR-TRV255E

Koziom
Początkujący

Kilka pytań dot. kamery SONY DCR-TRV255E

Witam.
Kilka tygodni temu dostałem w prezencie kamerę SONY DCR-TRV255E. Jest to moja pierwsza kamera w życiu której będe używał, także sama obsługa niej wymagała ode mnie kilkakrotnego przeczytania instrukcji.

Instrukcja obsługi kamery przeczytana, poradnik o aplikacji komputerowych też. Jednak mam kilka pytań, odpowiedzi nie znajdę w tych książkach.

1. Ta kamera nie obsługuje pamięci MS ani innych nośników. Wszystko co nagrywane nagrywa się na kasecie magnetofonowej. Taka karta ma może z godzine czasu. Czy do tej kamery jest coś w rodzaju kasety wielokrotnego użytku? Coś mi kolega gadał że jest taka mała kasetka i ją się wsadza do kasety matki, całość do kamery. Jednak to jest dla mnie czarna magia. Jeżeli jest taka kaseta to gdzie ją mogę kupić.

2. Nagrywane filmy są na kasecie. Rozumiem, że zdjęcia też i zajmują one jakiś tam czas.

3. Posiadam do kamery ładowarkę do baterii, kabel USB. Z przodu kamery jest wejście, rozumiem że to do telewizora. Pod klapką są trzy wejścia : USB, obok tego jeszcze jedno, a trzecie takie Żółte. Do czego służą te dwa wejścia?

4. Jeżeli chciałbym film z kasety zgrać na komputer, ew. nagrać na płytę jakich programów i jakich urządzeń do tego potrzebuje?

Wydaje mi się, że dosyć prosto opisałem mój problem. Dziękuje za pomoc, Damian.

17 ODPOW. 17
marcopolo37
Początkujący

7-32bit wersja pmb to nie wiem dzisiaj instalowałem

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Według informacji na stronie Sony, powinna być to wersja Ver.5.6.02:

http://www.sony.pl/support/pl/product/DCR-TRV255E/compatibility

więcej informacji:

http://www.sony.pl/support/pl/product/DCR-TRV255E/downloads/PMB_V5602_PICPAC_IMGMX

Znajomy miał podobną sytuację, tylko z innym modelem kamery. Chodziło o sterowniki. Instalacja tej wersji programu pomogła.

marcopolo37
Początkujący

dokładnie mam tą wersję możliwe że ta kamera nie ma juz wsparcia windows7

marcopolo37
Początkujący

właśnie czytałem pod tym drugim linkiem i powinno działać-chyba coś wustawieniach jest coś nie tak-albo karta firewire jest :c9

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

marcopolo37, sprawdź, czy kamera jest widoczna bezpośrednio w narzędziu do zgrywania z taśmy. Znajdziesz je wchodząc na komputerze w menu:
Start -> Wszystkie programy -> PMB -> PMB - Program uruchamiający

W zakładce "Importuj" powinna być opcja "Importuj z taśmy (kamera Handycam)" tak, jak jest to pokazane na poniższym screenie:

http://img594.imageshack.us/img594/9011/pmbimport.png

Włącz kamerę i podłącz ją przewodem FireWire do komputera. W oknie "Importuj z taśmy" powinny się uaktywnić przyciski odpowiedzialne za sterowanie (przewijanie, odtwarzanie) i samo importowanie (duży przycisk "Importuj" po prawej stronie) - jeśli tak będzie, to znaczy, że połączenie jest udane i zgranie materiału jest możliwe.
Pozdrawiam.

marcopolo37
Początkujący

dzięki za odpowiedż ale z 7 już zkapitulowałem za to zamontowałem sobie xp i działa super :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

marcopolo37 napisał(a):

dzięki za odpowiedż ale z 7 już zkapitulowałem za to zamontowałem sobie xp i działa super :thumbsup:


OK, jeśli zdecydujesz się na ponowną aktualizację systemu - będziesz wiedział, co zrobić. Swojego posta oparłem na przypadku z modelem HDR-HC9E, który pod Win7 był rozpoznawany bez przeszkód w PMB - wierzę, że z Twoją kamerą też tak będzie. Mnie również zdarzyło mi się downgrade'ować system, żeby zachować działanie potrzebnego mi programu. Chociaż właściwie, chyba chodziło o jakąś grę :)

Koziom
Początkujący

Witam po dłuższej przerwie, zapomniałem podziękować za tamte posty, więc zrobie to teraz. Dziękuje.

Kamerke już używałem kilka razy, filmy zdjęcia, działa dobrze. Jedno pytanko.
Czy mogę jakoś ustawić żeby mi nagrywało na filmach godzine nagrywania dzień itp? Jak to ustawić bo coś nie moge znaleźć.
Pozdrawiam