anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowość - nadchodzi NEX-VG20EH

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Nowość - nadchodzi NEX-VG20EH

Od początku listopada 2011r. w sprzedaży będzie dostępny następca rewolucyjnej kamery z wymienną optyką NEX-VG10E; model ten będzie oznaczony symbolem NEX-VG20EH.

nexvg20.jpg

NEX-VG20EH posiada olbrzymi przetwornik APS-C o rozdzielczości 16,1 megapiksela umożliwiający rejestrację filmów HD oraz fotografowanie w rozdzielczościach m.in. 16Mpix i 14Mpix.

System NEX oznacza zgodność z obiektywami z mocowaniem z bagnetem typu E oraz - po zastosowaniu przejściówki - z pełną gamą obiektywów typu A. Wykorzystując różne "szkła" możemy osiągnąć niedostępny do tej pory w konsumenckich kamerach kinowy efekt rozmycia tła. W zestawie z kamerą znajduje się obiektyw SEL-18200 o 11-krotnym zoomie i z wbudowanym systemem optycznej stabilizacji.

nexvg20bok.jpg

Przyjrzyjmy się ulepszeniom, jakie poczyniono w stosunku do poprzedniego modelu:
- możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD w trybie 50p - 50 pełnych klatek na sekundę;
- nagrywanie w jakości AVCHD o przepływności aż do 28 Mb/s;
- obsługa dźwięku przestrzennego 5.1.

Z czasem będzie przybywać nowych informacji, a tymczasem już możemy sobie podyskutować o nowym modelu :) Szerszy opis znajduje się pod adresem:
http://www.sony.pl/product/cam-high-definition-on-memory-stick/nex-vg20eh

44 ODPOW. 44
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Ciekawe czy ten adapter też będzie z nią współpracował - la-ea2?

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Pojawiają się już pierwsze filmy o nowej kamerze. Przed Wami wideo-recenzja autorstwa Swiss Video Academy, z której dowiemy się wiele o sterowaniu kamerą NEX-VG20EH oraz film promocyjny, zawierający przykładowe ujęcia wykonane nowym urządzeniem - zachęcam do oglądania w trybie HD :)

http://www.youtube.com/watch?v=vTy0sTCvl6g

http://www.youtube.com/watch?v=OWYAwvA8sKs

profile.country.pl_PL.title
hilaravi
Nowicjusz

Ciekawie. Miałem przyjemność gościnnie pobawić się vg20 na ostatnim spotkaniu fotkoklubu za co bardzo dziękuję. Cieszy guziczek expanded focus na kurpusie.

Mam nadzieję, że pojawi się terminowo w listopadzie bez opóźnień to w grudniu wrzucę przykładowe nagrania.

sadam napisał(a):

Ciekawe czy ten adapter też będzie z nią współpracował - la-ea2?



Na filmie promocyjnym gościu podpina la-ea2 już w 1:04 minucie filmu :smileythumbsup:

P.S. Witam wszystkich na forum.

profile.country.de_DE.title
Bambi-----
Początkujący

Od siebie dodam tylko, że VG20 w odróżnieniu od VG10 posiada fajnie wyprofilowany uchwyt, dzięki czemu pewniej leży w dłoni :c20

hilaravi serdecznie Cie witamy :c37

Paweł
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Cześć hilaravi, witamy :) a te przykładowe nagrania z NEX-VG20 będziesz pozyskiwał jako tester, czy posiadacz? :c20

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Tak z ciekawosci zapytam

Co w tej kamerze jest REWOLUCYJNE ?
Bo nie dostrzegłem tu nic czego niebyłoby wczesniej...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

mobor napisał(a):

Tak z ciekawosci zapytam

Co w tej kamerze jest REWOLUCYJNE ?



Nie ma wzmianki o rewolucji w VG20...chyba nie doczytałeś:
Od początku listopada 2011r. w sprzedaży będzie dostępny następca rewolucyjnej kamery z wymienną optyką



Jeśli Twoim zdaniem VG10 nie był rewolucyjnym produktem w segmencie konsumenckim to wskaż proszę wcześniej istniejące produkty z wymienną optyką i tak dużym przetwornikiem. :c20

Pozdrawiam,

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

"Od początku listopada 2011r. w sprzedaży będzie dostępny następca rewolucyjnej kamery "

Moja uwaga dotyczyła 10tki - niedoprecyzowąałem

A racając do pytania to odpowiadam. PDW-EX3 (3 matryce 1/2") - z kamer HD a wcześniej -z czasów SD np DSR-300 (3 matryce 1/2") lub DSR-500 (3 matryce 3/4")- modele naramienne sprzed 10-15 lat....
Matryce może ciut mniejsze ale za to z mniejszą ilością pikseli - zaprojektowane specjalnie dla kamer a nie jak w omawianym przypadku - matryca pochodzi z lustrzanki (posiada inny Aspect Ratio a zatem jej czynna wielkość w trybie video jest mniejsza niż wielkosć samej matrycy APS-C w trybie foto) Dokładnie tak samo wyglądała sytuacja w kamerze HD HDR-TG3 oraz TG7 gdzie SONY wpadło na idiotyczny pomysł użycia matrycy z 2mln pikseli o proporcjach 4:3 (do kamery rejestrującej 16:9) W efekcie podczas rejestracji 16:9 aktywny obszar 16:9 miał rozdzielczość zaledwie 1.4 mln pikseli (zamiast wymaganych dla formatu HD 2 mln co skutkowało interpolowaniem rozdzielczosci!) Tu oczywiscie tego problemu nie ma ponieważ przetwornik ma 16mln pikseli a wymagane dla trybu HD -jak wspomniano wcześniej -wynoszą raptem 2 mln (natywnie) + 0.5 do 1mln (do kontroli balansu bieli itd).... Reszta jest zbędna (wszak to jest kamera)
Ideałem byłaby matryca o wielkości APS-C ale z Aspcet Ratio 16:9 i 3 mln pikseli w technologii BSI

profile.country.pl_PL.title
hilaravi
Nowicjusz

Cześć hilaravi, witamy :) a te przykładowe nagrania z NEX-VG20 będziesz pozyskiwał jako tester, czy posiadacz? :c20



chcę kupić vg20 jak tylko wejdzie :-)