anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki najlepszy obiektyw

ROZWIĄZANE
Kemyt.P
Poszukiwacz

Jaki najlepszy obiektyw

Witam.

Jest sprawa. Otóż jestem zainteresowany zakupem obiektywu do aparatu ILCE-6000

z wymiennym obiektywem. Nie interesuje mnie cena. Jaki będzie najlepszy obiektyw do tego aparatu. Aparat w celach fotografowania szybkiej akcji i sportu. Ale także do fotografowania krajobrazów, przyrody, w ciemnych pomieszczeniach i portretów. Jednym słowem ma to być najlepszy obiektyw do wszytkiego. 

PS. Z DUŻYM zoomem

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, jak nie masz ograniczeń finansowych to polecam zamianę a6000 na a6300 ma lepszy AF ;), a jeśli chodzi o obiektyw to przykro mi, ale nie da się tak jakbyś Ty chciał, bezlusterkowiec to nie aparat kompaktowy i zoomu tu też nie ma...

 

I tak do krajobrazów 10-18/4, do portretów i do zdjęć w pomieszczeniach  16-70/4 ZA, a do sportu masz do wyboru trzy obiektywy 70-200/4, który już jakiś czas jest dostępny na rynku i dwie nowości (które niedługo pojawią się w sklepach) 70-300/4,5-5,6 oraz 70-200/2,8. Jest też obiektyw uniwersalny 24–240 mm F3,5–6,3, ale zabraknie w nim szerokiego kąta i najprawdopodobniej demonem szybkości ten obiektyw nie jest (nie miałem go nigdy w rękach ale zazwyczaj obiektywy o dużym zakresie ogniskowych nie są zbyt szybkimi szkłami).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, jak nie masz ograniczeń finansowych to polecam zamianę a6000 na a6300 ma lepszy AF ;), a jeśli chodzi o obiektyw to przykro mi, ale nie da się tak jakbyś Ty chciał, bezlusterkowiec to nie aparat kompaktowy i zoomu tu też nie ma...

 

I tak do krajobrazów 10-18/4, do portretów i do zdjęć w pomieszczeniach  16-70/4 ZA, a do sportu masz do wyboru trzy obiektywy 70-200/4, który już jakiś czas jest dostępny na rynku i dwie nowości (które niedługo pojawią się w sklepach) 70-300/4,5-5,6 oraz 70-200/2,8. Jest też obiektyw uniwersalny 24–240 mm F3,5–6,3, ale zabraknie w nim szerokiego kąta i najprawdopodobniej demonem szybkości ten obiektyw nie jest (nie miałem go nigdy w rękach ale zazwyczaj obiektywy o dużym zakresie ogniskowych nie są zbyt szybkimi szkłami).

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A z przejściówką LA-EA3 możesz podpiąć również obiektywy z bagnetu A, np. SAL 70-400.

Nie można również zapominać o bardzo dobrych i drogich SAL 300 mm f2.8, czy SAL 500 mm f4.