anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

FE 85 mm F1,4 GM

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

FE 85 mm F1,4 GM

Całkiem niedawno Sony wypuściło kilka nowych obiektywów, w tym stałoogniskowy obiektyw 85 mm z przysłoną 1,4 (SEL85F14GM). Wszystkie trzy obiektywy składają się na nową serię obiektywów G Master.

 

GMASTER_Logo.jpg


Z ciekawostek technicznych należy wspomnieć o nowej soczewce XA (extreme aspherical), charakteryzującą się znacznie dokładniejszym wykończeniem powierzchni (0,01 mikrometra), dzięki czemu możemy uzyskać obraz o wyższej rozdzielczości. Ponadto zastosowano tutaj aż 11. listkową przysłonę, a także indywidualną kompensację aberracji sferycznej w każdym obiektywie.

 

schemat.png

mtf.png

Jedną z ciekawostek jest zastosowanie pierścienia przysłony (z regulacją od F1,4 do F16 ze skokiem co 0,3 EV), za pomocą którego zamiana głębi ostrości może odbywać się skokowo lub płynnie, co szczególnie docenią osoby zajmujące się filmowaniem. Mamy tu również przycisk zwalniani blokady osłony przeciwsłonecznej, który ma ułatwiać jej zdejmowanie, a sam mechanizm blokady ma zabezpieczać osłonę przed przypadkowym odłączeniem. W tej klasie obiektywu nie mogło zabraknąć przycisku blokady ostrości oraz przełącznika trybu ostrości. Dodatkowo, obiektyw wyposażono w uszczelnienia w punkcie mocowania i przy elementach sterujących.

 

obiektyw.png


Obiektyw można już zamówić u polskich dystrybutorów za jedyne 8100 zł.
Wraz z Lajamem mieliśmy już możliwość pobawienia się nowym obiektywem i muszę przyznać, że zrobił na mnie duże wrażenie, jest rewelacyjny. A co wy myślicie o tym obiektywie, mieliście już okazję go przestrzelić, np. na targach w Łodzi?

 

Na koniec jeszcze kilka oficjalnych zdjęć z informacji prasowych Sony.

 

SEL85F14GM_A.jpg

15H_GM_lens_image_06.jpg

15H_GM_lens_image_03.jpg

Tagi (3)
1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem tego obiektywu i mogę napisać jedno - jest fantastyczny! 🙂

 

Kilka przykładowych zdjęć (kliknięcie przenosi do większego):

 

85f14gm-33m.jpg

 

85f14gm-34m.jpg

 

85f14gm-04m.jpg

 

85f14gm-40m.jpg

 

85f14gm-42m.jpg

Michał Koziara