anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PROBLEM Z DŹWIĘKIEM

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

PROBLEM Z DŹWIĘKIEM

WITAM WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE. :c37

Mam pytanko odnośnie dźwięku;
Posiadam kamerę HDR XR 550VE,Nagrałem nią dwa wesela.Jakośc' obrazu była przyzwoita lecz co do dźwięku było troszkę gorzej.Chodzi mi głównie na sali.Nie wyraźnie było słychac' ''grajków'' gdyż zagłuszał ich gwar z sali.Wyczytałem w necie że powinienem nagrywac' nie tylko dźwięk na kamerze lecz także bezpośrednio z konsolety muzykantów.

Moje pytanie brzmi;
-Jakie urządzenie powinienem kupic' do rejestrowania dźwięku wychodzącego bezpośrednio z konsoli ''śpiewaków'', bym później mógł połączyc' te dwa materiały razem i żeby między nimi nie występował żaden konflikt.....?
Proszę o pomoc. :c31

Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Kup cyfrowy rejestrator Olympus LS-5
Ma wejście analogowe typu mini-jack (musisz sie zaopatrzeć w stereofonicne kabelki typu mini-jack-jack, minijack-canon, minijack-cinch - do różnych typów mikserów do których się będziesz wpinał) i zaje...y tor audio o parametrach 96KHz próbkowanie i 24 bit długość słowa
To profesjonalne narzędzie kosztujace grosze (jak na swoje mozliwości)
Co najważniejsze- nagrywa dzwiek BEZ kompresji w plikach WAV (do twojego celu najlepiej wybrac tryb 48 KHz 16 bit)
Nagrywa na kartach pamieci SD. Kupujesz kartę 8GB, włączasz urzadzenie i na koniec imprezy wyłączasz - i masz nagrane wszystko. Możesz też ustawić autostart nagrywania od progu dxwiękowego (rejestrator sam będzie się uruchamiać jak tylko pojawi sie dźwięk)

Mam dwa takie - LS-5 i LS-11 (LS-11 to w zasadzie LS-5, różnica polega na tym że ma zamiast 2GB pamięci 8GB, pilota i inne akcesoria oraz bogatsze oprogramowanie)

Test http://www.eis.com.pl/virtual/article.php?sid=2261" target="_blank

cytat

Podsumowanie
Pod względem jakości rejestrowanego dźwięku Olympus LS-5 to ścisła czołówka tego typu urządzeń. Nawet przy wykorzystaniu wbudowanych mikrofonów sygnał jest bardzo czysty, a obraz przestrzenny, klarowny i nasycony. Aktywowanie funkcji filtracji dolnozaporowej bardzo skutecznie odcina zakłócenia o niskiej częstotliwości, ale do nagrań na otwartym powietrzu należy koniecznie stosować dołączone gąbki ochronne na mikrofony. Zakres częstotliwości przenoszonych przez wewnętrzne mikrofony to 60 Hz-20 kHz, zatem w zupełności wystarcza on do uzyskania pełnego, wyrównanego brzmienia.
Biorąc pod uwagę wszystkie cechy użytkowe opisywanego urządzenia, jego funkcjonalność, jakość wykonania, jakość zapisu dźwięku, cenę detaliczną oraz całą gamę dostępnych akcesoriów, Olympus LS-5 otrzymuje znak Nasz Typ.

+ wysoka jakość wykonania
+ łatwa obsługa
+ rozszerzona edycja zapisanych plików
+ wbudowane efekty
+ dobrze brzmiące mikrofony wewnętrzne
+ potencjometryczna regulacja czułości i głośności
+ wbudowana pamięć flash
+ możliwość zdalnego uruchamiania nagrywania
+ może działać jako mikrofon USB
- małe cyferki na regulatorze czułości
- zbyt łatwo otwiera się osłona komory baterii

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

@LECHUfilm: Przy montażu, kiedy dojdzie audio z rejestratora, czeka Cię trochę pracy, żeby zsynchronizować dźwięk z obrazem, no ale czego się nie robi dla jakości? :)
Na kamerze nagrywasz dźwięk 5.1 czy stereo? Pewną poprawę mogłoby przynieść spróbowanie różnych ustawień w menu UST.NAG.AUDIO, na przykład takiej konfiguracji:
WBUD.ZOOM MIC - WYŁĄCZ
POZ.ODN.MIK. - NISKI
TRYB AUDIO - 5.1ch SURROUND
"Niski" poziom odniesienia mikrofonu daje lepsze odwzorowanie muzyki i ogólnie dźwięków otoczenia, jednak nie nadaje się do rejestracji rozmów. Podejrzewam, że tak nagrany dźwięk będzie trochę bardziej zrównoważony.
Ogółem jednak, zakup rejestratora na pewno się opłaci :) Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

Może stawać na rzesach i NIGDY na kamerze nie uzyska takiego dźwięku jak z przywołanego przeze mnie rejestratora! Nie ma szans
Czy dużo z tym pracy ? Niekoniecznie. Wystarczy nagrywać całe tańce lub bloki po 2-3 tance. Podczas filmowania stołów dźwięk może byc zkamery lub tło muzyczne
Zsynchornizowanie dzwieku nie ejst niczym wielce skomplikowanym. Max. godzina pracy przy montażu na cąły projekt...ale jaki efekt!!

Zakup mikrofonu do kamery nie ma sensu. Takie rozwiazanie pozwoli uniknać synchronizacji ale w efekcie będzie niewiele lepiej niz jest obecnie.
Jest rozwiazanie posrednie- mikroporty - ale dobry zestaw SENNHAISERA to koszt ok 2-3 tysiecy zł

profile.country.pl_PL.title
LECHUfilm
Początkujący

Dziękuję panowie za pomoc. :c22
Dyktafon zaproponowany wyżej ma naprawdę przyzwoite parametry i w ogóle......
Lecz czy nie ma na rynku sprzętu o podobnych parametrach tylko troszkę tańszego.?

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

niestety nie

tzn kupisz ale nie wiem czy jest sens wyrzucac 400-500zł na badziewiasty mikrofon do kamery albo jakis kiepski, plastikowy dyktafon


apropos- to nie jest dyktafon tylko REJESTRATOR CYFROWY o parametrach dzwieku wyższych niż te które kiedy miały magnetofony DAT (wykorzystywane w studiach)