anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do zdjęć kulinarnych na blog - sony a58

julia_trmst
Nowicjusz

Obiektyw do zdjęć kulinarnych na blog - sony a58

Witam. 

Może ktoś może mi doradzić jaki obiektyw najlepiej kupić, jeżeli mam sony a58 i będę robiła zdjęcia kulinarne na bloga. Wcześniej robiłam zdjęcia z sony a300, ale jakiś czasu temu spadł mi i teraz jest problem ze stabilizacją (obcina zdjęcia prawie o 1/4 obrazu, a naprawa kosztuje 400-600 zł), więc kupiłam sobie sony a58, ale nie wiem teraz jaki wybrać obiektyw. Będę bardzo wdzięczna za każdą radę :slight_smile:

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, nie napisałaś ile chcesz wydać na obiektyw/ obiektywy, czy masz już jakieś? 

 

uważam, że kity 18-55 i 55-200 na początek są wystarczające ewentualnie do tego stałki 35/1,8 i 50/1,8 a do zbliżeń 30 albo 50 makro.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Skoro masz / miałaś A300 to znaczy, że jakieś obiektywy też posiadasz.

Czy korzystałaś z A300 do wykonywania zdjęć kulinarnych na blog? Jakie obiektywy były wykorzystywane przez Ciebie? Czy A58 kupiłaś z jakimś obiektywem? Jeżeli byłas zadowolona do tej pory z efektów to korzystaj z tych samych szkiełek (i A300 i A58 mają tej samej wielkości matrycę więc i kąty widzenia obiektywów podpiętych do tych body będą takie same).

Ja do takiego zadania (gdybym kompletował od zera zestaw) wybrałbym tzw. kit czyli 18-55 i 50 macro. No i najważniejsza rzecz - statyw. Statyw ułatwi Ci wykonywanie zdjęć w każdych warunkach oświetleniowych, 50 macro umożliwi wykonywanie zdjęć z bliska, zdjęć z rozmytym tłem. Obiektyw kitowy ułatwi wykonywanie zdjęć gdy nie ma miejsca aby odpowiednio się odsunąć do skadrowania większych planów. Poza tym obiektyw kitowy dobry będzie do codziennych zastosowań.

julia_trmst
Nowicjusz

Mam kitowy od a300 - 3.5-5.6/18-70. Kupiłam body a58 z zamiarem dokupienia później już samego obiektywu. Trochę czytałam wcześniej o obiektywach, ale przyznam, że w ogóle nie rozumiem jaki i do czego najlepiej używać, widziałam gdzieś na innym forum, że polecano 50/1.4. Czy faktycznie jest taki dobry do takiego typu zdjęć? Na obiektyw mogę wydać no tak do 1500 zł. Myślałam nawet nad kupnem używanego, ale nie wiem czy warto...

julia_trmst
Nowicjusz

kurczę, jestem jakaś ograniczona i nie mogę zrozumieć jak połączyć 2 odpowiedzi :grin:

 

@piotruso tak, jak napisałam wyżej mam kitowy od a300. Właśnie z niego korzystałam wcześniej. Z efektów byłam zadowolona szczerze średnio, ale to raczej wina moich krzywych rąk :grin: Chociaż w zeszłym roku za namową mężą spróbowałam swoich sił na shutterstock i o dziwo przyjęli wszystkie moje 10 zdjęć i jedno nawet kilka razy się sprzedało. Statyw już mam, bo w mieszkaniu jest bardzo ciemno. Kupiłam jeszcze w zeszłym roku na allegro. Na codzień nie używam aparatu i na wakacjach również rzadko robię zdjęcia, jak już pisałam tylko do kulinarnych zdjęć.

 

I bardzo dziękuję za pomoc!