anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do A550 zamiennik kita

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
rafalik1
Poszukiwacz

Obiektyw do A550 zamiennik kita

Witam Wszystkich po sporej przerwie :wink:

 

Od trzech lat posiadam A550 i jestem z niej bardzo zadowolony z obiektywem kitowym 18-55mm.

Pomyślałem że chętnie bym wybral jakiś nowy obiektyw z którego będą troszke lepsze zdjęcia (bardziej ostre) jak i jasniejszy który np będę mógł użyć do zdjęć portretowych z ładnym rozmyciem tła (zdjęcia oczywiście robione typowo np w plenerze), krajobrazy, jak również zdjecia z rodzinnych imprez raczej bez uzyia lampy. Obiektyw bedzie taką spacerowką i tu mam pytanko który z obiektywów do tego modelu polecaci kwota maks 2000 pln (chociaz jak bredzie np 1500 to lepe)j ale myślałem tak:

 

Sony 16-50 2.8 - tu słyszałem że specjalnie zrobiony pod A77 i tam aparta poprawia zdjecia (nie wiem czy chodzi o jpeg czy raw-głównie robie rawy) tu przemawia te 16mm szczególnie do krajobrazów.

 

Tamron 17-50 2.8 XR Di II LD - brak własnego zdania cena sporo niższa niż 16-50 np 1300pln

 

Ewentualnie stare dobre 16-80 używane (tu wiekszy zakres ale 55 mi wystarcza dalej od 70 mam tele a jak mam tylko kita ze soba to kadruje później)

 

mam ewetualnie pomysł czy nie zostać z 18-55 np jeszcze przez rok poczekac czy pojawi sie coś ciekawszego może coś stanieje (w co wątpie :wink: a do zdjęć typu całej osoby lub impreza jakiś  w domu, czy zdjec taki na codzienn nawet dokupić stałke 35mm 1.8 a reszte kaski póki co zstawić. 

 

Docelowo kiedyś (pewnie za 2lata) zmienie aparat na coś lepszego ale jakoś nie moge z tymi SLT i wizjerem może kwestia przyzwyczajenia 

 

 

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, mam 16-50/2,8 i jest genialny cichy szybki ostry od 2,8 Sony się postarało projektując ten obiektyw. :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
rafalik1
Poszukiwacz

Dzięki za porady zdecydowałem się na tego soniaka ze względu jednak na światło troche czytałem o tym że przy 2.8 troche martwi mnie winietowanie a zobaczymy wyprobuje go na ślubie znajomych :wink:

Cena dogadana za nowy obiektyw (nie otwierany z pudełkiem) i gwarancja za 1900pln 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


rafalik1 napisali:

troche martwi mnie winietowanie  


Serio piszesz? To dość dziwne, szczególnie w fotografii ślubnej gdzie większość zdjęć obciążona jest sztuczną winietą z postprocesu!

 

Poza tym usunięcie winiety to aktualnie jedno kliknięcie - Adobe wypuściło profil do 16-50/2.8 dla najnowszego Camera RAW i Lightrooma (wersja 5.4)

profile.country.pl_PL.title
rafalik1
Poszukiwacz

Ze ślubem to wiesz ja tylko znajomej troche chce pofocić nie bierze fotografa do kościoła wiec bede miał okazje sprawdzić go w tej roli. Chociaż jeszcze stałka by sie przydała :wink: 

 

Będę musiał sprawdzić profile w lightroomie lub dograć jeśli brak mam tago obiektywu