anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

która lepsza? CX570e? PJ260ve? a może PJ30ve?

justynap_81
Początkujący

która lepsza? CX570e? PJ260ve? a może PJ30ve?

Pyta kobieta więc Panowie proszę jasno i bez zbędnych danych bo nie ogarnę;) W temacie kamer jestem zielona,dużo lepiej znam się na aparatach (ale konkurencyjnej firmy więc cicho sza:) Szukam sprytnej,dobrej kamery do użytku domowego. Cenowo tak max 2500. Ma nagrywać filmy full hd, mieć dobry obiektyw (szeroki kąt), w miarę dobry zoom, stabilizację, obsługiwać karty memory stick, nie pogardzę jak będzie robić w miarę dobre foty, ale tak jak pisałam wyżej do robienia zdjęć mam aparat, kamera ma przede wszystkim kręcić:) Za tydzień mykam na wakacje i przyznam, że sprawa w związku z tym dość pilna więc z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Zrobiłam mini porównanie, troszkę poczytałam (niestety mały człowiek w domu uniemożliwił dogłębną analizę tematu) i póki co rzuciły mi się w oczy trzy modele:

-cx570e
-pj260ve
-pj30ve
Który najlepszy? A może całkiem coś innego?
Nie upieram się na projektor, jak będzie to się nie obrażę, ale nie jest to mus!
Kamera ma służyć do filmowania dziecka, czasem jakiś wakacji czy uroczystości rodzinnych

7 ODPOW. 7
makgajwer-----
Początkujący

ja polecałbym Tobie PJ260VE
Model ten ma większy optyczny zoom od pozostałych modeli
Jeśli chodzi o szeroki kat to 570 ma 26,8 a pozostałe 2 kamerki 29,8 więc niewielka różnica.
Ponadto PJ260VE jest modelem z tego roku i posiada zaiplementowane mapy GPS firmy Navteq.
A projektor jest super zabawą.
Osobiście posiadam model wyższy -PJ580VE i powiem tyle, że obecnie nie wyobrażam sobie kamery bez projektora. W każdym momencie możesz pokazać bliskim filmik nap. na ścianie/suficie bez potrzeby podpinania tv.
Różnice w tych modelach są w parametrach technicznych jak ilość pikseli ekranu LCD, zoom optyczny, ilość megapikseli aparatu; np. CX 570E nie ma wbudowanej pamięci. PJ30VE ma 32 GB czyli najwięcej - PJ260VE ma 16 GB ale i tak wystarczająco, ponadto zawsze lepiej dokupić kartę dodatkową 16/32 GB aby mieć komfort pracy a ceny pamięci to ok. 80-100 PLN.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Justyno,
Uważam, że propozycja makgajwera jest dobra z perspektywy użytkownika, który zwraca uwagę przede wszystkim na bogate wyposażenie kamery. Modelowi HDR-PJ260VE niewiele brakuje - posiada zintegrowany GPS z kompletnymi mapami wielu państw, wbudowany projektor oraz wewnętrzną pamięć 16 GB.

Jak zawsze w przypadku dyskusji nad sprzętem, musi być jakieś "ale" ;) Jako maniak jakości osobiście w tym porównaniu wskazałbym jednak model HDR-CX570E między innymi właśnie ze względu na:
- szerszy obiektyw niż u konkurentów (różnica nawet kilku mm ogniskowej bywa widoczna przy nagrywaniu w pomieszczeniach),
- wysokiej jakości ekran LCD (921 tys. punktów),
- przetwornik z dużą liczbą efektywnych pikseli - przekłada się to nie tylko na jakość wideo, ale również umożliwia wykonywanie fotografii o imponujących 20 megapikselach.
We wszystkich trzech kamerach znajdziemy optyczną stabilizację obrazu.

HDR-PJ30VE właściwie pominąłem, ponieważ jako model zeszłoroczny jest już raczej trudno dostępna. Jednak jeśli uda Ci się znaleźć nowy egzemplarz, powinien on być w bardzo atrakcyjnej cenie i może poważnie konkurować z HDR-PJ260VE.

Podsumowując, spośród wymienionych przez Ciebie kamer polecałbym wybór w następującej kolejności:
1) HDR-CX570E - najlepsza jakość obrazu i fotografii;
2) HDR-PJ30VE - niska cena, świetne wyposażenie;
3) HDR-PJ260VE - nowoczesny model, dobre wyposażenie.

Pozdrawiam.

makgajwer-----
Początkujący

@justynap_81: OneGabryś podał na tacy wszystkie za i przeciw i jedynie musisz się zastanowić co dla Ciebie jest wazniejsze.
Dla mnie parametry jak zintegrowany GPS z kompletnymi mapami wielu państw, wbudowany projektor oraz wewnętrzną pamięć 16 GB były wazniejsze niż pare mm ogniskowej na plus.
Ja ze swojej strony mogę dodać, że GPS w kamerze jest super sprawą, co pozwoli Ci po latach z łatwością odszukać i przypomnieć sobie miejsca, gdzie byłaś i robiłaś filmy.
Jeśli chodzi o megapiksele aparatu fotograficznego to ja nie kierowałbym się tym parametrem przy 570E, bo to co oferują pozostałe modele wystarcza do zrobienia normalnych fotek. Ja swoja drogą zawsze zabieram mały kompakt, który robi lepsze foty niz nawet najlepsza kamera na rynku i przynajmniej mam możliwość operowania takimi parametrami ekspozycji jak czas, przysłona, czułośc ISO czy inne. Więc foto w kamerze traktuje bardziej jako gadżet lub dodatek. Natomiast jak pisałem wczesniej GPS czy też projektor jest wg mnie bardziej funkcjonalnym dodatkiem niż gadżetem.
Jeśli chodzi o ogniskowośc to 2 pozostałe modele maja taka sama jak moja kamerka, która wg mojej opinii ma dwystarczającą ogniskową przy kreceniu np. w pokoju.
Niezaleznie który model wybierzesz z pewnością będziesz zadowolona bo różnic w jakości HD filmu pomiędzy modelami gołym okiem sądzę nie wyłapiesz.

justynap_81
Początkujący

Śliczne dzięki...no to teraz pozostaje się zdecydować:) cx570e czy pj260ve? Do 570tki zniechęca mnie tylko brak pamięci wewnętrznej:( jakie karty i ile tych kart powinnam kupić? Oczywiście nie zamierzam kamerować 24h na dobę:) Czy kusić się na 4 letnią gwarancję kupując w Sony Center czy kupić z 200zł minimum taniej gdzieś w sklepie internetowym, a mieć tylko standardową gwarancję?

makgajwer-----
Początkujący

Brak pamięci jest minusem jak dla mnie. Zawsze wolę nagrywać na pamięć wewnętrzną kamery, a karty używać jako rezerwy.
Jeśli kupisz kamerę z wbudowana pamięcią 32 GB to sugeruję abyś kupiła kartę 32 GB SDHC klasa prędkości 10 jak budżet pozwoli, chociaż ja mam z klasy 4 i nie ma problemów z nagrywaniem w fullHD. Taka pojemność pozwoli Ci na nakręcenie ok. 6 -7 godz. filmu w najlepszej jakości HD (+dodatkowo tyle samu na pamięci wbudowanej więc w sumie ponad 12 godz!!!) Nie sądzę, abyś w przypadku jakiegokolwiek wyjazdu nagrała więcej bo to po prostu fizycznie ciężko ogarnąć nie wspominając już o ewentualnej obróbce takiego materiału no i oglądaniu :thumbsup:
Niestety na stronie Sony w opisach kamer "Do 11 h filmu Full HD w pamięci 32 GB" nie jest zgodne z prawdą, ponieważ tylko przy najsłabszych ustawieniach i to z 25p tyle wyda, a przecież nie po to kupujemy sprzęt fullHD aby kręcić w kiepskiej jakosci prawda?

Tutaj masz karty http://www.morele.net/fotografia-i-kamery/karty-pamieci/karty-pamieci-13/0.00,0.00,,,,407.110,,,,767... w sklepie Morele, gdzie zazwyczaj kupuję i mają dość dobre ceny.
Co do gwarancji: wszystko zależy od tego jaki masz budżet. Kiedy ja kupowałem swoją kamerę to w sony center cena była ponad 1100-1200 PLN wyższa od ceny w sklepie internetowym więc to duuuże przegięcie. Ja osobiście dodatkowej gwarancji nie kupuję, ponieważ wg mojej opinii w elektronice jak zazwyczaj coś pada to zwykle na początku i nie chcę wymieniać przykładu swoich sprzętów, gdzie tak nastąpiło. Bywało też, że w 6-7-mym roku użytkowania padło ale wtedy zazwyczaj sprzęt jest technologicznie przestarzały i juz myślimy o kupnie nowego.
Reasumując: jeśli stać Cię i chcesz mieć "spokój" psychiczny kupuj w salonie sony.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Justyno,
Pamięć wewnętrzna jest przede wszystkim wygodna - nie da się ukryć :) Kartę pamięci można za to wyjąć z kamery i przenosić w każde miejsce, w którym będziesz chciała przejrzeć swoje nagrania. Obecnie ceny markowych kart SD nie są wcale wysokie; moim zdaniem warto doliczyć do zestawu przynajmniej jedną 32GB kartę pamięci na której pomieścimy około 2,5h nagrań w najwyższej jakości PS - to więcej, niż zdążymy nagrać na pełnym akumulatorze, a więc wystarczająco.
makgajwer dobrze ujął aspekt "spokoju ducha" przy zakupie sprzętu. Wydaje mi się, że taka kamera to sprzęt na lata, więc warto, aby miał jak najdłuższy "okres ochronny" - tym bardziej, że w czasie trwania promocji masz możliwość otrzymania rozszerzonej gwarancji bez dopłaty!
Zapraszam Cię do najbliższego salonu Sony Centre. Będziesz mogła po prostu pobawić się wybranymi modelami, poznać ich funkcje. To cenne doświadczenie przed podjęciem decyzji o wyborze sprzętu. Powodzenia!

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Justyno, bardzo chciałbym poznać Twój ostateczny wybór. Na który model się zdecydowałaś? Jeśli będziesz jeszcze kiedyś na forum Sony, liczę na obecność Twoich filmów w galerii :) Pozdrawiam.