anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pilot

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

Pilot

Ku przestrodze
Jakiś czas temu na stronie Sony zobaczyłem, że firma ta zaczęła sprzedawać pilota bezprzewodowego RMT-DSLR1 do Alfy. Wszedłem w jego szczegóły i bardzo długi czas była informacja, że obsługuje on wszystkie Alfy od modelu A100 po A900 - ja mam A350. Takie dane na www były zamieszczone przez co najmniej miesiąc - dwa.
Skusiłem się, zamówiłem, dzisiaj - jakąś godzine temu - kurier puka do drzwi. Odebrałem paczkę, odpalam aparat i pilota i.... nie działa :smileyevil:
Myślę sobie... wejdę na stronę Sony, pobiorę jakąś instrukcję z normalną wielkością czcionki, bo może coś źle robię... a tu kolejna niespodzianka - Ze wszystkich lustrzanek, które miał obsługiwać ten pilot, zostały tylko Alphy A700 i A900
Po raz kolejny spotkałem się z niekompetencją, po stronie pracowników Sony, która to naciąga mnie i innych na dodatkowe koszty.
Towar oczywiście zrwócę, ale kosztów przesyłki w obie strony i nerwów już mi nikt nie zwróci :smileytwisted:

17 ODPOW. 17
czorny-----
Początkujący

spoko.. numerki są w ustawie:

1) Niniejsza ustawa dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia następujących dyrektyw Wspólnot
Europejskich:
1) dyrektywy 85/374/EWG z dnia 25 lipca 1985 r. w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych
i administracyjnych państw członkowskich dotyczących odpowiedzialności za produkty
wadliwe (Dz.Urz. WE L 210 z 7.08.1985), zmienionej dyrektywą 1999/34/WE (Dz.Urz.
WE L 141 z 4.06.1999),
2) dyrektywy 85/577/EWG z dnia 20 grudnia 1985 r. w sprawie ochrony konsumentów w odniesieniu
do umów zawartych poza lokalem przedsiębiorstwa (Dz.Urz. WE L 372 z 31.12.1985),
3) dyrektywy 93/13/EWG z dnia 5 kwietnia 1993 r. w sprawie nieuczciwych warunków w umowach
konsumenckich (Dz.Urz. WE L 95 z 21.04.1993),
4) dyrektywy 97/7/WE z dnia 20 maja 1997 r. w sprawie ochrony konsumentów w przypadku
umów zawieranych na odległość (Dz.Urz. WE L 144 z 04.06.1997).
Dane dotyczące ogłoszenia aktów prawa Unii Europejskiej, zamieszczone w niniejszej ustawie - z
dniem uzyskania przez Rzeczpospolitą Polską członkostwa w Unii Europejskiej - dotyczą ogłoszenia
tych aktów w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej - wydanie specjalne.

tylko, że dalej konkretnych aktów prawnych UE w języku polskim raczej nie zdobędziesz. Zazwyczaj graniczy to z cudem. Zresztą mam taką propozycję by zakończyć "nasz" wątek bo i tak będzie bezproduktywny a z foto nie ma za wiele wspólnego ;)

JJP2-----
Początkujący

Spoko...

Konczymy a jak znajdę konkret to podzielę się informacjami. :nauseated_face:

JJP

profile.country.pl_PL.title
FILIFERA_2005
Początkujący

Z TYM PILOTEM NIE KONIECZNIE ZROBIŁEŚ BŁĄD....
Ja zakupiłem także taki sam z przeznaczeniem do sony alfa 380 a w opisie rzeczywiście stoi do alfy 700/900 ale 380 jest obsługiwana .jedyny warunek trzeba uruchomić odpowiednią opcję w menu alfy.... U mnie działa....

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

alfy 200, 300 i 350 nie mają czegoś takiego jak obsługa pilota

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

alfy 200, 300 i 350 nie mają czegoś takiego jak obsługa pilota



:smileyarrow: Oczywiście oprócz pilotów kablowych...

profile.country.PL.title
Jacek80
Poszukiwacz

Ogólnie powiem tak... sklep, w którym kupowałem pilota (dość znany), wypiął się na mnie i w ogóle zerwał kontakt. Wiadomo, klient kupił, to niech się martwi.
No ale jest nadzieja, że jak "opchnę" obecny sprzęt, to kupię A550 i pilot się przyda :)

Ps. Nie kupię już nic u cyfrowych pe el (nie mylić z e-cyfrowe)

sony_addict
Początkujący

kiedys zakupiłem pilota na podczerwień (zamiennik) do A100 (moze ktos jescze pamieta ten model :) ale okazało sie ze nie jest kompatybilny z tym aparatem. sprzedawca polecił mi pilot radiowy i jestem bardzo zadowolony. przydałoby sie tylko zdalne sterowanie funkcjami w aparacie

profile.country.pl_PL.title
_mefius_
Początkujący

prawie zakupiłem takiego pilota w jabba foto. całe szczęście miałem przy sobie aparat i chciałem go sprawdzić. pilot nie działał a sprzedawca albo był na prawdę zdziwiony albo ściemniał, ze z a300 pilot nie działa.