anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tryb manualny w kamerach Sony

Epidemic
Początkujący

Tryb manualny w kamerach Sony

Witam. Mam pytanie do użytkowników kamer HDR-PJ10E chociaż pewnie podobne funkcje ma kilka innych modeli Sony. Mianowicie chodzi mi o możliwość ustawienia i zablokowania szybkości migawki i wartości przysłony tak aby kamerka nie regulowała sama jasności obrazu bez względu na to co znajdzie się w kadrze (jest taka możliwość np. w kamerach Panasonic).

Czy z w/w modelem jest faktycznie dostarczany pilot ?

pozdrawiam, Konrad.

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
mimi31
Poszukiwacz

Szybkości migawki nie zmienisz, co do przysłony to jest tryb ręcznego ustawiania ekspozycji i to działa. Jednak mimo że kamera robi dobre zdjęcia to prawie każdy aparat kompaktowy zrobi lepsze. I nie dotyczy to tylko kamer Sony. Co do pilota to jest z tym modelem dostarczany i jest nawet dość dobrze rozbudowany.

profile.country.pl_PL.title
OneGabrys
Początkujący

Oprócz tego można jeszcze manualnie ustawić balans bieli, ustawić jasność na określonym punkcie, wyłączyć auto-regulację jasności pod światło i wtedy mamy ustawioną na sztywno jasność.

Epidemic
Początkujący

Czy wszystkie te operacje można przeprowadzić w trybie filmowania i aparatu ? Zależy mi na stałej jasności obrazu podczas filmowania, robienie zdjęć kamerą zupełnie mnie nie interesuje :) Dziękuję za zainteresowanie tematem.

profile.country.pl_PL.title
mimi31
Poszukiwacz

Tak, ustawienie ekspozycji można przeprowadzać i przy zdjęciach i przy trybie kamery.