anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do NEX-5

beata-elfik
Poszukiwacz

Obiektyw do NEX-5

Witam wszystkich,

 

Szukałam tematu podobnego, ale się nie dogrzebałam. Więc jeśli go powtarzam to wybaczcie.

 

Posiadam SONY NEX-5. AF nie działa, więc nie zależy mi na obiektywie z AF.

Szukam obiektywu do zrobienia zorzy polarnej, czyli już jakiś teleobiektyw lub dobra ogniskowa (daleka). Wybaczcie za moje słownictwo, ale dopiero się uczę :wink:

 

Nie musi to być obiektyw z bagnetem typu E - wiem, że taniej wyjdzie dokupienie adaptera. Zdaje się, że te bez soczewki są lepsze (adaptery). Zgadza się?

 

Szukam do tego również obiektywu typu fish-eye.

 

Ktoś coś może mi polecić?

 

Dziękuję za szybką odpowiedź :slight_smile:

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, adaptery do nex-ów, z racji bardzo niewielkiej odległości matrycy od tylnej soczewki obiektywu, nie mają soczewek. Jeśli chodzi o fish-eye to poszukaj obiektywu samyanga nowego pod bagnet E albo uzywanego np na A albo canona, czy nikona i do tego odpowiedni adapter. Do fotografii zorzy chyba lepiej obiektyw szerokokątny, a nie teleobiektyw, ale tu moge się mylić. Co do tele poszukaj jakiś starych obiektywów manualnych, np takumara albo zeiss jakiegoś pod m42 i adapter do tego, jak ma być szeroko, to znowu samyang i 10 albo 12 mm.

beata-elfik
Poszukiwacz

Dziękuję za podpowiedzi. postaram się poczytać jaki powinien być obiektyw do zorzy, ale zapewne masz rację, że powinien być szerokokątny. tak nawet na logikę

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Jeśli chodzi o obserwowanie i fotografowanie gwiazd i zórz polarnych to myślę, że możesz np. podpytać @KarolWojcicki, czy to na naszym forum, czy na jego stonie na Facebooku lub poczytać jego wpisy.

beata-elfik
Poszukiwacz

Wielkie dzięki. Myślę, że sporo od niego wyczytam. Przyda się na pewno

profile.country.PL.title
Piotrek_D.
Poszukiwacz

Witam !

Z własnych doświadczeń proponuję obiektyw szerokokątny (raczej nie fish eye) i jak najjaśniejszy bo zorza (szczególnie ta zielona) to dość dynamiczne zjawisko i czas otwarcia migawki ma tu duże znaczenie.

 

Życzę powodzenia w "polowaniu" na zorzę - warto pomarznąć i nie pospać ... oj warto !