anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY HDR CX 210 ?

karolv
Początkujący

SONY HDR CX 210 ?

Witam jestem nowy na tym forum i wogole w swiecie kamer cyfrowych Mam pytanie w temacie kamery cyfrowej sony cx 210 Czy ktos ma w posiadaniu taka wlasnie kamere ? Jezeli tak to moglby sie podzielic swoja opinia Jestem amatorem i wlasnie sie zastanawiam nad kupnem takiej kamery Wiec prosze o pomoc Z gory dzieki

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Karolu,
HDR-CX210E to model, który niedawno pojawił się w sprzedaży. Jest to kamera HD przeznaczona dla początkujących użytkowników. Jej cechy charakterystyczne to między innymi:

- wbudowana pamięć 8 GB, która pozwoli na zapisanie nawet ponad 3 godzin nagrań (można rozszerzyć tę pojemność za pomocą karty pamięci);
- mocny zoom optyczny 25x;
- tryb fotografii o rozdzielczości 5,3 megapikseli;
- możliwość ładowania baterii przez USB;
- wyjście HDMI (przewód w zestawie), umożliwiające oglądanie nagrań na ekranie telewizora.

Łatwość obsługi potęgują dodatkowo: system stabilizacji obrazu SteadyShot, szybki układ automatycznej ostrości, sterowanie poprzez ekran dotykowy oraz tryb inteligentnej automatyki i.Auto. Podsumowując, HDR-CX210E to dobry wybór.
Pozdrawiam.

karolv
Początkujący

Gabryś Dzieki za odpowiedz na moje pytanie To czyli jak to jest nowy model w cenie podobnej do sony cx 130 to lepiej wybrac cx 210 A jakie wogole sa roznice miedzy tymi dwoma kamerami

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Przebadałem temat i doszedłem do wniosku, że mając do wyboru dwie wspomniane przez Ciebie kamery w zbliżonej cenie, wybrałbym jednak starszy model HDR-CX130E. Mimo niższego numeru w nazwie modelu, posiada on w kilku punktach przewagę nad HDR-CX210E, wśród których do najważniejszych zaliczam:

- optyczną stabilizację obrazu z "Aktywnym" trybem;
- tryb nagrywania w 50 klatkach na sekundę (bardzo płynny obraz);
- obiektyw z większym zakresem ogniskowych (szerszy kąt widzenia - cecha nieoceniona w pomieszczeniach - oraz większy, bo 30x zoom optyczny).

Dla równowagi należy przyznać, że HDR-CX210E góruje nad HDR-CX130E pod względem wbudowanej pamięci (8 GB) oraz rozdzielczości fotografii (5,3 megapikseli).

Wśród aktualnych modeli Handycam'ów powyższe parametry możemy znaleźć w kamerach oznaczonych: HDR-CX250E (zapis na kartę pamięci), HDR-CX260VE (wbudowana pamięć 16 GB i GPS) oraz HDR-PJ260VE (pamięć 16 GB, GPS i projektor na wyposażeniu). Zachęcam Cię do zapoznania się z tymi modelami.

Dokładne porównanie HDR-CX210E z HDR-CX130E znajdziesz na stronie:
http://www.sony.pl/comparison/hdrcx210eb.cen/hdrcx130eb.cen

Pozdrawiam.

karolv
Początkujący

No bylem skloniony bardzej do zakupu kamery cx 210 z tego powodu ze jest nowsza i myslalem ze jest lepsza ZONG Sprawdzilem to porownanie co mi dales linka ale szczerze mi to wiele tak nie mowi jak Tobie pewnie dla tego ze sie nie znam W mojej okolicy Cx 130 kosztuje jakies 1400 pln + karta SD 4 GB za jaka 90 pln A cx 210 kosztuje 1500 tyle ze ma wbudowana pamiec Jeszcze sprawdze te modele o ktorych wsponinales ale mysle ze cena moze byc juz za wysok Mam pytanie czy dla totalnego amatora takiego jak ja beda odczowalne te roznice miedzy tymi dwoma kamerami cx 130 cx 210 Dzieki za pomocne informacje :thumbsup:

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Fakt, lubię zaczytywać się w specyfikacjach kamer, ale jeszcze bardziej lubię sprawdzać, jak przekładają się na ich codzienne użytkowanie :) Dla Ciebie będzie najbardziej widoczna jedna, ważna różnica wynikająca z ogniskowej obiektywu:

HDR-CX130E posiada szerokokątny obiektyw (odpowiednik ogniskowej 29,8 mm), co oznacza, że uchwycisz więcej przestrzeni w kadrze. Będzie to widoczne szczególnie w pomieszczeniach, kiedy czasami nie ma miejsca, żeby "odejść" z kamerą. Jak wspomniałem, jest to jeden z najważniejszych użytkowych aspektów kamery.

Moją opinię już znasz, ale ostateczny wybór należy do ciebie. Aha, sugeruję wybór karty o większej pojemności. 4 GB może skończyć się (szczególnie w najlepszej jakości nagrywania) w mgnieniu oka, a nawet karta 16 GB może być niewiele droższa od mniejszych pojemności. Według mnie to rozsądne minimum :)
Pozdrawiam.

karolv
Początkujący

No teraz po rozmowie z Toba przekonuje sie bardziej do kamery cx 130 Ma rozdzielczosc fotograficzna gorsza ale to jest kamera a nie aparat no a fakt karte mozna do kupic Teraz musze poszukac sklepu z korzystnym systemem ratalnym dla mnie Bo w sony center mowili ze juz raczej cx 130 nie beda mieli Kurcze dalej sie waham jednak Ale wielkie dzieki Ci za pomoc jak najwiecej takich pomocnych ludzi w sieci jak Ty