anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Porównanie bokeh trzech 135-tek

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Porównanie bokeh trzech 135-tek

Dzięki uprzejmości Sony Polska miałem możliwość 6 miesięcy temu przetestować unikatowy obiektyw jakim jest 135 mm f2,8 [T4,5] STF. Jest to obiektyw manualny zaprojektowany od początku do końca by przejście między rozmytym tłem, a ostrym obrazem było bardzo płynne. Inżynierom udało się to dzięki zastosowaniu filtra apodyzacyjnego i drugiej przysłony. Z racji tego, że obiektyw testowałem zimą to wpadłem na pomysł, że zrobie porównanie bokeh. Oprócz STF 135 użyłem obiektywów Zeiss Sonnar 135 f1,8 i MC Zeiss Sonnar 135 f 3,5 m42, poniżej zamieszczam zdjęcia, które wykonałem.

 

 

grupa.jpg

--> większy rozmiar

 

grupa 2.jpg

--> większy rozmiar

 

Na powyższych zestawieniach widać wyraźnie, że nawet po domknięciu przysłony bokeh w STF jest bardzo miękki i żródła światła pozostają okrągłe czego nie można powiedzieć o obu Zeissach gdzie pojawiają się wieloboki.

 

Test zimą pozostawił mi pewien niedosyt ponieważ ten obiektyw najlepiej się sprawdza podczas wiosny kiedy można operować na małej GO i pokazać piękną plastykę tego szkła mam nadzieje, że jeszcze kiedyś wpadnie  w moje ręce.

1 ODPOWIEDŹ 1
xrobak
Poszukiwacz

Fajne porównanie i jeszcze fajniejszy kubek 🙂