anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Nowość - nadchodzi NEX-VG20EH

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Nowość - nadchodzi NEX-VG20EH

Od początku listopada 2011r. w sprzedaży będzie dostępny następca rewolucyjnej kamery z wymienną optyką NEX-VG10E; model ten będzie oznaczony symbolem NEX-VG20EH.

nexvg20.jpg

NEX-VG20EH posiada olbrzymi przetwornik APS-C o rozdzielczości 16,1 megapiksela umożliwiający rejestrację filmów HD oraz fotografowanie w rozdzielczościach m.in. 16Mpix i 14Mpix.

System NEX oznacza zgodność z obiektywami z mocowaniem z bagnetem typu E oraz - po zastosowaniu przejściówki - z pełną gamą obiektywów typu A. Wykorzystując różne "szkła" możemy osiągnąć niedostępny do tej pory w konsumenckich kamerach kinowy efekt rozmycia tła. W zestawie z kamerą znajduje się obiektyw SEL-18200 o 11-krotnym zoomie i z wbudowanym systemem optycznej stabilizacji.

nexvg20bok.jpg

Przyjrzyjmy się ulepszeniom, jakie poczyniono w stosunku do poprzedniego modelu:
- możliwość nagrywania w rozdzielczości Full HD w trybie 50p - 50 pełnych klatek na sekundę;
- nagrywanie w jakości AVCHD o przepływności aż do 28 Mb/s;
- obsługa dźwięku przestrzennego 5.1.

Z czasem będzie przybywać nowych informacji, a tymczasem już możemy sobie podyskutować o nowym modelu :) Szerszy opis znajduje się pod adresem:
http://www.sony.pl/product/cam-high-definition-on-memory-stick/nex-vg20eh

44 ODPOW. 44
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Łokej. 8-) Niech ci będzie ale może tak byś mi odpowiedział na moje pytanie?Dlaczego nie dostanę gwarancji na sprzet jeżeli kupie samo body?Jeżeli mnie pamięć nie myli to vg10 był dostępny bez 18-200 i z tym szkiełkiem.Nie rozumiem co ma jedno do drugiego?I w ogóle. :c12

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Przykro mi, ale to nie do mnie pytanie, nie zajmuję się sprzedażą, ani nie ustalam regulaminów gwarancji.

Proponuję skontaktować się z Sony Store w Warszawie i wyjaśnić powstałe wątpliwości. :)

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Tak zrobię.Pozdr.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Do jakich sklepów dzwoniłeś?
Nie spotkałem się nigdzie z informację, że kupienie samego body powoduje utratę gwarancji.
Nieco dziwna polityka sklepów - nie chcieć zarobić, gdy Klient sam to proponuje :o

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

konrado1973 napisał(a):

Dzwoniłem do kilku sklepów i pytałem o vg20 ale samo body.Informowano mnie że jak kupie samo body to nie będę miał gwarancji na sprzet.



Postaram się wyjaśnić, dlaczego otrzymałeś w sklepach taką informację. Otóż nowa kamera NEX istnieje w dwóch wariantach oznaczonych: NEX-VG20EH (z dołączonym obiektywem SEL-18200) oraz NEX-VG20E (bez obiektywu). Jednak na chwilę obecną ta druga wersja oficjalnie nie jest w sprzedaży. Możliwe więc, że body te pochodziły z de facto zdekompletowanych zestawów NEX-VG20EH. To tłumaczyłoby sytuację, jaka Cię spotkała. Niezwykle pomocne byłoby dopytanie sprzedawców o dokładny symbol i pochodzenie sprzedawanych przez nich produktów. Może mógłbyś też wymienić (chociaż przez Prywatną Wiadomość) sklepy, które oferują body NEX-VG20 bez gwarancji?
Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Tylko, że sklep nie udziela gwarancji, a producent więc tym bardziej dziwna sytuacja.

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

konrado1973 napisał(a):

Dzwoniłem do kilku sklepów i pytałem o vg20 ale samo body.Informowano mnie że jak kupie samo body to nie będę miał gwarancji na sprzet.



Postaram się wyjaśnić, dlaczego otrzymałeś w sklepach taką informację. Otóż nowa kamera NEX istnieje w dwóch wariantach oznaczonych: NEX-VG20EH (z dołączonym obiektywem SEL-18200) oraz NEX-VG20E (bez obiektywu). Jednak na chwilę obecną ta druga wersja oficjalnie nie jest w sprzedaży. Możliwe więc, że body te pochodziły z de facto zdekompletowanych zestawów NEX-VG20EH. To tłumaczyłoby sytuację, jaka Cię spotkała. Niezwykle pomocne byłoby dopytanie sprzedawców o dokładny symbol i pochodzenie sprzedawanych przez nich produktów. Może mógłbyś też wymienić (chociaż przez Prywatną Wiadomość) sklepy, które oferują body NEX-VG20 bez gwarancji?
Pozdrawiam.


Dzięki za info.Tak jest na 100% jak piszesz.Pierwszy lepszy sklep ze sprzetem Bemx Media cyt''Witam;

Nie sprzedajemy samego body, w tedy kamera traci gwarancję Sony.

My Best Regards/Pozdrawiam
Łukasz Bem''
Na allegro jest do kupienia samo body .Niestety nie kupie bez gwarancji.Więc jak jest naprawdę?Z wyjętego zestawu z obiektywem nie udziela sie gwarancji?To już do smierci mam trzymać to szkło i nie mogę go zamienic bądz sprzedać? :c4 Normalnie aż niechce mi się w to wierzyć...

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Tylko, że sklep nie udziela gwarancji, a producent więc tym bardziej dziwna sytuacja.


Zgadzam się, jednak zwróć uwagę, że Sony nie ma wpływu na to, co zewnętrzni sprzedawcy mówią swoim klientom.

konrado1973 napisał(a):

Z wyjętego zestawu z obiektywem nie udziela sie gwarancji?To już do smierci mam trzymać to szkło i nie mogę go zamienic bądz sprzedać?


Jest to nadinterpretacja. Podobnie jak w przypadku np. lustrzanek :c56 , gwarancją jest objęte body i obiektyw(y); przecież - odwracając sytuację - przy awarii obiektywu konieczność oddania go razem z kamerą byłaby nielogiczna. Podtrzymuję zatem myśl, że za takie informacje o braku gwarancji odpowiada sprzedawca (sklep).

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

co zewnętrzni sprzedawcy mówią swoim klientom.


ja bym dodał, że nie ma wpływu na to co mówią sprzedawcy i skąd mają sprzęt (w UK częsta jest praktyka sprzedaży z dystrybucji azjatyckiej, co wiąże się z brakiem gwarancji). Nie wiadomo, jak to w tym przypadku jest....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Znalazłem dla Was dwa nowe filmy z NEX-VG20:

http://www.youtube.com/watch?v=rnKsXT15Je8

Powyższy film to przegląd możliwości współpracy kamery z różnymi obiektywami oraz zapis jej możliwości dźwiękowych. Myślę, że film znakomicie ukazuje uniwersalność kamery, jaką można osiągnąć dzięki zastosowaniu wymiennych obiektywów. Mamy tu ujęcia z aż sześciu "szkieł", w tym dwóch nowych, opisywanych przeze mnie nieco wcześniej stałoogniskowych, jasnych obiektywów z mocowaniem E: SEL-24F18Z i SEL-50F18.

http://www.youtube.com/watch?v=SBtt_-tWALo

Demonstracja działania NEX-VG20 w słabym świetle z kombinacją trybów CinemaTone i balansu bieli. Obraz mówi sam za siebie - kamera może pochwalić się wysoką czułością. Mimo zastosowania obiektywu, który ma opinię "ciemnego" i wysokiego podbicia jasności udało się zachować bardzo dobrą jakość materiału.