anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HDR-CX115E vs HDR-CX190E vs HDR-CX210E co wybrać?

seta_lp
Początkujący

Sony HDR-CX115E vs HDR-CX190E vs HDR-CX210E co wybrać?

Witam serdecznie,
stoję przed dylematem zakupu kamerki odpowiedniej do moich potrzeb. Mam na oku trzy modele kamerek Sony HDR-CX115E, HDR-CX190E i HDR-CX210E, które mieszczą się w budrzecie 1300,00 PLN.

Potrzebuję kamery której będę używał głównie na powietrzu na wyjazdach wakacyjnych ale pewnie nie tylko. Materiał chcę obrabiać później w Adobe After Effect więc kompatybilność plików wyjściowych z kamery też fajnie było by gdyby zgadzał się z tym programem.
Kamerka ma mieć przedewszystkim dobrą baterię, powinna dać się ładować w samochodzie (czy są jakieś ładowarki samochodowe do kamer Sony) gdyż na wakacjach ciężko jest z dostępem do sieci energetycznej. Dodatkowo fajnie było by gdyby można zamontować filtry UV, polar, szara połówka, rybie oko itd.

Nie znam się wogóle na kamerach i dlatego zwracam się do was o pomoc.

3 ODPOW. 3
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Nie znam się wogóle na kamerach i dlatego zwracam się do was o pomoc.



Witam serdecznie,
Zdanie o akcesoriach, takich jak nakładki na obiektyw, moim zdaniem świadczy o tym, że jednak wiesz, "co w trawie piszczy" :) Mam nadzieję, że tym bardziej docenisz moją propozycję.

Wymieniłeś trzy podstawowe modele Handycam'ów nagrywających obraz HD: HDR-CX190E oraz HDR-CX210E to kamery z tego roku, a HDR-CX115 jest modelem zeszłorocznym. Analizując parametry techniczne kamer, jakie można dostać w Twoim budżecie, doszedłem do wniosku iż najbardziej rozsądnym wyborem będzie... HDR-CX130E - taka niespodzianka :)

W tym momencie skupię się na aspektach wyposażenia HDR-CX130E, które odpowiadają wymaganiom, o jakich napisałeś:
- duża bateria - nowe, tanie kamery mają stosunkowo niewielkie zapotrzebowanie na energię, ale też - w przypadku chociażby HDR-CX190E - mają baterię o mniejszej pojemności, niż ta dołączana w zestawie do HDR-CX130E. Akumulator sugerowanej przeze mnie kamery wystarczy na około 1,5 godziny filmowania, co jest bardzo korzystnym wynikiem.
- możliwość ładowania w podróży - w zasadzie dla wszystkich Handycam'ów dostępna jest ładowarka samochodowa DCC-L50B
- możliwość stosowania akcesoriów na obiektyw - tutaj wyróżniają się modele z 2011 roku: HDR-CX115E i HDR-CX130E posiadające odpowiednio gwint 30 i 37mm do przymocowania wszelkiego rodzaju konwerterów i filtrów.

Niestety nie korzystałem z Adobe AA, ale podejrzewam, że będzie możliwa prawidłowa praca na plikach z każdej wymienionej w tym wątku kamery. Handycamy zapisują bowiem pliki w popularnym formacie AVCHD.

Szczegółowe informacje o HDR-CX130E znajdziesz pod adresem:
http://www.sony.pl/product/cam-high-definition-on-memory-stick/hdr-cx130e

Pozdrawiam.

seta_lp
Początkujący

Dzięki za odpowiedź i poradę niestety ale w dniu wczorajszym zakupiłem kamerkę i jest nią model hdr-cx210e... kupiłem ją chyba w dobrej cenie bo za 1199 czyli w zakładanym budżecie... w weekend nagram trochę materiału i opiszę efekt...
Co mnie zaskoczyło w tej kamerze to brak Slow Mode Effecta ale od tego jest After Effect... Oczywiście pliki się w nim otwierają... i tam już można coś z obrazem podziałać...

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

"Niestety"? HDR-CX210E to bardzo udany zakup - gratuluję wyboru i oczywiście zapraszam na forum z nagraniami oraz wrażeniami :)
Cieszy mnie, że oprogramowanie Adobe pracuje z plikami z kamery; jak wspomniałem AVCHD to obecnie standard zapisu w popularnych kamerach HD, a co za tym idzie - także dla programów do montażu. Pozdrawiam.