anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z zamiennikiem akumulatora

profile.country.en_GB.title
matys-----
Początkujący

Problem z zamiennikiem akumulatora

Czy nowy firmware może mieć coś wspólnego z zamiennikami akumulatorów,
bo mam zamiennik, pierwszy raz użyty co prawda po zmianie firmware, ale nie działa.

Pojawia się komunikat, że akumulator jest niewłaściwy i nie wiem, czy aku jest do d.,
czy nowy firmware promuje tylko oryginalne aku...

Dzieki za info...

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

matys napisał(a):

Czy nowy firmware może mieć coś wspólnego z zamiennikami akumulatorów,
bo mam zamiennik, pierwszy raz użyty co prawda po zmianie firmware, ale nie działa.

Pojawia się komunikat, że akumulator jest niewłaściwy i nie wiem, czy aku jest do d.,
czy nowy firmware promuje tylko oryginalne aku...

Dzieki za info...


trudno się tak naprawdę ustosunkować do tego, ponieważ nigdzie nie znalazłem informacji by nowy firmware miał coś wspólnego z baterią. Prawda niestety jest taka, że największą wadą zamienników względem oryginału jest właśnie brak pewności oraz niezawodności.
Nie zazdroszczę, ale jeśli mogę polecić to reklamuj aku u sprzedawcy! Jeśli nie gwarancja, to "niezgodność towaru z umową".

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
matys-----
Początkujący

Dzięki bardzo za szybką odpowiedź.
W zasadzie chyba masz rację co do reklamacji....
zdaje się, że ten egzemplarz po prostu jest wadliwy i ma problem ze stykami - tak podejrzewam....

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
spolazimut1cyhde
Nowicjusz

Może trochę nie na temat ale skoro już mowa o akumulatorach to ostatnio kupiłem na allegro akumulator od niejakiego WELIKSON. Koleś pisze że jest to oryginał, ale niestety jest to podróba i to marnej jakości. Oczywiście wygląd oraz opakowanie jest bardzo zbliżone do oryginału. Wszystkie znaki firmowe Sony są oczywiście i na baterii i na opakowaniu.
Jeżeli centrala Sony chce mieć namiary na tego sprzedającego to oczywiście mogę udostępnić jego adres oraz nazwisko. A pozostałych forumowiczów po prostu ostrzegam przed zakupem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

azimut napisał(a):

Jeżeli centrala Sony chce mieć namiary na tego sprzedającego to oczywiście mogę udostępnić jego adres oraz nazwisko. A pozostałych forumowiczów po prostu ostrzegam przed zakupem.


Witaj,

Forum Sony to nie miejsce na zgłaszanie tego typu nieuczciwych praktyk jakich imają się sprzedawcy. To miejsce dla użytkowników produktów Sony.

Jeśli chciałbyś powiadomić Sony, proszę skontaktować się z Działem Obsługi Klienta
http://www.sony.pl/article/id/1216130664566

A tak poza tym witam na forum i dziękuję za informację o nierzetelnym sprzedawcy! :c37
Pozdrawiam,

profile.country.en_GB.title
matys-----
Początkujący

Widzę, że po moim zapytaniu cisza....

Może ktoś, kto zaktualizowal soft do 1.01 istnieje na forum i moglby potwierdzić, że sony nie zablokowało możliwości użycia zamienników aku? Będę wdzięczny za info..

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

matys napisał(a):

Może ktoś, kto zaktualizowal soft do 1.01 istnieje na forum i moglby potwierdzić, że sony nie zablokowało możliwości użycia zamienników aku? Będę wdzięczny za info..


Jeśli pozwolisz - problem zamiennika to problem producenta zamiennika, a nie producenta aparatu.

Każdy producent danego urządzenia zaleca użycie wyłącznie oryginalnych akcesoriów i tylko z nimi zapewnia poprawne działanie urządzenia.

Stosowanie zamienników to działanie na własną odpowiedzialność.

Pozdrawiam,

profile.country.en_GB.title
matys-----
Początkujący

Rozumiem to doskonale, ale nie zależy mi na teorii, ale na praktyce, a ta wskazuje na różne rozwiazania.... a odpowiedź niestety tez nie pomogła... bo poniekąd wybór zamiennik/sony zależy tez od uzytkownika... ja potrzebuję odpowiedzi konkretnej.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

matys napisał(a):

Rozumiem to doskonale, ale nie zależy mi na teorii, ale na praktyce, a ta wskazuje na różne rozwiazania.... a odpowiedź niestety tez nie pomogła... bo poniekąd wybór zamiennik/sony zależy tez od uzytkownika... ja potrzebuję odpowiedzi konkretnej.


Myślę, że nawet gdyby pojawił się tutaj inny użytkownik nexa5n z taką samą baterią, ale z firmware v1.00 (mało prawdopodobne), to i tak nie będzie można wysnuć jasnych wniosków. Bo może być tak, że tylko Twoja bateria padła i to akurat po aktualizacji.

Uważam, że najrozsądniej będzie przejść się do sklepu gdzie są nexy 5n (MM,Euro, FJ, SC). Szanse na stary firmware duże. Tam sprawdzić czy Twoja bateria działa na innych aparatach.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
matys-----
Początkujący

oooo widzisz, a o tym nie pomyślałem, a to faktycznie dobre rozwiązanie....dzięki

jednak jeżeli ktoś by się znalazł to dzięki z gory za info...

pozdrawiam