anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

alfa 37 jaki obiektyw na ślub?

ROZWIĄZANE
karo94
Poszukiwacz

alfa 37 jaki obiektyw na ślub?

Witam, czytalam już masę wątkow na temat obiektywów na ślub, ale dalej nie jestem pewna jaki powinnam kupić.
Znajoma poprosila mnie o robienie zdjęc na jej ślubie i weselu. Fotografuję alfą37 + 50mm 1.8 (posiadam też dodatkowo kit 18-55, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, że jest za ciemny). 

Oczywiście nie obejdzie się bez lampy, którą zamierzam kupić specjalnie na ta okazję.
Nie wiem tylko jaki obiektyw oprócz mojej 50tki powinnam nabyc... 😞

Chciałabym żeby byl to szerszy zoom, najlepiej używany, ponieważ póki co nie stać mnie na sprzęt. 

 

Używał ktoś z was którejś alfy z 50tką i jeszcze innym obiektywem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Hej jaki masz budżet na obiektyw? Rozumiem, że chciałabyś coś jaśniejszego od kita i w podobnym zakresie?

 

Ja ze swojej strony moge polecić Sal 16-50/2,8 (to już niestety są koszty), tamron 17-50/2,8 jest podobno dobrym szkłem, sigma w podobnym zakresie tez ma 3 szkła warte uwagi. 

 

Jeżeli lubisz używać stałki to pomyśl nad zakupem SAL 35/1,8 i SAL 85/2,8 bardzo fajne małe lekkie szkła, a jeśli będziesz potrzebować zooma to kit wraz z lampą błyskową tez da sobie radę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Hej jaki masz budżet na obiektyw? Rozumiem, że chciałabyś coś jaśniejszego od kita i w podobnym zakresie?

 

Ja ze swojej strony moge polecić Sal 16-50/2,8 (to już niestety są koszty), tamron 17-50/2,8 jest podobno dobrym szkłem, sigma w podobnym zakresie tez ma 3 szkła warte uwagi. 

 

Jeżeli lubisz używać stałki to pomyśl nad zakupem SAL 35/1,8 i SAL 85/2,8 bardzo fajne małe lekkie szkła, a jeśli będziesz potrzebować zooma to kit wraz z lampą błyskową tez da sobie radę.