anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

zła jakość nagrywanego obrazu

ANIA57-----
Początkujący

zła jakość nagrywanego obrazu

witam, właśnie zakupiłam kamerę sony dcr-sr 57 i jest bardzo zła jakość nagrywanego obrazu. Przeczytałam instrukcje obslugi ale nie znlazłam tam odpowiedzi na moj problem. Nie wiem czy ja coś zle robię czy moze ta kamera nie gwarantuje dobrej jakości filmu ? czy spotkaliście się z takim problemem ? Co moge zrobic zeby poprawić jakość nagrywanych flmów :) ??

11 ODPOW. 11
profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

a jakie sa objawy? co znaczy zla jakość, jest kasza, jest nie ostre, sa jakies szumy , paski ?

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Gdzie tą złą jakość widzisz? Czy na ekranie kamery, po zgraniu na komputer, czy po konwersji na inny format, czy po zgraniu na płytę? Możesz podać parametry materiału nagranego i zgranego na komputer? Chodzi mi o właściwości (format, rozdzielczość itd.).

inox70
Początkujący

Mam podobny problem z DCR-SR38. Poprzednio miałem kamerę analogową, jednak jakość nagrywania była znacznie lepsza. Problem polega na tym, że kolory są w porównaniu ze starą kamerą dużo bardziej blade z przewagą jakiegoś odcieniu różu czy też beżu. Poza tym na ustawieniu AUTO oraz przy przesunięciach wydaje sie jakby opóźniony. Mam wrażenie jakby było to w jakiś sposób poklatkowo. Poza tym wydaje mi się że jest widać dość mocno tak jakby ziarnistość obrazu. Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc. Nie wiem czy coś źle ustawiłem, czy też jest to jakaś wada kamery.

boston-----
Początkujący

"Ziarno" pojawia się kiedy masz nie wystarczająco oświetlony plan czyli gdy filmujesz w pomieszczeniach zamkniętych. lub przy pochmurnych dniach Rozwiązaniem może być włączenie dodatkowego oświetlenie co poprawi ekspozycje, oczywiście nawet to może nie do końca zlikwidować ziarnistość. Pamiętaj, ze twoja kamera (jak każda inna w sytemie europejskim) zbiera 50 półobrazów w czasie sekundy, w tym czasie przetwornik kamery musi zebrać wystarczająca ilość światła, a to nie jest łatwe.

Co do kolorów to pobaw się z balansem bieli, kręcąc we wnętrzu wybierz z menu balans bieli wewnętrzny (zdaje się przycisk pomieszczenie) lub posłuż się opcją białej kartki (przycisk zapamiętywanie po naciśnięciu). Są też programy tematyczne, warto je przetestować.

inox70
Początkujący

Spróbowałem Twoich porad, jednak nie jestem pewny co do poprawy jakości obrazu. Dodam, że obraz nagrywany przy oświetleniu dziennym pozostawia też wiele do życzenia w porównaniu ze starą kamerą analogową. Innym problemem który poruszałem wcześniej jest dziwny poklatkowy obraz przy przesuwaniu go podczas filmowania. Nie jest płynny, a raczej, tak ja pisałem, poklatkowy. Nie jest to zbyt ciekawe podczas oglądania materiału nagrywanego. Myślę nawet o tym, żeby dać kamerę do serwisu, żeby mi to sprawdzili. Załamałem się, bo myślałem, że jak kupię kamerę nowszą i teoretycznie lepszą będę miał nagrania co najmniej takie same jak w starej kamerze, a na pewno nie gorsze :( Z drugiej strony dowiedziałem się, że jednak nowe kamery mają znacznie gorszą optykę w porównaniu ze "starociami"

boston-----
Początkujący

Raz optykę a dwa inny sposób przetwarzania światła (przetwornik).

Możesz oddać do serwisu, i jeśli podejrzewasz wadę to na pewno będzie to właściwe rozwiązanie.

Czy możesz umieścić przykładowy film w Internecie na youtube?

inox70
Początkujący

Niestety nie mogę tego zrobić bo właśnie dzisiaj zawiozłem kamerę do serwisu. Ale odezwę się jak tylko dostanę od nich odpowiedź. Czyli według serwisu za ok 14 dni roboczych. Choć może wcześniej bo już kiedyś oddawałem sprzęt innego rodzaju i załatwili mi to w 2 dni.

inox70
Początkujący

Tak więc kamerkę sobie odebrałem. W papierach napisali mi : regulacja balansu bieli :) i ustawienia autofocusa. Czyli tak naprawdę robili to co wcześniej już sam robiłem :( Poprawy brak :( O kant d...y to wszystko potłuc. Żałuję, że dokonałem tak "wspaniałego" zakupu. Prawdę mówiąc gdybym dołożył tą kasę do naprawy kamery analogowej, lepiej bym na tym wyszedł.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Różnica miedzy obrazem z kamery analogowej a cyfrowej jest widoczna. Tylko wiadomo, są kamery i kamery. Zależy jaką kamerę porównujesz do jakiej kamery.
Jeśli chodzi o kolory, to czy wogóle widzisz różnicę po zmianie ustawień balansu bieli, czy innych opcji odpowiedzialnych za obraz? Po kamerze z tej półki nie można spodziewać się idealnego odwzorowania kolorów, takich jak w naturze. Jeśli chcesz taki efekt, musisz wydać dużo więcej pieniążków. W amatorskich kamerach są użyte prostsze podzespoły - co nie znaczy, że złe. Nawet różnice w profesjonalnych kamerach są ogromne. Wystarczy spojrzeć na produkcje pokazywane w telewizji. Dla porównania weź jakiś dokument z regionalnej TVP, a np Cejrowski "Boso przez Świat", czy jakiś dokument z Discovery. Różnica w budżecie, różnica w jakości kamery i co za tym idzie różnica w jakości obrazu.
Z przyjemnością zobaczyłbym jak wygląda materiał z Twojej kamery, jakbyś wrzucił do Internetu.
Poniżej masz przykład nagranych materiałów kamerą taką jak masz, jakiej używasz (materiały nie są w HD):
http://www.youtube.com/watch?v=7vJkcxhRLUI
http://www.youtube.com/watch?v=5IkQPHz6qqs
A tu dla porównania materiały nakręcone jedną z tańszych kamer profesjonalnych Sony EX3 (cena ok 30tys zł) - polecam włączyć HD:
http://www.youtube.com/watch?v=BNakJTeOVQI
http://www.youtube.com/watch?v=ryMQNNXlBlk

Jest różnica, prawda?