anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Quartz - Portret

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Quartz - Portret

Na początku chciałbym powitać wszystkich odwiedzających moje tematy i podziękować, że zawsze jesteście w stanie udzielić pomocy potrzebującemu :)

Nadszedł czas "pochwalić" się swoimi fotkami, które zrobiłem w ciągu półrocznego obcowania z lustrzanką. Chciałbym, abyście pokazali mi moje błędy i naprowadzili na słuszną ścieżkę.

Oglądającym życzę stalowych nerwów, a sobie uporu i ciągłego dążenia do lepszych fotek.

Message was edited by: Quartz.

215 ODPOW. 215
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Całe chrzciny mają nieprzyjemną pomarańczową dominantę.

Jak na pierwszy raz (tak wnioskuję) - całkiem poprawne kadry.

169 - w sumie nie wiadomo co to jest. Aż prosi się o inny kąt.
170 - kadrował bym znacznie ciaśniej, bez zbędnych elementów w tle.
171 - poza tym pomarańczem - podoba mi się bo to taki swojski "domowy" kadr. Minimalnie do wykadrowania - obciąć trochę prawej strony, która nic nie wnosi.
172 - podoba się ;) (choć gdybyś był z drugiej strony byłoby wg mnie lepiej, ale wiem że nie zawsze się da)
173 - za ciemno i obróbka coś nie tak - winieta absolutnie szkodzi temu ujęciu, dziecko ma pomarańczową skórę.
174 - wykadrować ciaśniej i rozjaśnić - te krzaki w tle są zbyteczne.
175 - 176 - balans bieli leży. Ogólnie z ceremonii jest ok.
177 - ok :)

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Serdeczne dzięki Lajam, za obszerny konentarz. Przyznam się szczerze, że obróbka nie jest moją mocną stroną.

Muszę pomyśleć coś w temacie kalibracji monitora, bo kolory nie zawsze wychodzą takie jak powinny być.

Jestem i tak bardzo zadowolony z tego co wyszło, szczególnie że były to moje pierwsze Chrzciny, które fotografowalem.

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Kilka zdjęć z I Komunii Św.

Chciałbym wiedzieć, czy Rodzice (i główna bohaterka zdjęć) nie przegonią mnie z tym na 4 wiatry.

Jak Wam się to widzi ?

profile.country.pl_PL.title
PriQso
Początkujący

:c37
178 :c9 :c63

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Się zagapiłem, lampy nie dołożyłem, i wyszło jak wyszło :c12

Zelmer
Początkujący

No i ten kadr na 178.... Figurka wychodzi z glowy dziewczynce :c12

profile.country.PL.title
akamel.
Doradca

Zelmer napisał(a):

.... Figurka wychodzi z glowy dziewczynce :c12


... i wiele innych rzeczy,które nie powinny znaleźć się w tle(albo powinny być bardziej rozmyte przez inną GO). Kadry też takie sztancowe.
Pozdrawiam.

Jane-----
Początkujący

Mnie rowniez te komunijne nie zachwycily... I, jak dla mnie, bardzo denerwujace sa te zlozone jak do pacierza rece. Wiem, ze to komunia, ale sztuczne to takie...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

akamel napisał(a):

Kadry też takie sztancowe.


Ja się po części zgadzam, ale komunia to z reguły taka właśnie ma być.

Tu nie ma co oczekiwać, że dziecko będzie się zachowywać naturalnie. To dla nich całkiem niezły stres, a jeszcze potem fotograf to dodatkowo je usztywnia. Poza tym zanim napiszemy, że tło jest zbyt mało rozmyte warto spojrzeć na exif...to nie było Zeissem 135/1.8 robione żeby oczekiwać rozmycie tła tuż za osobą ;)

Jedyne do czego mogę się naprawdę przyczepić to niekonsekwentna obróbka. Kolory skóry są z kosmosu. Na każdym zdjęciu inne. Musisz się bardziej do tego przykładać. Bo to, że lepsze kadry przyjdą, to jestem pewien. :)

profile.country.pl_PL.title
Quartz.
Użytkownik

Bardzo dziękuję wszystkim za odwiedziny w skromnych progach mojego albumu.

Postaram się w przyszłości zapanować nad obróbką ( może ktoś mi jakiś porad udzieli :) )

:c22