anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

kopiowanie z magnetodwidu LGLV999N na kamerę Sony DCRTRV 740

dwoss-----
Początkujący

kopiowanie z magnetodwidu LGLV999N na kamerę Sony DCRTRV 740

Proszę o pomoc w kwestii użycia kamery DCR TRV 740 do skopiowania taśmy z magnetowidu. Zgodnie z instrukcją podłączyłem kamerę przewodem A/V z końcówką EURO do magnetowidu do gniada SCART (EX 2). Pomimo wszelkich ustawień kamery zgodnych z instrukcją na ekranie LCD kamery nie otrzymuję obrazu z magnetowidu (LG LV999N). Podczas próby kopiowania na kamerze nie ma obrazu z magnetowidu, z kolei podczas odtwarzania nagranej taśmy w kamerze jest siwy ekran. Magnetowid posiada dwa gniazda SCART z których pierwsze podłączyłem do telewizora, a drugie do kamery. Na przednim panelu magnetowidy są jedynie wejścia audio i video. Nadmieniam, że z kamery na magnetowid, korzystając z wejśc w przednim panelu lub z gniazda SCART (EX 2) nie ma problemu z zgraniem obrazu na magnetowid. Proszę o podpowiedź, gdzie jest problem.
Pozdrawiam dwoss

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Witam,
Brak obrazu na ekranie kamery oraz szary ekran na nagraniu wskazuje na to, że sygnał z magnetowidu nie dociera do kamery. Piszesz, że w drugą stronę wszystko jest OK, więc prawdopodobnie chodzi o to, że adapter Chinch -> Scart, który znajduje się pomiędzy przewodem A/V a magnetowidem działa tylko w jednym kierunku. Powinieneś się zaopatrzyć w dwukierunkową przejściówkę. Gdyby magnetowid był wyposażony także w wyjścia Chinch, można by było spróbować połączenia bez adaptera. Pozdrawiam.

dwoss-----
Początkujący

Dzięki za odpowiedź, doszedłem właśnie do tego i już przerzucam obraz z magnetowidu na kamerę. Pozdrawiam.