anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

NEX VG20 ++ obiektyw Carl Zeiss

banadaj
Początkujący

NEX VG20 ++ obiektyw Carl Zeiss

Właśnie planuję zakup body + obiektyw Carl Zeiss, ten za 4500. Sprzęt ma służyć do amatorskiego pełnego metrażu. I tu właśnie pytanie, bo na większości ujęć, ten zestaw będzie bardzo dobry ale co z kręceniem panoram i planu ogólnego - ten obiektyw nie rozmaże mi obrazu? Ostatecznie lepiej brać standard czy tego Carl Zeiss'a?
Poza tym, z tego co wyczytałem, zoom zależy od obiektywu, tak?

10 ODPOW. 10
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

banadaj napisał(a):

Chodzi mi o jeden plan np oddalony o 500m - nie będzie rozmyty? Ostrość można oczywiście regulować?



Koledzy już wyczerpująco opisali obiektyw SEL24F18Z, natomiast chciałbym wtrącić od siebie jedną kwestię związaną już bezpośrednio z filmowaniem.
Nie ulega wątpliwości, że SEL24F18Z jako "stałka" ma wysoką rozdzielczość optyczną, dobrą jasność, słowem - że uzyskany z jego pomocą obraz będzie miał świetną jakość. Dzięki ręcznej kontroli ostrości obiektyw na pewno nie "rozmaże" tego, czego nie powinien ;)

Nawiążę jednak do ogniskowej obiektywu, która wynosi 24 mm. Stosując go z NEX-VG20EH wyposażoną w przetwornik APS-C, otrzymamy odpowiednik ogniskowej 36 mm. Pytanie brzmi: czy ta ogniskowa będzie pasować do Twojego filmu? Ujęcia budują klimat, i tak o ile główną treścią Twojej produkcji będą krajobrazy, panoramy - krótsza ogniskowa sprawdzi się doskonale - o tyle filmując dialogi, twarze, aby nadać tym scenom odpowiedniego nastroju, zasadne będzie użycie obiektywu o dłuższej ogniskowej, z zakresu "portretówek" lub większej. Nie bez powodu Tadeusz zasugerował Ci wybór SEL-18200 - będzie on bardziej uniwersalny.

Pozdrawiam.