anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obsługa kamery sony HDR-CX130EB

Rikimaru-----
Początkujący

Obsługa kamery sony HDR-CX130EB

Witam :c10
Od paru dni jestem właścicielem kamery cx130eb, jest to moja pierwsza kamera. W tym wątku będę zadawał pytania odnośnie jej obsługi.

A więc mam pytanie pierwsze jak podłączam kamerę do tv sony kablem hdmi to czy jest funkcja aby ekran kamery nic nie wyświetlał oraz aby głos z kamery nie był puszczany razem z głosem tv, bo na razie mam jakby stereo :( podwójny głos i obraz.

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Witamy na forum :)
Generalnie Twoja kamera powinna odtwarzać obraz i dźwięk wyłącznie poprzez TV przy podłączeniu kablem HDMI. Dopóki jesteś w menu, możesz sterować kamerą na jej ekranie, ale w momencie włączenia odtwarzania LCD i głośniki kamery powinny się wyłączyć...
Upewnij się, czy kabel i gniazda HDMI są nieuszkodzone. Teoretycznie powinno się najpierw podłączać kabel do kamery, a później do telewizora. Spróbuj w menu telewizora "na sztywno" ustawić źródło obrazu na HDMI. Przetestuj połączenie na innych wejściach HDMI w telewizorze. Najlepiej, gdyby przy podłączeniu do telewizora kamera była podłączona do zasilacza, bez baterii.
Myślę, że po "przerobieniu" powyższych punktów problem powinien zniknąć. Jeśli nie, daj znać - będziemy walczyć. Pozdrawiam ;)

piotr_ek
Początkujący

Też mam identyczny efekt z w/w kamerą i TV Samsung. Myślałem, że tak ma być, toteż się już przyzwyczaiłem, a kombinacje z odłączaniem baterii i podłączaniem zasilacza to już chyba przesada trochę.

Rikimaru-----
Początkujący

problem z głosem rozwiązałem tak, że ściszyłem go na kamerze a w TV jest głos normalny, co do wyświetlanego obrazu w kamerze i tv to myślę, że jak ktoś nie ma tv sony i nie steruje kamerą pilotem od tv to musi naciskać ekran kamery i dlatego się nie wyłącza.

Różne możliwości podłączenia kamery do tv nie zmieniły stanu rzeczy, pomogło to co zrobiłem powyżej.

A teraz się pochwalę moimi nagraniami, nagrania robione z reki i to są moje pierwsze nagrania kamerą :D więc proszę o wyrozumiałość. W sobotę byłem w Mikołajkach na 68 Rajdzie Polskim i oto kilka filmików:

http://www.youtube.com/watch?v=tpXJA3bE3kM
http://www.youtube.com/watch?v=lpw6d4H89qc
http://www.youtube.com/watch?v=hiC2dlRl_kY

Strasznie długo wgrywają się filmy na YouTube a mam neta 8mb :( , jak załaduje się mi ostatni film to go dodam.

http://www.youtube.com/watch?v=jQ4y0VpnQlk

piotr_ek
Początkujący

Ja w TV Samsung steruję kamerą przy użyciu pilota od TV przy wykorzystaniu funkcji Anynet+ i podejrzewam, że z większością względnie nowych TV (mój ma 3 lata) można sterować kamerą przy użyciu pilota od TV. Nie wiem jak w innych TV, ale w moim na TV wyświetlane jest to samo menu i przyciski co na ekraniku kamery. I też kamerę ściszam ręcznie na jej ekranie.

Co do filmików to robisz te same błędy które ja robiłem 2 lata temu czyli:
1.Właściwe zbliżenie ustaw przed rozpoczęciem nagrania, a nie w sekundę po jego rozpoczęciu
2.Unikaj zbliżeń w trakcie nagrania, a jak już musisz użyć zoomu to rób to delikatnie (ja często zamiast niestabilnej wajchy używam przycisków na ekranie kamery - dają stałą prędkość zbliżania) i po zbliżeniu nie rób oddalenia za 2 sekundy - wytrzymaj na zbliżeniu kilka/kilkanaście sekund.
3.Nie rób gwałtownych ruchów w lewo/prawo
4.Postaraj się jak możesz, aby ręka Ci nie drżała - ja np. wkładam w uchwyt 3 palce, kciuk na rec, a mały palec umieszczam poziomo pod obiektywem.
5.Nowe sceny zaczynaj i kończ 2-3 sekundowym zatrzymaniem akcji - czyli np.auto przejechało to nie wyłączasz nagrywania, a czekasz te 2-3 sekundy i dopiero wyłączasz

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

@Rikimaru: Jeśli tylko zadowala Cię to rozwiązanie z podłączeniem, to nie widzę problemu; czasami najtrudniej wpaść na najprostsze rozwiązania :c20 Aczkolwiek jeszcze poszukam, co można z tym zrobić. Może mógłbyś mi podesłać na PW model Twojego telewizora?

Filmiki jak na pierwszy raz uważam za naprawdę udane :c22 Fajne wydarzenie, uchwycone to, co najważniejsze - o to chodzi :thumbsup:
Pozdrawiam.

Rikimaru-----
Początkujący

Telewizor to sony kdl-46ex500.

To moja pierwsza kamera. Wcześniej miałem rożne kamery w ręku ale nie nagrywałem nimi.
Wiedziałem, że jeśli o podstawowe błędy to będę starał się je eliminować, piotr_ek dzięki za porady :c21

Kamerę kupiłem aby nagrywać głównie moje dzieci :D. A tu na pierwszy raz miałem do nagrania w terenie szybkie samochody.