anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony HDR XR-160E - Problem z akcesoriami i ostrością

profile.country.pl_PL.title
Night-----
Początkujący

Sony HDR XR-160E - Problem z akcesoriami i ostrością

Witam, w listopadzie zeszłego roku kupiłem wyżej wymienioną kamerę. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że będę nią kręcił wywiady, vlogi oraz różnego rodzaju imprezy z gośćmi specjalnymi.

Na początku kręciłem z ręki, jednak zainwestowałem w statyw Velbon CX 480. Kolejnym krokiem miała być poprawa rejestracji głosu.

Początkowo podłączałem do kamery mikrofon dynamiczny, jednak trzymanie podczas wywiadów dużego mikrofonu raziło w oczy i postanowiłem zakupić mikrofon kierunkowy. Na moje potrzeby spokojnie wystarcza STAGE LINE ECM-950.

Problem w tym, że wszystkie dodatkowe szyny i zaczepy są zazwyczaj przykręcane w to samo miejsce, które u mnie jest wykorzystywane do montowania kamery do statywu, a brak zaczepu na górze kamery wyklucza ewentualną możliwość zamontowania mikrofonu podczas korzystania ze statywu.

Nie mam pomysłu, jak móc korzystać jednocześnie ze statywu i mikrofonu, na dzień dzisiejszy do głowy przychodzi mi tylko całkowicie amatorskie rozwiązanie, czyli przymocowanie mikrofonu taśmą...

Czy ktoś z Was posiada doświadczenie w obsłudze tego modelu i może zaproponować filtry/przejściówki, które poprawią jakość rejestrowanego obrazu podczas zdjęć portretowych ? Nie wymagam cudów, jednak wiem, że do tej kamery są dostępne ciekawe filtry, jednak szczerze przyznam, że w tej materii nie orientuję się zupełnie.

Poniżej mała próbka z listopadowego pobytu w Londynie, może ktoś z Was zerknie okiem, czy na stockowych/automatycznych ustawieniach nie ma problemu z ostrością i czy obraz jest akceptowalny. Sam nie wiem czy nie jestem przewrażliwiony, bowiem wydaje mi się, że można wyciągnąć jeszcze więcej stosując odpowiednie ustawienia, jednak podkreślam, że jestem amatorem i swoją przygodę z kręceniem zacząłem w listopadzie :)

http://www.youtube.com/watch?v=DBxik7oDuik&hd=1

PS. Jest to mój pierwszy post, dlatego witam wszystkich go czytających. Na forum zaglądałem regularnie od listopada, jednak dopiero teraz poczułem potrzebę rejestracji i podzielenia się z Wami moją obecnością :)

2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Night, bardzo się cieszę, że dołączyłeś do forum :)

Znalazłem dla Ciebie odpowiednią przejściówkę, szynę, za pomocą której uda Ci się zamocować mikrofon z boku kamery, a całość będzie można umieścić na statywie - link w prywatnej wiadomości.

Ponieważ zauważyłem w tle Twojego nagrania szklany budynek, przyszła mi do głowy możliwość zastosowania filtru polaryzacyjnego. Ma on między innymi tę cechę, że redukuje odbicia od szklanych powierzchni lub wody, tutaj mały przykład:

http://img124.imageshack.us/img124/2769/polartest3rj6.jpg

Taki filtr można kupić w zestawie (VF-37CPKB) z filtrem ochronnym, który nie wpływa na parametry obrazu, ale skutecznie zabezpiecza obiektyw kamery przed zarysowaniami:
http://www.sony.pl/product/cac-lenses---filters/vf-37cpkb

Ostrość obrazu na umieszczonym przez Ciebie filmie jest według mnie bez zarzutu. Całkiem ładne efekty dała korekcja kolorów - nie jest "przegięta", ale daje nagraniu charakter.
Pozdrawiam!

profile.country.pl_PL.title
Night-----
Początkujący

Dziękuję za szybką odpowiedź :) Szyna zamówiona, nareszcie będę mógł kręcić w 100% komfortowo :) Co do filtru, to przyjrzę mu się bliżej i w razie widocznych efektów zamówię :)

Jeszcze raz dziękuję za szybką pomoc :)